Aktualności 012 Niedziela Wielkanocna, Bożego Miłosierdzia 16.04.2023

- Święto Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas

- Zbiórka do Puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej

- Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia

1. Msze święte od poniedziałku do soboty o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy świętej wieczornej.
  4. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna. Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.
  5. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem świętej Rity.
  6. Modlitwa prowadzona przez Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Chrystusa we czwartek od godz. 1730
  7. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborzy pod Rachowem: Tomasz ZASADNY; Michał BARAN; Grzegorz BARAN; Sławomir CIEŚLIK; Bogusław ZAPOROWSKI; Adam POTOCZEK; Sławomir POTOCZEK.

Do sprzątania kościoła na Juście zapraszamy: Robert KMIECIK - Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli zapraszamy: Grzegorz Joniec– Skrzętla

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w sobotę sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Beata Długopolska, Jadwiga Burnagiel, Beata Leśniara Anna Fedko, Dariusz i Marzena Kańka, Jarosław, Andrzej i Bartosz Jabłoński. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.
  2. Parafia dziękuje za składane ofiary, wykonane prace. Księża dziękują za dary.
  3. Mrówka w Łososinie Dolnej zaprasza na urodzinowy festyn rodzinny
    w najbliższą sobotę 22 kwietnia od godziny 800-1600. Wstęp wolny.
    W programie wiele atrakcji: grill, zjeżdżalnie, animacje, pokazy strażackie oraz stoiska promocyjne.
  4. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- wtorek po Mszy św. wieczornej ministranci

- środa po Mszy św. wieczornej DSM

- czwartek o godz. 19.00 Lektorzy

- piątek na Mszy św. wieczornej kandydaci do bierzmowania a po Mszy św. spotkanie MGA

1. Prośba, aby rodziny zmarłych w 2020-2022 zgodziły się na przekazanie 10 intencji z pozostałych 20 w parafii. Intencje mogą być odprawione
    w tym roku poza parafią. Księża dziękują tym rodziną, które się na to zgodziły. Przypominamy, że z intencji przyjętych na pogrzebach dziesięć zostaje w parafii. Pozostałe zaraz po pogrzebie są przekazywane poza parafię.
  2. Parafialna pielgrzymka po relikwie św. Stanisława do Katedry Wawelskiej odbędzie się 1 maja. Wyjazd z parkingu przy kościele
    o godz. 1100. W programie modlitwa w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia
    o godz. 1500 w kościele klasztornym. O 1730 udział we Mszy św. w 3 dniu nowenny przed Uroczystością św. Stanisława z przekazaniem relikwii dla naszej parafii. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.
  3. W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbędzie się Dzień Otwarty dla LSO. Chętni Lektorzy proszenie są o zgłoszenie do księdza opiekuna.
  4. Parafia św. Małgorzaty, Policja i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych zaprasza w najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w Bazylice, rozpoczynającą sezon motoryzacyjny i poświęcenie samochodów na parafialnym parkingu przy ul. Bulwar Narwiku. Po poświęceniu szereg atrakcji: pokaz pracy Policji, Straży Pożarnej, prezentacja symulatora wypadku samochodowego, grill.
  5. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb † Eugenii Bocheńskiej zam.
    w Świdniku. W poniedziałek o godz. 1400 różaniec o 1430 Msza św. za zmarłego Jana Eugeniusza Grzegorzka zam. w Tęgoborzy. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE  17 IV 2023 – 23 IV 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 17 IV

645       1) † Elżbieta Peciak od Katarzyny i Macieja Dudka

2) † Eugenia Bocheńska w 7 dz. po śm. od dzieci z rodzinami

1800     † Eugeniusz Małek w 10 r. śm. od żony i dzieci

WTOREK – 18 IV

645       1) † Maria i Władysław Krawczyk s. Tadeusz w 2 r. śm. Tadeusza

2) † Teresa Król od Marii i Eugeniusza Połomskich

1800      † Jadwiga i Jakub Wójcik i ich rodzice z obu stron, ks. Władysława Wójcik

ŚRODA – 19 IV

645       1) † Jan Sołtys w kolejną rocznicę śmierci od najbliższej rodziny

2) † Maria Górowska od Stanisławy i Andrzeja Dudek

3) † Jan Eugeniusz Grzegorzek w 7 dz. po śm. od żony

1800     † Genowefa Oświecimska w r. śm.

CZWARTEK – 20 IV

645       1) W int. Krystyny i Józefa z dziećmi dziękując Bogu za wszystkie dary, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej

2) † Teresa Jargut od brata Jana Sobczyk

1800      W int, Stanisława, Bogusławy, Danuty i ich rodzin oraz w int. Krystyny Baran