Aktualności 01XVII Niedziela Zwykła, 30.07.2023

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA BISKUPA W TĘGOBORZU

30 lipca 2023 R                                                      NR 764

1. Msz św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1745
  4. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach św. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację
    z zespołem Fidelis.
  6. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
    w sobotę po Mszach św. Modlimy się  szczególnie o trzeźwość
    w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W sobotę po Mszy św. o godz. 645 możliwość spełnienia warunków związanych z pierwszymi sobotami: odmówić różaniec
    z rozważaniami tajemnic różańcowych.
  8. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  9. Spowiedź przed pierwszym Piątekiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw zaś w piątek od godz. 1700.
  10. Do chorych udamy się w piątek

Ks. Proboszcz – godz. 1300

Ks. Damian – godz. 800

Ks. Stanisław – godz. 1200

Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli prezb.

Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa. i dok. Kościoła.

Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb. Święto Patronalne proboszczów.

1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielny za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienia w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu; stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. (np. Ojcze nasz
    i Zdrowaś Maryjo)
  2. Intencja modlitewna na miesiąc sierpień: Modlimy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszyć
    w drogę i dać świadectwo Ewangelii własnym życiem.
  3. Miesiąc sierpień jest miesiącem dobrowolnej abstynencji. Zapraszamy do podjęcia następującego postanowienia: nie kupuje alkoholu, nie spożywam alkoholu, nie częstuję alkoholem.
  4. Zapraszamy i zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na jasną Górę.
  5. Przez cały tydzień odpust ku czci Przemienia Pańskiego w Nowym Sączu. Zachęcamy do udziału w odpuście.
  6. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Zawadki: Krzysztof Smajdor, Krzysztof Chełmecki Ferdynand Chełmecki, Aleksander Sromek, Paweł Józefowski, Roman Woźniak, Andrzej Krawczyk.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Irena Pałka, Mariusz Szewczyk – Tęgoborze - Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Rafał Pierzga – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele pracowali: Bartosz Chochliński, Maciej Dwornik, Dawid Dwornik, Tomasz Pławecki, Marek Joniec, Zygmunt Wolak. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Księża dziękują za dary państwu Grzyb i za każdą pomoc i życzliwość.
  2. W poniedziałek o godz. 1430 różaniec a o godz. 1500 Msza św. pogrzebowa za śp. Jadwigę Gwiżdż zam. na Świdniku. Pamiętajmy
    w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK – 31 VII

645       1) † Wiesław Świerczek w 1 rocz. śm. od żony i córki

2) † Józef Szewczyk od córki Teresy z rodziną w 7 dzień po śm.

1800      † za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK –1 VIII

645       O zdrowie, bł. Boże dla Gabrysi Podkopał w 1 rocz. urodzin.

1800        † Michalina i Józef Fecko.

ŚRODA – 2 VIII

645       † Zofia Dyrek w 1 rocz. śm.

1800     † Antoni Pal, Antoni Kuźma.

CZWARTEK – 3 VIII

645       † Antoni Sromek – z róży Ojców św. Justa.

1800     † Jan Sołdra w 10 rocz. śm. od żony i córek.

PIĄTEK – 4 VIII

645       Za parafian.

1800     † Stefan Kmiecik.

SOBOTA – 5 VIII

645       1) † Zofia i Mieczysław Czoch od Krystyny Holland i córki Barbary.

2) † Jadwiga Gwiżdż w 7 dzień po śmierci od męża.

1800     Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błog. dla Janeczki w 4 rocz. urodzin.

NIEDZIELA – 6 VIII

700       1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błog., wstawiennictwo św. Patrona – św. Maksymiliana dla członków róży św. Maksymiliana i ich rodzin oraz za zmarłych członków tej róży.

2) (Ks. Jerzy) O Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla członków Róży św. Justa oraz za ich rodziny.

900       † Piotr Kmiecik – z int. córki Marty z rodziną.

1100     † Janina i Teofil Uryga.

1330     (Just) W 25 rocz. ślubu Ewy i Jerzego dz-błag.

1430     (Skrzętla) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże w domach, w pracy, aby Bóg chronił ich od złego.

1600     O zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Najświętszej dla Marii.