Aktualności 01XXVI Niedziela Zwykła, 1.10.2023

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA BISKUPA W TĘGOBORZU

XXVI Niedziela Zwykła

1 października 2023 R                                       NR 773

1. Ofiara na tacę na cele diecezjalne.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1645.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października.
  6. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  7. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach św.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie.
  9. W sobotę po Mszy św. o godz. 645 możliwość wypełnienia warunków o jakich mówiła Matka Boża w objawieniach fatimskich: odmówić różaniec z rozważaniami tajemnic różańcowych.
  10. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  11. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej
    a w niedzielę o godz. 1530.
  12. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem bł. Karoliny.
  13. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w każdy dzień przed
    i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 1600.

Poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

Czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

Sobota – wspomnienie najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Zawadki - Koszary: Jadwiga Olchawa, Piotr Olchawa; oraz z Tęgoborzy: Zbigniew Lutz, Zdzisław Kmiecik, Jerzy Zając, Zbigniew Feluś, Zygmunt Kwit.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Wacław Wieczorek, Janusz Wieczorek – Tęgoborze - Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Ryszard Jarosz – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele parafialnym ofiarnie pracowali: Genowefa Liptak, Katarzyna Gawron, Jadwiga Kania, Marzena Bocheńska, Krzysztof Kościelniak, Władysław Kościelniak, Wojciech Zając. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. O ustrojenie kościoła postarali się wczoraj nowożeńcy i ich rodzice. Dziękujemy. Księża dziękują za dary nowożeńcom i ch rodzicom oraz innym ofiarodawcom.
  2. Przypominamy o pielgrzymce do Łagiewnik w czwartek. Wyjazd
    o godz. 1500. Zapisy do dziś w zakrystii.
  3. Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek – 1700 kandydaci na ministrantów. Po Mszy św. aspiranci.

Piątek na Mszę wieczorną zapraszamy uczniów klas VIII wraz
z rodzicami. Na Mszy św. uczniowie złożą deklarację do bierzmowania. Po różańcu krótkie spotkanie.

1. Sołtys sołectwa Zawadka pragnie poinformować i zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Łososina Dolna na spotkanie z delegacją
    z Węgier w dniu 2 października 2023 tj. poniedziałek w domu strażaka w Tęgoborzy o godz. 1900, na którym omawiany będzie przypadek
    z czasów I wojny światowej, kiedy to polscy obywatele udzielili schronienia i co za tym idzie uchronili od śmierci z rąk bolszewików żołnierzy 2 – go pułku huzarów w miejscowości Zawadka. Organizatorzy zapraszają bardzo serdecznie wszystkich, których interesuje historia naszych okolic aby nie została zapomniana.
  2. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Ireny Wańczyk zam.
    na Skrzętli. Pamiętajmy w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK – 2 X

645       1) † Elżbieta Wójs od syna Dominika w 6 rocz. śm.

2) † Irena Wańczyk w 7 dzień po śmierci od siostrzenicy

1700      † Jadwiga, Józefa, Aniela Świder, Jan i Wilhelm Świder.

WTOREK –3 X

645       1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo w rodzinie, opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Agnieszki i Piotra z okazji 20 rocznicy ślubu z intencji dzieci.

2) † Czesław Pabiś z kolejną rocz. śm.

3) W int. Iwony z okazji 18 tych urodzin dz-błag.

1700     † Sławomir Pierzchała synowie Józef i Stanisław; Elżbieta i Stanisław Kosakowscy.

ŚRODA – 4 X

645       1) † za dusze w czyśćcu cierpiące i zmarłych z rodzin z róży bł. Celestyny Faron

2) † Józef Orlecki – od Jana i Stanisławy Bodziony (ostatnia z pogrzebowych, 60 int. poza parafią).

1700     1) † Anna Jan Kuźma w rocz. śm. Anny.

2) W int. Pielgrzymów biorących udział w beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej  o Boże błog. i wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów.

CZWARTEK – 5 X

645       1) † za parafian.

2) † Janina Rosiek – od rodziny Kuryłów ze Złotej.

1700     W 18 rocz. ślubu Moniki i Stanisława dz-błag.

PIĄTEK – 6 X

645       1) † Stefania i Stefan Szewczyk w 1 rocz. śm. Stefana.

2) † Maria Stosur – od brata Józefa z Marią Gołąb.

1700     W int. Łukasza i Katarzyny w rocz. ślubu dz-błag.

SOBOTA – 7 X

645       1) † Anna, Franciszek, Wincenty, Weronika Dudek, Kazimierz Osinka.

2) † Maria Popiela – od córki Marii.

1700     W int. Stanisławy Baran w 80 rocz. urodzin dz-błag.

NIEDZIELA – 8 X

700       † Aleksandr Zawiślan w 6 rocz. śm. oraz jego rodzice Salomea i Józef oraz brat Eugeniusz z int. żony Aleksandra.

900       W int. Marii i Mieczysława w 50 rocz. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Matki Bożej.

1100     † Izydor Sołtys.

1330     (Just) † Stanisław Gwiżdż.

1430     (Skrzętla) † Stefan Pociecha od siostry Danuty.

1600     † Stanisław w 40 rocz. śm. od zony i dzieci z rodzinami.