Aktualności 01Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19 MAJA 2024 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i o 1745.
  4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800 zaś w niedziele i święta obowiązkowe o godz. 1540.
  5. Msza święta w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  6. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres zwykły, część druga po Wielkanocy.

- poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

- czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. Pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa

- piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw za Kościół w Chinach

1. W przyszłą Niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzień Matki.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci klas IV. Spowiedź dzieci przed rocznicą w piątek od godz. 1700.
  3. W sobotę o godz. 1730 na Juście będzie przywitanie Ks. Prymicjanta Mateusza Pajora. Ks. Prymicjant będzie celebrował nabożeństwo majowe na Juście. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian.
  4. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- wtorek spotkanie ministrantów

- środa spotkanie uczniów klasy IV – przygotowanie do rocznicy Komunii św. oraz DSM

- piątek MGA

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy rodziców klas czwartych, po jednym z rodziców od każdego dziecka. Prosimy o przybycie z własnym sprzętem (kosiarki, odkurzacz)

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy ze Świdnika: Jerzy Gwiżdż; Daniel Jarzębak; Krzysztof Gondek

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Kazimierz Rosiek

1. Parafia składa serdeczne podziękowania za:

- przygotowanie kościoła i otoczenia wokół kościoła na uroczystość pierwszej Komunii św.

- ofiarę złożoną na ołtarz bł. Rodziny Ulmów

Rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym.

Parafia składa podziękowania za składane ofiary, wykonane prace.

Księża dziękują za dary.

1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I – Białawoda – opiekun ks. Proboszcz

II – Zawadka – opiekun ks. Damian

III – OSP Tęgoborze – opiekun ks. Proboszcz

IV – Tęgoborze – opiekun ks. Stanisław

1. Parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik na beatyfikację ks. Michała Rapacza, który został zamordowany przez komunistów 11 maja 1946 w Płokach. Obszerny artykuł na ten temat został zamieszczony w „Gościu Niedzielnym” z 12 maja 2024 na str. 32. Tytuł artykułu: Zlikwidować księdza. Pielgrzymka będzie 15 czerwca 2024 (sobota). Zapisy w zakrystii. Zapraszamy do zapisywania się. Koszt 45 zł. Beatyfikacja o godz. 1100.
  2. Misjonarz ks. Tomasz Kaczor otrzymał od Was dnia 12 maja 2024 ponad 15 tyś zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu własnym i parafian składa serdeczne podziękowania.
  3. Wójt Gminy Łososina Dolna zwołuje zebranie wiejskie dla Sołectwa Białawoda na dzień 26 maja (niedziela) o godz. 815 i dla Sołectwa Świdnik na dzień 26 maja (niedziela) o godz. 1015 w Domu Strażaka w Tęgoborzy dla przeprowadzenia wyborów Sołtysa oraz Rady Sołeckiej.
  4. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb † Pawła Barana zam. w Krakowie. Pamiętajmy w modlitwie.
  5. W przedsionku Kościoła można nabyć „Gość Extra” poświęcony jest Świętym Matkom z okazji Dnia Matki. Ofiara przy nabyciu 14 zł.
  6. Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.
  7. Damian w dniach od 23-29 czerwca w Rytrze organizuje oazę parafialną. Zapisy u ks. Damiana telefoniczne bądź przez internet do końca maja. Spotkanie organizacyjne w środę 5 czerwca po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

INTENCJE MSZALNE  20 V 2024 – 26 V 2024 r.

PONIEDZIAŁEK –20 V

645   1) † Wanda Joniec od siostry Danuty z mężem Justynem

2) † Danuta Kmiecik od Marii i Andrzeja Baran

1800 † Józef i Zofia Wieczorek i Stefania Uryga

WTOREK –21 V

645     1) † Michał Bukowiec od sąsiadów Pawłowskich

2) † Józef Wróbel od chrześnicy Grażyny z mężem i rodziną (ostatnia z pogrzebowych, 43 poza parafią)

1800   1) † Stanisław Ruchała w r. śm.

2) † Zofia, Wojciech Szczurek s. Józef c. Maria i Władysława

ŚRODA –22 V

645   1) † Stefania Sołtys od wnuka Piotra z rodziną

2) † Antoni Krzyżak od Anny i Karola Osierda

1800 1) w int. Stanisławy i Piotra z ok. kolejnej r. ślubu dz. bł. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

2) w int. uczniów SP w Rojówce od Dyrektora, Wychowawcy i Katechetki

CZWARTEK –23 V

645    1) † Jadwiga i Jakub Wójcik; ks. Władysław Wójcik i rodzice z obu stron

2) † Alojzy Prusak od siostry Władysławy z rodziną ze Szklarskiej Poręby

1800 † zmarłych z rodziny Pociechów

PIĄTEK – 24 V

645    1) Za parafian

2) † Jan Pawłowski od brata Czesława

1800 † Stanisław Długopolski jego rodzice oraz Maria, Stefan Nowak i syn Czesław

SOBOTA – 25 V

645      1) † Stefania i Stefan Szewczyk z okazji Dnia Matki

2) † Jan Hubert od Lucyny i Edwarda Zelek

1800   w int. Magdaleny i Grzegorza z rodzinami o zdrowie, Boże błogosławieństwo   i opiekę Matki Bożej

NIEDZIELA –26 V

700      † Jadwiga i Mieczysław Giza; Maria i Cyprian Karkoszka z okazji Dnia Matki i Ojca

900       † Aniela Biedroń, mąż Fryderyk syn Tadeusz, córka Helena i Leonarda z okazji imienin Anieli i Dnia Matki

1100     w int. Dzieci przeżywających 1 r. Komunii świętej o Boże błog. i opiekę Matki Bożej od rodziców

1330 (Just) † Zofia i Franciszek Stosur od syna Krzysztofa z rodziną z ok. dnia Matki

1430 (Skrzętla) † Władysław Kądziołka, Władysława i Janusz

1600   † Elżbieta Peciak z okazji Dnia Matki.ak z okazji Dnia Matki.