Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 18 Niedziela Zwykła

18 Niedziela Zwykła -  31. 07. 2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa
    w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 17.45.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.
  5. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  6. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach świętych.
  7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach świętych. Modlimy się o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo Grupa Biblijna poprowadzi nabożeństwo w czasie którego będzie można spełnić dalsze warunki związane z pierwszymi sobotami przekazane przez Maryję w czasie objawień fatimskich; odmówić różaniec z rozważaniem tajemnic różańcowych. Zapraszamy na to nabożeństwo.

Pn. – święto św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kościoła

Czw. – wspom. św. Jana Marii Vianneya, prez.. Święto patronalne proboszczów.

Sb. – święto Przemienienia Pańskiego.

1. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 17.oo.
  3. Do chorych udamy się w piątek na prośbę chorego przekazaną przez rodzinę.
  4. W poniedziałek przypada rocznica Powstania Warszawskiego (1944).
  5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Aby zyskać odpust należy w tym czasie nawiedzić jakikolwiek kościół i odmówić w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić warunki związane z uzyskaniem odpustu zupełnego.
  6. W tą niedzielę w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się tygodniowy Wielko Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Plan odpustu wywieszony jest w przedsionku kościoła.
  7. Informacja na temat naboru do Terytorialnej Służby Wojskowej w nowo formowanym 114 Batalionie Lekkiej Piechoty w Limanowej, a także do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej znajduje się w przedsionku kościoła.
  8. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy:

Łukasz KRZYŻAK – Tęgoborze

Maria BARAN – Tęgoborze

Wojciech BARAN – Tęgoborze

Marcin ZIĘBOWICZ – Tęgoborze

Elżbieta DZIURZYŃSKA – Tęgoborze

Tomasz DZIURZYŃSKI – Tęgoborze

Augustyn KARKOSZKA – Tęgoborze

1. Do sprzątania kościoła na Juście na piątek zapraszamy:

Paweł ZAJĄC – Just

Marek PAJOR - Just

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na piątek zapraszamy:

Mariusz MROZEK – Skrzętla.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Jakub KURCZAK, Maria BARAN, Stanisława FECKO, Stanisław CIĘCIWA, Jan MOTAK, Konrad ZIELIŃSKI. Wykonali solidnie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. O ustrojenie kościoła postarali się nowożeńcy.

1. Intencja Apostolska Modlitwy na miesiąc sierpień: Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności w których żyją.
  2. Miesiąc sierpień jest miesiącem dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy parafian i gości przebywających w parafii, by w tym miesiącu nie kupować alkoholu, nie spożywać alkoholu, nie częstować alkoholem. Podejmijmy trud trwania w trzeźwości, aby swoją ofiarą i modlitwą wspomóc osoby uzależnione i ich współcierpiące rodziny.

22. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Stosur zam. na Zawadce. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE  MSZALNE  o1 VIII 2022 – 07 VIII 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 01 VIII

700       1) † Anna Kuźma od Marii Koseckiej

1800     1) † Elżbieta Jacak z ok. imienin

WTOREK – 02 VIII

700       1) † Aleksander Zawiślan od syna Stefana (2ga Msza)

2) † Stanisław Olchawa od córki Kingi w 30 dzień po śmierci

1800     1) † Maria, Stanisław Górowski w roczn. śm. Marii

ŚRODA – 03 VIII

700       1) † Zofia Stosur od syna Krzysztofa z rodziną

2) † Irena Stosur od córki Aliny z mężem w 7 dz. po śmierci

1800     1) † Irena Pajor

CZWARTEK – 04 VIII

700       1) W 15 rocz. ślubu Doroty i Marcina – dziękczynna i z prośbą o Boże bł. potrzebne łaski i opiekę MB dla całej rodziny

1800     1) † Elżbieta Jacak z ok. imienin

PIĄTEK – 05 VIII

700      1) † Adam Koncewicz od babci i dziadka

1800     1) † Jerzy Staszak od dzieci, rodziców i wychowawcy kl. „0” SP w Rojówce

SOBOTA – 06 VIII

700       1) Za Parafian

1800     1) † † Józefa, Franciszek Połomscy w 40 rocz. śm. Franciszka

NIEDZIELA – 07 VIII

700       Dziękczynna Bogu i Rodzicom za dar życia w 75 rocz. urodzin Stanisława, z prośbą o wzrost wiary, nadziei i miłości oraz nieustanną opiekę Bożą w dalszym życiu i godzinie śmierci.

900       W 5 rocznicę ślubu Grzegorza i Justyny na podziękowanie  i z prośbą o dalsze Boże bł. i opiekę MB

1100     † Rozalia, Władysław Krzyżak w 30 rocz. śmierci Rozalii

1330     Just † Bronisław Pierzchała

1430       Skrzętla Za ludzi uzależnionych, aby umieli przyjąć pomoc i pokonali nałogi za pośrednictwem Matki Bożej