Aktualności 01XIV Niedziela zwykła, 9 lipca 2023

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca 2023 r.

1. Msza święta w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz czwartku. W czwartek Msza św. w kościele parafialnym w o godz. 645 i przy ołtarzu polowym na Juście o godz. 2000.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i 1745.
  4. Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa w dni powszednie po Mszach św., zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 700 i 1600.
  5. Msza święta w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.

- wtorek – święto św. Benedykta Opata, patrona Europy

- środa – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika

- czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji

- sobota – wspomnienie św. Bonawentury bpa o doktora Kościoła

1. We czwartek 13 lipca przypada na nas adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach ogólnodiecezjalnej adoracji. Po Mszy świętej porannej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1200. W tym dniu na godz. 2000 zapraszamy na Just na Mszę św. a po niej na nabożeństwo różańcowe i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Figurę poniosą członkowie róży Matki Bożej Juścieńskiej i św. Justa.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 2000 będzie modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II w różnych intencjach. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  3. W Domu duszpasterskim w Sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Zachęcamy Parafian i Gości do zapoznania się z wystawą. Tytuł wystawy „Śladami Jana Pawła II w Diecezji Tarnowskiej”.
  4. W piątek 14 lipca planowany jest wyjazd do kina na film pt.: „Historia jednej zbrodni”. Film o rodzinie Ulmów i innych Polakach ratujących Żydów. Zapisy w zakrystii do czwartku włącznie. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1910.
  5. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę p.w. św. Weroniki.
  6. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900zapraszamy

z Łyczanki: Paweł SZKARŁAT, Paweł FEDKO, Dariusz KEŁBASA, Mieczysław SZKRŁAT, Tomasz BUKOWIEC, Stanisław FILIPEK, Łukasz SALAMON

Do sprzątania kościoła na Juście na czwartek zapraszamy:

- Małgorzata SZEWCZYK – Tęgoborze Just

- Czesław STOSUR – Tęgoborze Just

- Paweł KUŹMA– Tęgoborze Just

- Zbigniew GNYLEWICZ – Tęgoborze Just

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zgłosili się nowożeńcy.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

- Jan PAJOR – Skrzętla

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele parafialnym bardzo ofiarnie pracowali: Adam Seruga, Łukasz Rogóż, Józefa Kościelniak, Elżbieta Bukowska, Danuta Bukowską, Zofia Czop. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Rodzina Mazurek złożyła ofiarę na sprzątanie.

Parafia dziękuje Czesławowi i Grzegorzowi Sromek z Rojówki za wykonane prace na rzecz parafii oraz Stanisławowi Serafinowi i Zygmuntowi Wolakowi.

Parafia dziękuje za składane ofiary na parking, na obraz i na potrzeby parafii oraz zaległe ofiary.

Księża dziękują za dary nowożeńcom, którzy mieli ślub poza parafią, ale pamiętali o księżach z parafii, oraz ich rodzicom. Podziękowania także dla Piekarni-Ciastkarni Grzyb z Tęgoborzy oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Tęgoborzy.

INTENCJE MSZALNE  10 VII 2023 – 16 VII 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 10 VII

645       1) †Elżbieta Peciak od Liturgicznej Służby Ołtarza (ostatnia z pogrzebowych, 79 poza parafią)

2) † Maria Waśko

1800     † Adam Koncewicz od rodziców i rodzeństwa

WTOREK – 11 VII

645        1) W kolejną rocznicę ślubu Eweliny i Sławomira, dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla całej rodziny

2)O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Marii Burnagiel i jej rodziny

1800      Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny w rocznicę ślubu Alicji i Krzysztofa

ŚRODA – 12 VII

645       † Ewa Rejowska i zmarli z rodziny Rejowskich

1800     † Stanisława i Henryk Bodziony s. Ryszard

CZWARTEK – 13 VII

645       † Ireneusz Skucha od sąsiadów Stosurów

2000  JUST  1) Za parafian

2)† Stanisław Bodziony w kolejną r. śm.

PIĄTEK – 14 VII

645       † Ludwik, Antonina, Jakub Peciak, Elżbieta Peciak

1800        † Marek Giza

SOBOTA – 15 VII

645       † Stanisław, Aniela Cięciwa, Stefan Chmielowski

1600 Just – W 45 r. ślubu Teresy i Eugeniusza Baran o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej na dalsze lata

1800       † Marian Leśniak s. Stanisław w r. śm. Mariana

NIEDZIELA –16 VII

700       † Adam Domagała od żony

900       † Wiktoria Chochorowska w 1 r. śm.

1100     W int. Ochrzczonych

1330 (Just) † Antoni Sołdra i jego rodzice Zofia i Jan w 2 r. śm. Antoniego

1430 (Skrzętla) † Władysław, Władysława i Janusz Kądziołka

1600    Dziękczynna za 24 lata łaski Bożej w małżeństwie z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla rodziny Elżbiety i Wiesława