Aktualności 019 Niedziela zwykła, 2 czerwca 2024 Uroczystość Odpustowa

2 czerwca 2024 r.

1. Dziś Dzień Dziękczynienia w Polsce. W naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Suma odpustowa o godz. 1100.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i o 1745.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem przed i w czasie nabożeństw zaś w piątek od godz. 1700.
  6. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  7. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach św.
  8. Od poniedziałku do piątku po Mszach św. procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji.
  9. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszach św. i procesji błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków z ziół i kwiatów.

- poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. Dzień imienin ks. Bpa Leszka Leszkiewicza

- środa– wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika

- piątek – Uroczystość NSPJ. Dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

1. Do chorych udamy się w piątek ks. Proboszcz i ks. Damian od godz. 800 a ks. Stanisław od godz. 1200.
  2. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 nasz rodak O. Natanel będzie obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich.
  4. Modlitwa prowadzona przez grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 1730.
  5. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z ulicy Sądeckiej: Bogdan Kubica, Marcin Kubica, Wojciech Berdychowski, Józef Berdychowski i z ulicy Granicznej: Wacław Gajda, Jarosław Gajda, Grzegorz Gajda

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy ze Świdnika: Janusz Augustyn, Krzysztof Bochenek

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Łukasz Rosiek

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły ora ich otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Beata Kalarus, Krzysztof Kalarus, Agnieszka Opoka, Ewa, Marian, Mateusz Pociecha, Danuta Pawłowska, Dawid Poręba, Ola Delekta, Tadeusz Szkarłat, Adam Śmietana. Wykonali solidnie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół. Artur Myszkowski i Marcin Michalik złożyli ofiarę.
  2. Parafia składa podziękowania za przygotowane ołtarze na Boże Ciało, ustrojenie drogi procesyjnej. Wszystkie ołtarze były godnie przygotowane. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Księża Dziękują za dary.
  3. Parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik na beatyfikację ks. Michała Rapacza, który został zamordowany przez komunistów 11 maja 1946 w Płokach. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy do zapisywania się. Koszt 45 zł. Beatyfikacja o godz. 1100. Wyjazd 15 czerwca o godz. 730.
  4. W środę 5 czerwca odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej przed bierzmowaniem. Dla klasy VII ze Szkoły w Tęgoborzy o godz. 1530 zaś ze Szkoły w Rojówce o 1630.
  5. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie organizacyjne odnośnie oazy. Wtedy będzie możliwość złożenia karty uczestnika, którą dzieci otrzymają w szkole od księdza katechety i wpłacenia opłaty 750 zł.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie MGA.
  7. U ministrantów można nabyć cukierki odpustowe. Dobrowolne ofiary wesprą wakacyjny wyjazd naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.
  8. Informacja o badaniu wzroku w Ośrodku Zdrowia w Tęgoborzu znajduje się w przedsionku kościoła.

INTENCJE MSZALNE  3 VI 2024 – 9 VI 2024 r.

PONIEDZIAŁEK –3 VI

645   1) O urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych i błogosławieństwo w rodzinach od wsi Świdnik

2) † Antoni Krzyżak od bratowej Marysi

1800 † Maria, Karol Popiela oraz ich dzieci Janina, Zofia i Czesław

WTOREK –4 VI

645     1) O urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, błogosławieństwo w rodzinach dla mieszkańców Zawadki

2) † Alojzy Prusak od wnuka Wojciecha z rodziną

1800   1) † Barbara Kmiecik w 2 r. śm.

ŚRODA –5 VI

645   1) † O urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, błogosławieństwo w rodzinach dla mieszkańców Rojówki

2) † Jan Pawłowski od siostry Zuzanny z mężem Pawłem

1800  † Antoni Krawczyk, rodzice i rodzeństwo

CZWARTEK –6 VI

645    1) † Wanda Joniec od szwagra Zygmunta z żoną

2) † Jan Hubert od Marii i Kazimierza Szewczyk

1800 † Michalina i Józef Fecko

PIĄTEK – 7 VI

645    1) Za parafian

2) † Jan Szarek od syna

1800 † Stanisława, Stefan, Maria, Krystyna Prusak w r. śm. Stanisławy i Stefana

SOBOTA – 8 VI

645      1) O Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego, zdrowie dla księdza Wiesława z okazji imienin

2) † Paweł Baran w 30 dz. po śm. od rodzeństwa z rodzinami

1800   † Stanisław Pałka

NIEDZIELA –9 VI

700       W 18 r. urodzin Justyny o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego w dorosłym życiu od rodziców i brata

900       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula i Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i dusze w czyśćcu cierpiące.

1100     † Zofia, Tadeusz Ziębowicz, syn Stanisław i Stanisław Raczek od rodziny.

1330 (Just) W r. ślubu Jolanty i Zygmunta dz-bł. z prośbą o dalszą opiekę dla całej rodziny

1430 (Skrzętla) W int. rodzin, aby przeżywały bezinteresowną miłość oraz świętość w codziennym życiu

1600   Z podziękowaniem za otrzymane łaski w 40 r. urodzin Łukasza z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże od rodziców