Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. – 25 Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Patronalne święto młodzieży polskiej (św. Stanisława Kostki). Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dziś imieniny biskupa Stanisława Salaterskiego – pamiętajmy w modlitwie.
  2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 645 i po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do św. Ojca Pio do piątku przed Mszą św. wieczorną (1745).

Wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb. Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.

Środa – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Piątek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

1. Msze święte w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii wg. stałego porządku.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem bł. Celestyny Faron.
  3. Spotkania formacyjne grup duszpasterskich:

Wtorek po Mszy świętej wieczornej – ministranci

Środa po Mszy świętej wieczornej – DSM

Czwartek o godz. 1700 – aspiranci

Piątek po Mszy świętej wieczornej – KSM

1. Osoby chętne na wyjazd, na Światowe dni Młodzieży do Lizbony proszone są o zgłoszenie do Księdza Damiana.
  2. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy: Piotr ROSIEK – Białawoda; Wiesław BOBROWSKI – Białawoda; Stanisław ZAJĄC – Białawoda; Barbara PAWLIK – Białawoda; Edward GAWLIK – Białawoda; Elżbieta POŁOMSKA – Białowoda; Paweł BOGUSZEWSKI – Białawoda

Do sprzątania kościoła na Juście zapraszamy: Ryszard ROKOSZ – Tęgoborze; Sławomir KOSECKI – Tęgoborze

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Kazimierz ROSIEK – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Janina i Zdzisław Proć, Agnieszka i Stanisław Stosur; Piotr Duda; Bogumiła Kiełbasa; Marlena Kasprzyk; Zuzanna Kasprzyk; Monika Pawlik złożyła ofiarę. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

O ustrojenie kościołów na Juście i tutaj postarali się nowożeńcy i ich rodzice. Dziękujemy nowożeńcom i ich rodzicom za dary dla księży.

1. Parafia dziękuje za ofiary na ołtarz Matki Bożej oraz za każdą pomoc
    i życzliwość.
  2. W dniu 24.09.2022 tj. sobota jest organizowana pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd sprzed remizy OSP w Tęgoborzy
    o godz. 530. Koszt ok. 40 zł. Zapisy pod numerem telefonu 516230598

INTENCJE MSZALNE  19 IX 2022 – 25. IX 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 19 IX

700       1) W 90 r. urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata i z prośbą o dalsze lata w zdrowiu i błogosławieństwie Bożym i opiece Matki Bożej Juścieńskiej z int. dzieci i wnuków

2) † Agata Zając od siostry Kasi

1800     1) † Stanisław, Maria Górowscy

WTOREK – 20 IX

700       1) † Anna Kuźma od Jolanty i Andrzeja Małek z dziećmi

2) † Jan Kosakowski od sąsiadów Pociechów

1800     1) † Zofia i Wincenty Sromek

ŚRODA – 21 IX

700       1) † Ewa Rejowska

2) † Michalina Krawczyk od wnuczki Edyty z Tomaszem

1800     1) † Anna, Jan Kuźma z ok. 5 r. śm. Anny

CZWARTEK – 22 IX

700       1) † Aleksander Zawiślan od Marty i Rafała Kołdras

2) † Józef Pabiś – od kuzynki Rozalii z rodziną

1800     1) † Stanisław Krawczyk z ok. imienin

PIĄTEK – 23 IX

700      1) Za parafian

2) † Stanisław Filipek od Lucyny i Andrzeja Burnagiel

1800     1) † Maria Pulit w 1 r. śm.

SOBOTA – 24 IX

700       1) Z okazji kolejnej rocznicy ślubu Marii i Jana z podziękowaniem i prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

2) † Piotr Kazimierz Baran w 30 dz. po śm. od żony i dzieci

1800     1) W 80 r. urodzin dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Stanisławy