Aktualności 0112 Niedziela Zwykła, 23.06.2024

1. Dziś Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcach.
  2. Msza święta w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz soboty.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i o godz. 1745.
  5. Nabożeństwo do NSPJ w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zaś w niedzielę i święta o godz. 1540.

- poniedziałek  – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- piątek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.

- sobota – uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów

1. Msza św. w uroczystość św. Piotra i Pawła o godz. 645, 900 i 1800.
    W tym dniu przypada uroczystość odpustowa w parafii Łososina Dolna. Suma odpustowa o godz. 1100. Zapraszają duszpasterze
    i parafianie.
  2. Msza Św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  3. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy pod wezwaniem bł. Celestyny Faron.
  4. Parafia organizuje pielgrzymkę do Markowej dnia 9 lipca 2024 (wtorek). Plan: wyjazd o godz. 730. Następnie zwiedzanie skansenu, Muzeum Polaków Ratujących Żydów, Msza św. przy sarkofagu bł. Rodziny Ulmów. Przejazd do Łńcuta i zwiedzanie zamku. W drodze powrotnej modlitwa przy grobie ks. Prałata Władysława Sitki. Powrót ok. godz. 2000. Koszt od 80 – 90 zł. w zależności od kategorii biletów wstępu. Zapisy w zakrystii.
  5. Spotkania: wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla chłopców od kl. 3 którzy chcieliby zostać ministrantami.
  6. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek na godz. 900 zapraszamy z ul. Kwiatowej: Stanisław Pociecha, Marcin Pociecha, Edward Sromek, Jan Sromek. Z ul. Radosnej: Wiesław Sromek, Czesław Sromek, Zbigniew Kasprzyk.

Do sprzątania kościoła na Juście na piątek zapraszamy:

• Urszula Sromek – Świdnik
  • Jacek Choma - Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na piątek zapraszamy:

• Jacek Pawłowski – Skrzętla
  1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele parafialnym pracowali: Amelia Małek, Adam Małek, Tomasz Małek, Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę. Ofiarę zamiast sprzątania złożyli Krzysztof Raczek, Piotr Salamon.

Parafia składa podziękowania za wykonane prace, złożone ofiary.

Księża dziękują za dary.

1. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła modlimy się za papieża Franciszka. Ofiara na tacę do dyspozycji Ojca Świętego (Świętopietrze).
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 będzie Msza św. za + Lucynę Grzyb z racji imienin oraz o błogosławieństwo dla Firmy i dla wszystkich pracowników Piekarni – Ciastkarni Grzyb. Po Mszy św. poświecenie nowej części budynku Firmy.
  3. Wójt Gminy Łosina Dolna zaprasza Mieszkańców na spotkanie informacyjne, którego tematem będą zasady „Programu Priorytetowego” „Czyste Powietrze”. W poniedziałek 1 lipca 2024 w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna sala widowiskowa mieszkańcy Gminy będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu z doradcą energetycznym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W godzinach od 1400 do 1600. Będzie możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych z doradcą.

INTENCJE MSZALNE 24.VI 2024 – 30.VI 2024 r.

PONIEDZIAŁEK – 24 VI

645          1)  † Jan Eugeniusz Grzegorzek od rodziny i przyjaciół.

2)  † Alojzy Prusak – od wnuczki Anny Smoleń.

1800       † Jan i Anna Koncewicz

WTOREK – 25 VI

645       1)  † Roman Świder w 6 rocznicę śmierci z int. żony.

2) †  Jan Pawłowski – od Anny Hajduga z rodziną.

1800     † Janina i Aleksander Gródek w 3 rocz. śm. Aleksandra

ŚRODA – 26 VI

645       1) W rocznicę 50 - tych urodzin Małgorzaty z zdrowie, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej- od męża i synów.

2) † Jan Hubert – od Marii i Władysława Szewczyk.

1800     1) + Janina i Stefan Bodziony s. Wiesław zięć Władysław.

CZWARTEK – 27 VI

645       1)  † Piotr Kmiecik od córki Marty z rodziną.

2)  † Janusz Szarek – od szwagra Andrzeja Hajduk z rodziną.

1800       † Tadeusz Krawczyk w kol. rocz. śm.

PIĄTEK – 28 VI

645       1) † Piotr, Anna Pałka, Joanna i Józef.

2) †Agnieszka Kocoń – od brata Daniela z żoną Alicją i dziećmi.

1800       1) † Władysław Krawczyk, Janina i Emilia oraz Elżbieta Peciak
z ok. imienin.

SOBOTA – 29 VI

645       1) W 10 rocz. ślubu Grażyny i Pawła o Boże błogosławieństwo opiekę  Matki Bożej na dalsze lata oraz o Boże błogosławieństwo
i opiekę Matki Bożej dla dzieci.

900       † Piotr Kmiecik z okazji imienin od żony Haliny z rodziną.

1800     † dusze czyśćcowe.

NIEDZIELA –30 VI

700         Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, opiekę Matki Bożej oraz błogosławieństwo Boże dla Anny z okazji 18 rocznicy urodzin.

900      † Władysław Stosur, syn Paweł i rodzice Józefa i Franciszek Stosur.

1100       1) † Lucyna Grzyb z okazji imienin od dzieci z rodzinami.

2)  O błogosławieństwo dla Firmy Piekarni – Ciastkarni Grzyb oraz dla wszystkich pracowników i ich rodzin – od właścicieli Firmy.

3) W rocznicę ślubu Alicji i Krzysztofa dz-błag z prośbą o Boże błog.

1330 (Just) † Pius Maziarz, Zofia i Władysław Szkarłat z ok. im.

Władysława.

1430(Skrzętla) † Stanisław Połomski, Genowefa Połomska, Jan Kiełbasa, Stanisława Kiełbasa i wszystkich zmarłych z tych rodzin.

1600         † Maria i Stanisław Górowski w rocz. śm. Marii.