Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 19 Niedziela Zwykła

19 Niedziela Zwykła -  07. 08. 2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo oprócz soboty.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa
    w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy św. wieczornej.

Pn. – wspomn. św. Dominika, prezb.;

Wt. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy;

Śr. – święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

1. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. W tym dniu Msza św. na Juście o godz. 20.oo, a po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.
  2. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo w kościele parafialnym.
  3. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara na tacę na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę p.w. Matki Bożej Juścieńskiej.
  6. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.oo zapraszamy:

Andrzej OLEKSY – Tęgoborze

Ryszard WADOWSKI – Tęgoborze

Piotr WADOWSKI – Tęgoborze

Grzegorz WADOWSKI – Tęgoborze

Krzysztof WADOWSKI – Tęgoborze

Sylwia KŁOSOWSKA – Tęgoborze

Katarzyna GRÓDEK – Tęgoborze

1. Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Zbigniew GNYLEWICZ – Just

Paweł KUŹMA – Just

Czesław STOSUR – Just

Grzegorz STOSUR – Just

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Jan KALARUS – Skrzętla.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w piątek sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Ania BARAN, Wojciech BARAN, Dorota BARAN, Bartosz BARAN, Iga KRZYŻAK, Łukasz KRZYŻAK, Amelia KRZYŻAK, Marcin ZIĘBOWICZ, Augustyn KARKOSZKA, Tomasz DZIURZYŃSKI. Wykonali solidnie zlecone prace, zakupili kwiaty, ustroili kościół. Księża dziękują za dary.

1. W czwartek w kościele parafialnym został zamontowany ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej wykonany przez P. Mariana Pajora z Łososiny Dolnej. Obraz w ołtarzu jest odsłaniany. Zasłonę obrazu Matki Bożej Częstochowskiej stanowi płaskorzeźba przedstawiająca scenę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w nawiązaniu do wezwania kościółka na Juście. W tle płaskorzeźby umieszczony jest kościółek na Juście i kościół w Tęgoborzy.

Parafia dziękuje P. Marianowi Pajorowi i wszystkim, którzy brali udział w montażu ołtarza.

Parafia dziękuje tym, którzy złożyli ofiarę na wykonanie ołtarza. Parafia zaprasza do włączenia się do grona fundatorów tego ołtarza przez złożenie dobrowolnej ofiary.

1. Spotkania organizacyjne przed PPT na jasną Górę gr. 25 św. Just odbędą się 14 sierpnia (niedziela) w 3 miejscach:

- Niskowa: godz. 12:30

- Łososina Dolna: godz. 14:30

- Laskowa: godz. 17:00

Na tych spotkaniach będzie się można jeszcze zapisać na pielgrzymkę, a także zakupić bilety na autokar do Tarnowa i z Częstochowy.

1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Świerczka zam. w Tęgoborzy. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  o8 VIII 2022 – 14 VIII 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 08 VIII

700       1) † Anna Kuźma od Marii i Edwarda Janczyk z rodziną

2) † Wiesław Świerczek w 7 dzień po śm. od żony Teresy

1800     1) † † Elżbieta, Genowefa, Władysław Jacak w roczn. śm. Genowefy

WTOREK – 09 VIII

700       1) † Aleksander Zawiślan od syna Wiesława z żoną

1800     1) † Władysław Krawczyk w roczn. śm.

ŚRODA – 10 VIII

700       1) † Zofia Stosur od córki Katarzyny z mężem

1800    1) † † Jadwiga, Bronisław Wolak; † † ich rodzice w roczn. śm. Bronisława

CZWARTEK – 11 VIII

700       1) † Adam Koncewicz od babci i dziadka (2-ga Msza)

1800    1) O Boże błog., światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu z okazji 18 urodzin Oliwii z int. rodziców i rodzeństwa

PIĄTEK – 12 VIII

700      1) Za Parafian

1800     1) † Ludwik Koncewicz w 10 roczn. śm.

SOBOTA – 13 VIII

700       1) O łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej Juścieńskiej w wiadomej Bogu intencji

2000 JUST     1) O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z int. Róży  bł. Karoliny

2) O zdrowie, opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego dla Członkiń z Róży św. Elżbiety; oraz za † † z tej Róży