Aktualności 01XXXI Niedziela zwykła. Rocznica Poświęcenia Kościoła. 30.10.2022 r.

1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700 oprócz wtorku i środy.

1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu będą Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 700, 900, 1100 oraz o 1400 na Cmentarzu Parafialnym. Nabożeństwo na Cmentarzu Parafialnym zacznie się o godz. 13.00, najpierw Nieszpory za Zmarłych następnie cząstka różańca świętego i Msza św.
  2. W środę przypada Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 730, 800 i 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Od Dnia Zadusznego (środa) do 8 listopada o godz. 1630 różaniec połączony z wypominkami. W niedzielę wypominki i modlitwa za wypominanych po Mszy św. o godz. 700, 900, 1100
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 645 i 1615.
  6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek
    i pierwszą sobotę listopada
  7. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  8. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach św. Po Mszy św. wieczornej MGA poprowadzi adorację. Na Mszę  św. wieczorną i adorację zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
  9. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej ojczyźnie.
  10. Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi i pierwszym piątkiem będzie w poniedziałek i piątek od godz. 1600 oraz w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw.
  11. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Maksymiliana.
  12. Do chorych udamy się w piątek. Ksiądz Proboszcz i ksiądz Damian od godz. 800 natomiast ksiądz Stanisław od godz. 1300.

Wtorek – Wszystkich Świętych

Piątek – św. Karola Boromeusza, bpa

1. Od południa w Uroczystość Wszystkich Świętych do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla jednej duszy w każdy dzień, czyli przez osiem dni dla ośmiu dusz w czyśćcu cierpiących. Aby zyskać odpust należy:

- przyjąć Komunię Świętą

- odmówić modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dobrowolną modlitwę w int. Ojca świętego

- wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

- nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych

Jeśli nie uda nam się wypełnić wszystkich warunków zyskujemy odpust cząstkowy.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie Mszy św. o godz. 1400 na cmentarzu będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza. Przy wejściu na Cmentarz będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ksiądz Rektor przysłał list z prośbą o ofiarność na ten cel. Ofiary będą zbierać uczniowie klas ósmych.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych zastosujmy się do następujących zaleceń:

- zachowajmy wyjątkową ostrożność na drogach

- samochody pozostawiajmy tylko na parkingach

- parkujmy tak, aby był możliwy przejazd pogotowia ratunkowego, czy straży pożarnej

- odchodząc z samochodu sprawdźmy, czy został zamknięty i czy zostały pozostawione na miejscach widocznych dokumenty i cenne rzeczy

- przy wjeździe i wyjeździe z parkingu bądźmy uprzejmi i solidarni

- pozamykajmy solidnie domy i inne budynki

- w czasie Mszy św. na cmentarzu nie wędrujmy, ale starajmy się
w pełni uczestniczyć we Mszy św.

- Straż Pożarną z Tęgoborzy i Policję z Łososiny Dolnej prosimy
o dopilnowanie porządku i bezpieczeństwa na drogach (przy cmentarzu i na parkingach)

- wszystkich uczestników nabożeństw na cmentarzu prosimy
o dostosowanie się do wskazań służb porządkowych

- na nabożeństwo na cmentarzu zapraszamy Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Białejwody: Dominik ZELEK; Jarosław SERAFIN; Adam BAJDEL, Anna SOŁTYS, Sławomir SZKARŁAT; Bogdan LEŚNIAK; Wiesław SZKARŁAT

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Łukasz CEBULA – Świdnik; Aleksander BURNAGIEL – Świdnik.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Wiesława Gondek – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Stanisław Majewski, Jadwiga Olchawa, Damian Olchawa, Bożena Baran, Barbara Baran, Marian Olchawa, Stanisław Zelek. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. O ustrojenie kościoła postarała się rodzina Bodziony ze Świdnika. Parafia składa podziękowanie.
  1. Kapłani dziękują za otrzymane dary Piekarni Tęgoborze.
  2. Intencja Apostolstwa modlitwy na listopad: Za dzieci, które cierpią Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny
  3. Sołtys sołectwa Zawadka informuje o rozpoczęciu prac konserwacyjnych tj. pokryciu dachu, wymiany okien oraz obicie deską szalunkową starej kapliczki na Zawadce-Rozdzielu. W razie pytań oraz darowizn na ten cel dzwonić pod numer telefonu 514-941-100.

INTENCJE MSZALNE  31 X 2022 – 6 XI 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 31 X

700       1) † Aleksander Zawiślan od Stanisława Fedko z rodzina (ostatnia z pogrzebowych, 44 intencje poza parafią)

2) † Michalina Krawczyk od Anieli i Adolfa z Chomranic

1700     1) † za dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK – 1 XI

700       1) † Marek Giza w 2 r. śm.

2) † Józef Pabiś od Barbary i Tadeusza Zapała z Niedźwiedzia

1700     1) † Maria Bocheńska

NIEDZIELA – 6 XI

700       † Aniela i Piotr Nowak; Bolesław Nowak oraz dusze z tej rodziny