Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 13 Niedziela Zwykła

13 Niedziela Zwykła -  26. 06. 2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo.
  2. We środę w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła będzie w kościele parafialnym dodatkowa Msza św. o godz. 9.oo.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 17.45.
  5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca.
  7. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa piątek po Mszach św.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszach św.
  9. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo Grupa Biblijna poprowadzi nabożeństwo w czasie którego będzie można spełnić pozostałe warunki związane z pierwszymi sobotami przekazane przez Maryję w czasie objawień fatimskich: odmówić różaniec z rozważaniem tajemnic różańcowych. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

Wt. – wspomnienie Św. Ireneusza, bpa i męcz.;

Śr. – Uroczystość Św. Piotra i Pawła, Apostołów;

Sb. – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

1. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. Składka na cele diecezjalne.
  2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 17.oo.
  3. Do chorych udamy się w piątek na prośbę chorego, przekazaną przez rodzinę w zakrystii
  4. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc lipiec: „Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.”
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.oo zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.
  6. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pod wezwaniem św. Floriana.
  7. W poniedziałek przypadają imieniny Ks. Bpa Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy w modlitwie. Pamiętajmy również w tym dniu w modlitwie o śp. Ks. Prałacie Władysławie Sitko w dniu imienin.
  8. W środę przypada uroczystość odpustowa w parafii Łososina Dolna. Suma odpustowa o godz. 11.oo. zapraszają duszpasterze i wierni.
  9. Do Tuchowa na Wielki Odpust Tuchowski zapraszają Ojcowie Redemptoryści. Program odpustu w przedsionku kościoła.
  10. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.oo zapraszamy:

Teresa SZEWCZYK – Tęgoborze

Wojciech GRÓDEK – Tęgoborze

Paweł MARCHACZ – Tęgoborze

Rafał KALARUS – Tęgoborze

Marcin KARKOSZKA – Tęgoborze

Katarzyna GREL – Tęgoborze

Rafał GREL – Tęgoborze

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Bogusław HAJDUGA – Tęgoborze – Just

Stanisław LELITO – Tęgoborze – Just  .

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Stanisław JAROSZ – Skrzętla.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Krystyna, Krzysztof, Emilia NOWAK, Krystyna GWIŻDŻ, Anna ZAŁUBSKA, Andrzej ROSIEK, Adrianna SERUGA, Ryszard REJOWSKI, Zofia i Anna PŁACHTA. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

Księża dziękują za dary przekazane przez nowożeńców i ich rodziców.

INTENCJE  MSZALNE  27 VI 2022 – 03 VII 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 27 VI

700       1) † † Władysław, Paweł Stosur

2) † Franciszek Kuźma w 7 dzień po śm. od żony Janiny

1800    1) † † Dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK – 28 VI

700       1) Za Parafian

2) † Jacek Zaręba w 30 dzień po śm. od syna

1800     1) † † Anna, Jan Koncewicz

ŚRODA – 29 VI – św. Piotra i Pawła

700       1) † † Piotr, Anna Pałka; † † Joanna, Józef Pałka z okazji imienin Piotra

2) † † Maria, Władysław Burnagiel z okazji imienin Władysława

900       † Piotr Kmiecik z okazji imienin od żony i córek z rodzinami

1800    1) † Piotr Pająk z okazji imienin od żony i dzieci z rodzinami

CZWARTEK – 30 VI

700       1) W int. Małgorzaty i Krzysztofa w 10 roczn. ślubu; z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błog. dla całej rodziny

2) † Wincenty Joniec w 7 dzień po śm. od siostry Sabiny z mężem

1800    1) † † Helena, Stanisław Zwoliński w roczn. śm. Heleny

PIĄTEK – 01 VII

700      1) † † Zofia, Piotr Zelek

1800     1) W int. Alicji i Krzysztofa w roczn. ślubu; dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o dalsze Boże błog.

SOBOTA – 02 VII

700       1) Dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże błog., potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Członkiń Róży św. Jadwigi i za †† zmarłe Członkinie tej Róży

1800    1) † † Jadwiga, Jan Berdychowski z okazji imienin Jana

NIEDZIELA – 03 VII

700       Z podziękowaniem za łaski, z prośbą o bł. Boże dla rodzin z Róży św. Kingi i za †† zmarłych z Róży św. Kingi

900       † † Antonina, Ludwik Peciak; † † Elżbieta, Jakub Peciak

1100    † Józef Jungiewicz z okazji roczn. śm.

1330     (Just) Podziękowanie Opatrzności Bożej i Matce Najświętszej za szczęśliwe 58 lat małżeństw Marii i Błażeja; z prośbą o dalsze błog. i opiekę dla całej rodziny

1430     (Skrzętla) Róże: Za osoby chore, samotne i starsze z tych Róż; o błog. Boże i łaski dla nich potrzebne

1600    † † Wanda, Jan Kosecki z okazji imienin