Aktualności 01II Niedziela Adwentu, 04.12.2022

1. Dziś:

- Dzień modlitwa i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

- Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

- Dzień Modlitw za Bezrobotnych.

- Święto Patronalne Górników.

- Składka na cele diecezjalne.

1. Msza św. roratnia o godz. 630 i 1700 oprócz czwartku. .
    2. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu we wszystkich kościołach parafii wg. porządku niedzielnego z wyjątkiem godziny 1600 . Zamiast o godz. 1600 Msza św. będzie o godz. 17 00.
    3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
    4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 615 i po Mszy wieczornej.
    5. Godzinki o godz. 600, w piątek o godz. 545.
    6. Modlitwa prowadzona przez grupę św. Pio w sobotę o 1630.
    7. Msza św. w przyszła niedzielę we wszystkich kościołach parafii wg. stałego porządku.
    8. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
    9. Spotkania w tym tygodniu:

Środa – po Mszy św. wieczornej - DSM.

Czwartek – na Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci komunijnych.

Piątek – po wieczornej Mszy św. - MGA.

Sobota – po Mszy św. wieczornej spotkanie całej LSO i DSM.

1. W tym tygodniu wspominamy:

Wtorek – św. Mikołaja bp.

Środa – św. Ambrożego bp. i dok. Kośc.

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborzy: Beata Wróbel, Józef Ruchała, Artur Ruchała, Grzegorz Gawron, Krzysztof Kuźma, Edward Górowski, Józef Giza.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Marian Wójs – Świdnik.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Krzysztof Jaśkiewicz – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Lucyna Mida, Władysław Kosecki, Piotr Żurek, Agata Oleksy, Jakub Oleksy, Kinga Pławecka, Weronika Pławecka, Dariusz Romańczyk, Tadeusz Fałowski. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili środki czystości, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.
    2. Parafia dziękuje za ofiary na ołtarz Matki Bożej, za wykonane prace
      i za każdą inną pomoc i życzliwość. Księża dziękują za dary.
    3. W poniedziałek o godz. 1400 różaniec a o godz. 1430 Msza św. za zmarłą Józefę Pawłowską zam. w Rojówce. Dziękujemy Jej za wszelkie dobro, jakie uczyniła w swoim życiu. Polecajmy Ją Bogu w naszych modlitwach. Pamiętajmy w modlitwie.                                                                                                                                                                                               INTENCJE MSZALNE 5 XII 2022 – 11 XII 2022 r.PONIEDZIAŁEK – 5 XII  630       1) † Ewa Rojowska2) † Stanisław Filipek od kuzynki Jolii z rodziną.1700      1) † Jan, Rozalia Gołąb i zmarli z tej rodziny.

WTOREK – 6 XII

630       1) † Mikołaj Szewczyk z okazji imienin od córki Haliny z rodziną.

2) † Maria Kołacz od Witolda i Grażyny Kwiecień ze Staszkowa

1700       1) † Agnieszka i Franciszek Hajduk i zmarli z tej rodziny.

ŚRODA – 7 XII

630       1) † Zofia Stosur od Alicji Figiel z rodziną.

2) † Jan Uryga od Czesława Gródka.

1700     1) † Krzysztof Górowski w rocz. śm.

CZWARTEK – 8 XII

700       1) Z podziękowaniem i prośbą o zdrowie, Boże błog. oraz opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Matki Bożej Juścieńskiej i ich rodzin, oraz za zmarłe członkinie z tej róży.

900       Za parafian

1100       † Józefa Giza od Magdaleny i Artura Karkoszka

1330     (Just) † Marian Stosur od kuzyna Ryszarda z Mamą.

1430     (Skrzętla) † Jan Krężel od siostry Małgorzaty.

1700     1) W int. Marii, dziękczynna za szczęśliwą operację z prośbą o dalsze zdrowie i opiekę Matki Bozej.

2)  W 70 rocz. urodzin Janiny z podziękowanie i prośbą o opiekę Matki Bożej na kolejne lata życia z intencji męża i dzieci z rodzinami.

PIĄTEK – 9 XII

630       1) † Zofia i Wojciech Woźniak

2) † Rozalia Pławecka od rodziny Baran i Rajski.

3) † Józefa Pawłowska w 7 dzień po śm. od syna Piotra z żoną.

1700     1) † Alicja Baran od Mateusza i Anny Pawlik z dziećmi z Iwkowej.

SOBOTA – 10 XII

630       1) † Adam Koncewicz od cioci Marysi

2) † Stefan Serafin od siostrzenicy Marzeny z rodziną.

1700     1) † Teresa Król od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej rocznik 1974.

NIEDZIELA – 11 XII

700       † Irena Brańska.

900       † Wiesław Wszołek.

1100     † Józef Malisz w 18 rocz. śm od  żony i córek z rodzinami.

1330     (Just) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błog., zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Adama i Krzysztofa z okazji 50 - tych. urodzin

1430      (Skrzętla)† Barbara Olchawa z okazji imienin.

1600     † Maria Górowska od córki Bogumiły z mężem Andrzejem.