Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 15 Niedziela Zwykła

15 Niedziela Zwykła -  10. 07. 2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo, oprócz środy.
  2. W środę przypada 13 dzień miesiąca lipca. W tym dniu Msza św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym i o godz. 20.oo na Juście. Po Mszy św. procesja różańcowa z figurą MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefaw środę po Mszy św. o godz. 7.00.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy św. wieczornej.

Pn. – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy

Wt. -  wspom. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Śr. – wspom. Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji. Odpust w Tropiu.

Pt. – wspom. Św. Bonawentury, bp i dokt. Kościoła.

Sb. – wspom. NMP z Góry Karmel.

1. W środę 13 lipca przypada na naszą parafię adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach ogólno-diecezjalnej adoracji. Adoracja od zakończenia Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 14.00. Adorować można prywatnie, a także w ramach grup apostolskich i stowarzyszeń działających w parafii. Grupy i Stowarzyszenia na adorację organizują się we własnym zakresie. Na adorację zapraszamy wszystkich parafian ale także gości przybyłych na teren parafii. Kto nie da rady przyjść na adorację do kościoła parafialnego niech przyjdzie na Just na godz. 20.00.
  2. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  3. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa.
  4. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz.9.oo zapraszamy:

Stanisław BEDNAREK – Tęgoborze

Patrycja BEDNAREK – Tęgoborze

Kazimierz RYBSKI – Tęgoborze

Kazimierz BRYNIAK – Tęgoborze

Stanisława BURNAGIEL – Tęgoborze

Dominik PACHOLARZ – Tęgoborze

Zofia PAJĄK – Tęgoborze

1. Do sprzątania kościoła na Juście na środę zapraszamy:

Mariusz KLOCKIEWICZ – Just;

Krzysztof SZEWCZYK – Just

Andrzej WOLIŃSKI – Just

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Maciej SIERPIŃSKI – Just

Irena PAŁKA - Just

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Kazimiera SROMEK – Skrzętla.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Agnieszka i Piotr ROSIEK, Elżbieta i Barbara MALINOWSKA, Alicja KMIECIK, Barbara JONIEC, Irena FILIPEK, Grzegorz Herbich, Krzysztof FAŁOWSKI. Wykonali solidnie zlecone prace, zakupili kwiaty, ustroili kościół.

Dziękujemy za każdą inna pomoc i życzliwość.

12. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Olchawy, zam. Białawoda. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE  MSZALNE  11 VII 2022 – 17 VII 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 11 VII - św. Benedykta, Opata

700       1) † Paweł Wolak w kol. roczn. śmierci z int. rodziców

1800     1) †† Piotr, Kazimierz Znamirowski

WTOREK – 12 VII - Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu