Aktualności 01V Niedziela zwykła, 5.02.2023r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  4. Modlitwa prowadzona przez Grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 1630.
  5. Msze święte w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  6. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem Matki Bożej Juścieńskiej.
  7. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Pon. – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników

Pt. – św. Scholastyki, dziew.

Sb. – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.

8. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy ze Świdnika Koszary: Marek DUNIKOWSKI; Halina KMIECIK; Rafał KOŁDRAS; Wiesław KLIMEK; Łukasz GRÓDEK; Celina PŁAWECKA; Marek GOŁĄB

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Józef ROSIEK– Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Mariusz MROZEK – Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w sobotę sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Sylwester Połomski, Alicja Zawiślan, Józefa Zawiślan, Zofia Kosecka, Grażyna Jawor, Paweł Fedko. Wykonali solidnie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

Parafia dziękuje za ofiary na ołtarz Matki Bożej, na ogrzewanie kościołów, na potrzeby parafii, za każdą pomoc i życzliwość.

Księża dziękują za dary.

1. Ogłoszenie przysłane z Caritas Diecezji Tarnowskiej: „W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5%naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.       Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że Ci, którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci, którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS.  Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  2. W całej Polsce będzie organizowana, ponowiona akcja „Paczka dla Ukrainy”. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji ciągle trwającej wojny. Została przygotowana lista, co powinno znaleźć się
    w tej paczce. Listę można zabrać z zakrystii.
  3. W dniach od 9 do 18 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka bałkańskim szlakiem św. Matki Teresy z Kalkuty. Więcej informacji
    i kontakt zamieszczone w gablocie parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Caritas Parafialny będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc rodzinom, które ucierpiały w wyniku pożarów.

INTENCJE MSZALNE  6 II 2023 – 12 II 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 6 II

645       † Ewa Rejowska

1700     † Irena Brańska od Agnieszki i Tomasza Koseckich

WTOREK – 7 II

645       † Adam Koncewicz od pracowników Sekcji Rozwoju i obsługi klienta z Jasła

1700      † Bronisława i Józef Janus w 23 r. śm. Bronisławy

ŚRODA – 8 II

645       † Julian Orzeł od Anny i Bartłomieja Gwiżdż

1700     † Irena Pajor z okazji urodzin od męża

CZWARTEK – 9 II

645       † Elżbieta Peciak od chrześnicy Iwony z rodziną

1700      † Maria Szkarłat w kolejną r. śm.

PIĄTEK – 10 II

645       † Antoni Sromek od syna Mateusza

1700      † Piotr Pająk w 3 r. śm. od żony i dzieci z rodzinami

SOBOTA – 11 II