Aktualności 0111 Niedziela zwykła , 16 czerwca 2024

16 czerwca 2024 r.

1. Dziś Diecezjalny Święto Rodziny -25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i o 1745.
  5. Nabożeństwo prowadzone przez Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 1730.
  6. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

- piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy:

Krzysztof Raczek ul. Kwiatowa, Tomasz Małek ul. Śliwkowa, Wojciech Romuzga ul. Śliwkowa, Adam Małek ul. Śliwkowa, Wacław Burnagiel ul. Kwiatowa, Piotr Salamon ul. Sądecka

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Wojciech Stróżak z Tęgoborzy

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Walenty Kądziołka

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły ora ich otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali:

Stanisław Gołąb, Dominika Gołąb, Maria Gołąb, Katarzyna Gołąb, Krzysztof Baran. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, dostroili kościół, zakupili środki czystości, złożyli ofiarę. Ofiarę złożyli: Zbigniew Śliwa, Bożena Jarosz, Natalia Długopolska. Parafia składa serdeczne podziękowania za składane ofiary, wykonane prace. Księża dziękują za dary.

1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 800.
  2. W odpowiedzi na projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych rodzice dzieci uczęszczających do szkół powinni wyrazić sprzeciw. W tej sprawie zostało opracowane pismo do Pani Minister Edukacji Narodowej. Można w bocznej kaplicy podpisać takie pismo lub zabrać ze stolika pod chórem i wysłać na adres Ministerstwa Edukacji, albo przynieść do zakrystii i parafia wyśle listem poleconym. Należy wpisać miejscowość, datę oraz złożyć swój podpis. Proszę rodziców, aby przeszli od rozmów na ten temat do konkretnych czynów. Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie zmian w organizacji lekcji religii znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie na zewnątrz kościoła.
  1. Informacja o Rekolekcjach Szkoły Życia Chrześcijańskiego w Nowym Sączu znajduje się w przedsionku kościoła.
  2. Zachęcamy do zapisywania się na przyjęcie obrazu bł. Rodziny Ulmów. Zapisów dokonujemy w zakrystii.
  3. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Rodziców prosimy o nabywanie „Promyczka” dla dzieci. Jest do nabycia Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny „Trwajcie w miłości” a w nim bardzo wiele ciekawych artykułów. Ofiara przy nabyciu 10 zł.
  4. Przypominamy, że dzisiaj od godz. 1500 na placu przed szkołą podstawową w Tęgoborzy odbędzie się Integracyjny Festyn Rodzinny, ma który organizatorzy zapraszają parafian i mieszkańców całej gminy.
  5. W przyszłą nadzielę festyn rodzinny przy szkole w Rojówce od godz. 1400. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  6. W przyszłą niedziele Słowo Boże będzie głosił ks. Tomasz i po Mszach świętych będzie rozprowadzał książki, których jest autorem.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb † Jana Smajdora z Zawadki. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE  17 VI 2024 – 23 VI 2024 r.

PONIEDZIAŁEK –17 VI

645   1) † Zofia Grzegorzek od Danuty i Stanisław Kuźma (ostatnia z pogrzebowych – 26 poza parafią)

2) † Jan Smajdor w 7 dz. po śm. od żony Teodory

1800 † Adam Koncewicz od rodziców i rodzeństwa

WTOREK –18 VI

645     1) † Wanda Joniec od szwagra Zygmunta z żoną

2) † Antoni Krzyżak od bratanka Pawła z żoną (ostatnia z pogrzebowych)

1800   1) † Andrzej, Antoni Gołąb w r. śm. Andrzeja od mamy

ŚRODA –19 VI

645   1) Za parafian

2) † Alojzy Prusak od wnuka Piotra Smolenia z rodziną

1800 Józef, Wanda Sowa-Sołtys w 33 r. śm. Józefa

CZWARTEK –20 VI

645    1) † Krystyna Sołdra z okazji urodzin od męża

2) † Jan Pawłowski od chrześnicy Marzeny z rodziną

1800 † Kazimierz Krowicki w 4 r. śm.

PIĄTEK – 21VI

645    1) † Janina i Jan Kocoń

2) † Jan Hubert od Anny i Karola Osierda

1800   1)† Alojzy Ruchała z okazji imienin

2) † Zofia Dyrek w r. śm.

3) w int. Ewy i Pawła w 30 r. ślubu dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej.

SOBOTA – 22 VI

645      1) † Wanda i Jan Kosecki z okazji imienin

2) † Janusz Szarek od szwagra Michała Hajduk z rodziną

1800   † Bronisława Grzyb w 2 r. śm.

NIEDZIELA –23 VI

700       † Jan i Janina Kocoń z okazji imienin

900       † Józef Baran, Stanisław Kmiecik z okazji Dnia Ojca od Krystyny i Dariusza Baran z rodziną

1100     † Stanisław Szkarłat z ok. Dnia Ojca od dzieci z rodzinami