Aktualności 01IV Niedziela Zwykła, 29.01.2023

1. Dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  2. Msza św. w ciągu tygodnia o 645 i 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1645.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piętek, sobota miesiąca lutego.
  6. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  7. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach św. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi MGA i Zespół Fidelis.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość w rodzinach parafii i całej Ojczyźnie.
  9. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego, z wyjątkiem, że w kościele parafialnym będzie Msza św. nie o godz. 1600 ale o godz. 1700.
  10. W święto Ofiarowania Pańskiego przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiara an tacę na zakony klauzurowe w diecezji.
  11. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 1600.
  12. Rodziców prosimy o przypomnienie dzieciom i młodzieży o pierwszym piątku.
  13. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Anny.
  14. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc luty: Módlmy się aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.
  15. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Modlimy się za wszystkich konających na świecie, aby Pan Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów.
  16. Do chorych udamy się w Pątek: Ks. Damian od 800, Stanisław od 1200, ks. Proboszcz od godz. 800.
  17. W Święto Ofiarowania Pańskiego przypada 48 rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Władysława Bobowskiego, bpa seniora. Pamiętajmy w modlitwie.
  18. W Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św.
  19. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy ze Świdnika - Koszary: Ryszard Zawiślan, Szczepan Krzyżak, Wiesław Zawiślan, Marian Jawor, Jan Fedko, Grzegorz Kosecki, Sylwester Połomski.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Tadeusz Płachta - Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Marek Salamon, Paweł Śliwa– Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Agata Fedko, Teresa Zawiślan, Stefan Zawiślan, Piotr Kuźma, Stanisław Oleksy, Martyna i Małgorzata Stach. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.
  2. Parafia dziękuje za ofiary na ołtarz Matki Bożej,
    na ogrzewanie kościołów, za pomoc Ukrainie. Parafia proponuje składkę na ogrzewanie kościołów taką jaka była w ubiegłe lata 100 zł od małżeństwa, 50 zł od osób samotnych. Ofiary składamy w kopertach podając swój adres. Księża dziękują za dary Ciastkarni Grzyb z Tęgoborzy, oraz innym osobom.
  3. Dzieci i młodzież rozpoczynają ferie. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie.
  4. W ubiegłym tygodniu w Krakowie był pogrzeb Ireneusza Skuchy na Zawadce Rozdzielu. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE 30 I 2023 – 5 II 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 30 I

645       O zdrowie i potrzebne łaski dla dzieci oraz w pewnej sprawie Bogu wiadomej.

1700      † za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK – 31 I

645       † Ewa Rejowska.

1700        † Maria Stanisław Chlipała s. Stanisław.

ŚRODA – 1 II

645       † Adam Koncewicz – od właścicieli i pracowników firmy „Jędrek” w Laskowej.

1700     † Michalina i Wojciech Woliński i synowie Władysław i Eugeniusz.

CZWARTEK – 2 II

700       † Helena i Józef Cebula.

900           † Piotr i Anna Pałka, Joanna i Józef.

1100     W int. parafian, których odwiedził z kolędą ks. Damian.

1330     (Just) † Józef Jarosz

1430     (Skrzętla) W int. parafian, których odwiedził z kolędą ks. Stanisław

1700     † Maria i Piotr Duda, Józef i Jan Pasionek, Krzysztof Zając

PIĄTEK – 3 II

645       † Julian Orzeł – od szwagra Jerzego z rodziną.

1700      † Maria Gołąb.

SOBOTA – 4 II

645       † Janusz Szarek w 4 rocz. śm. od żony z dziećmi

1700      † Genowefa Sromek w kolejną rocz. śm.

NIEDZIELA – 5 II

700       † Jadwiga i Stanisław Domagała, córka Maria Peciak i Adam Koncewicz.

900       Wiesław Iwański, Helena i Stanisław Grzyb – z okazji rocz. śm. Wiesława – od siostry.

1100     O Boże błog. światło Ducha Świętego i opiekę matki Bożej
w dorosłym życiu z okazji 18 – tych urodzin Łucji z int. rodziców
i brata.

1330     (Just) † Barbara Górowska od mamy i brata Krzysztofa z żoną.

1430      (Skrzętla) † Marian Gwiżdż z Nowego Sącza.

1600     W int. Józefa z ok. 70 – tych urodzin i imienin.