Aktualności 01XXI Niedziela zwykła, 25 sierpnia 2024

Ogłoszenia parafialne 21 Niedziela Zwykła

25 SIERPNIA 2024 r.

1. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 645 i 1800 oprócz poniedziałku. W poniedziałek w kościele parafialnym będzie Msza święta tylko o godz. 645 nie będzie Mszy świętej o godz. 1800.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu o godz. 1600 będzie Msza święta na Skrzętli w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 1300 wyruszy pielgrzymka od kościoła parafialnego w Tęgoborzy do kościoła na Skrzętli. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki i zabezpieczenie pielgrzymki. Mile widziani są porządkowi z pielgrzymki na Jasną Górę. Na Skrzętli podziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za opiekę, za szczęśliwe wakacje i poprosimy o szczęśliwy i bezpieczny rok szkolny i katechetyczny. Podziękujemy także za udział parafian w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej

- wtorek – wspomnienie św. Moniki

- środa– wspomnienie św. Augustyna bpa i dra Kościoła

- czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. Msza święta w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy róże pod wezwaniem św. Faustyny
  3. Intencja modlitewna na miesiąc wrzesień: Módlmy się, aby każdy z nas słuchał sercem wołania ziemi oraz ofiar katastrof ekologicznych i zmian klimatycznych i angażował się osobiście w ochronę świata, który zamieszkujemy.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańca dla róż różańcowych.
  5. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy:

Fecko Piotr ul. Leśna; Wąsowicz Andrzej ul. Wrzosowa; Motak Jan, Zielińska Aneta, Gródek Wojciech, Marchacz Paweł, Kwaśniewski Artur z ul. Słonecznej.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Bogusław Hajduga ul. Św. Justa; Danuta Ptak ul. Widokowa

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Jan Pierzga

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w piątek i sobotę sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Dorota Nowak, Daria i Magdalena Cięciwa, Aneta Giza, Patryk Babicz, Szymon i Iwona Jurczak, Barbara Zapiór. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty ustroili kościół. Marek Gwiżdż zamiast sprzątania złożył ofiarę.
  2. Parafia składa serdeczne podziękowania za składane ofiary, wykonane prace i dary przekazane pielgrzymom. Księża dziękują za dary.
  3. W Poniedziałek odpust na Rąbkowej. Suma odpsutowa o godz. 1100. Zaprasza ks. Proboszcz i parafianie.
  4. Gminne dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się 1 września 2024 w Łososinie Dolnej. O godz. 1400 Msza święta w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej.

PONIEDZIAŁEK –26 VIII

645   1) † Stefania Sołtys od siostry Heleny

2) † Agnieszka Kocoń od Marii i Józefa Cebula

1600   Skrzętla 1) Za parafian

2) w int. mieszkańców Skrzętli i przybyłych z pielgrzymką

WTOREK –27 VIII

645     1) W kolejną rocznicę ślubu Adrianny i Grzegorza z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

2) † Irena Baran od wnuczki Marceliny Cisowskiej z rodziną

1800   † Aniela, Józefa, Jadwiga Świder, Jan i Wilhelm Świder

ŚRODA –28 VIII

645   1) W 15 r. ślubu Marzeny i Łukasza dziękczynna i z prośbą o dalsze zdrowie, potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

2) † Aleksandra Mrzygłód od wnuczek Anny i Patrycji z rodzinami

1800     1) † Ryszard Ruchała w kolejną rocznicę śmierci

2) † Jan, Janina Kocoń: Józef, Józefa Gródek; Konstanty i Maria Gródek

CZWARTEK –29 VIII

645    1) † Zofia Szkarłat od wnuka Jarosława

2) † Janina Zwolińska od wnuczki Joanny z rodziną

1800 † Maria i Tadeusz Bocheńscy c. Janina i mąż Jan

PIĄTEK – 30 VIII

645    1) † Teresa i Tadeusz Pawlik w kolejną r. śm. Tadeusza

2) † Dorota Kosakowska od sąsiadów Krystyny i Wacława Burnagiel z dziećmi

1800   † Tadeusz Gródek w 11 r. śm., z int. żony i dzieci

SOBOTA – 31VIII

645      1) † Sławomir Tokarczyk od Marii i Jana Zaręba

2) † Józef Fedko od córki Alicji z rodziną

1800   † dusze w czyśćcu cierpiące

NIEDZIELA –1 IX

700       † Władysław Stosur w kolejną rocznicę śmierci

900       † Stanisław, Helena, Krzysztof Grzyb, Wiesław Iwański z okazji rocznicy śm. Stanisława

1100     † Krzysztof jego rodzice i teściowie

1330 (Just) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze Boże błog. i opiekę MB Juścieńskiej dla Moniki i Pawła oraz ich dzieci w 30 r. sakramenty małżeństwa

1430 (Skrzętla) O Boże błog. dla rodziców, nauczycieli oraz dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej

1600   † Kazimierz Słowiński w r. śm.