Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 23 Niedziela Zwykła

1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
  2. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji tarnowskiej.

W tym dniu przypada odpust w kościółku na Juście. W związku
z odpustem na będzie w tym dniu Mszy świętych w kościele parafialnym. Będą Msze św. w kościele na Juście o godz. 700, 900, 1100 (suma) i 1700. Uroczystość odpustowa jest po to, abyśmy wszyscy zyskali odpust.

Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii św., nawiedzić kościółek na Juście, pomodlić się w intencjach Ojca św.

Spowiedź przed odpustem będzie w środę od godz. 1700.

Dzień odpustu na Juście jest dniem wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Główny wieniec dożynkowy złożą parafianie ze Świdnika. Zapewne będą także inne delegacje.

W związku z ofiarowanymi darami prosimy, aby do Mszy świętej o godz. 1800 w środę podać, kto składa dar ofiary i co będzie składanew darze. Dotyczy to wszystkich delegacji z darami.

W dniu odpustu w drodze na Just zachowajmy szczególną ostrożność. Szczególną opieką otoczmy dzieci i osoby starsze.

O pilnowanie porządku prosimy Ochotniczą Straż Pożarną w Tęgoborzy.

Zwracamy się także z prośbą do Służby Zdrowia w Tęgoborzy i prosimy o opiekę medyczną nad uczestnikami uroczystości.

Do wszystkich uczestników uroczystości zawracamy się z prośbą, aby w czasie Mszy świętej nie kupować na kramach i nie rozmawiać, nie strzelać z korkowców. Możemy to robić po zakończeniu Mszy św. We czwartek obowiązuje w całej parafii święto.

Sumę odpustową będzie celebrował oraz wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych Ksiądz Dziekan dekanatu Ujanowickiego i proboszcz parafii Łososina Dolna – ks. Prał. Dr Piotr Drewniak.

Wszystkich parafian prosimy o modlitwę o owocne przeżycie uroczystości odpustowej na Juście.

Na uroczystość odpustową zapraszamy Księży z dekanatu Nowy Sącz – Zachód, Nowy Sącz – Centrum i dekanatu Ujanowickiego oraz wszystkich całej okolicy. Prosimy parafian, aby poinformowali o uroczystości odpustowej w miejscach pracy i zaprosili na odpust. Na uroczystość odpustową zapraszamy wszystkich Księży Rodaków, zwłaszcza tych, którzy w tym roku świętują swoje jubileusze kapłańskie.

O zachętę do księży rodaków prosimy ich rodziny. Przedzwońcie do nich i zaproście w imieniu całej parafii. Zapraszamy nie mniej serdecznie także siostry zakonne. Każdy niech czuje się zaproszony na uroczystości odpustowe.

1. W czasie odpustu na Juście Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzała cukierki odpustowe za dobrowolną ofiarą. Dochód przeznaczony będzie na formacyjny wyjazd.
  2. Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 18.00.
  3. Msze święte w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 645 i po Mszy św. wieczornej.
  6. Modlitwy do św. Ojca Pio w sobotę o godz. 1730.
  7. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Elżbiety.
  8. Do sprzątania na Juście na środę przed uroczystością odpustową zapraszamy: Jerzy PRUSAK – Tęgoborze; Janusz OLCHAWA – Rąbkowa; Paweł PRUSAK – Tęgoborze; Helena SOŁTYS – Tęgoborze; Adam PASIUT – Tęgoborze. Szczegóły sprzątania oraz godzinę ustalają z opiekunami kościółka (p. Osierda). Do sprzątania na Juście na sobotę na godz. 900 zapraszamy: Mieczysław ZIÓŁKOWSKI – Tęgoborze; Jacek KOSECKI – Tęgoborze; Grażyna PIERZCHAŁA – Tęgoborze

Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy: Wiesław SOŁDRA – Białawoda; Bogusława SZCZUREK – Białawoda; Jerzy BOCHEŃSKI – Białawoda; Irena SOŁDRA – Białawoda; Daniel SOŁDRA – Białawoda; Jacek RECZEK – Białawoda; Czesława KASPRZYK – Białawoda.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Kazimierz JAWOR – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Grzegorz, Mikołaj i Aleksandra GAWLIK; Zbigniew GAWLIK; Alina i Martyna SOŁDRA; Mateusz JARGUT. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół, złożyli ofiarę.
  2. Parafia dziękuje za ofiary na ołtarz Matki Bożej. Księża dziękują za dary, także ofiarodawcom z Grybowa.

INTENCJE MSZALNE  4 IX 2022 – 11. IX 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 5 IX

700       1) † Anna Kuźma od Piotra i Bernadety Pociecha z dziećmi

2) † Jan Kosakowski od sąsiadki Zofii Burnagiel

1800     1) † Zofia, Józef i Jacek Grzegorzek