Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 21 Niedziela Zwykła

21 Niedziela Zwykła -  21. 08. 2022 r.

 1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo oprócz piątku.
 2. W piątek będą Msze św.: o godz. 7.oo w kościele parafialnym i o godz. 16.oo na Skrzętli.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa
  w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i o godz. 15.45 w kościele na Skrzętli.
 5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

Pn. – wspomn. Najświętszej Maryi Panny Królowej;

Śr. – święto św. Bartłomieja, Apostoła;

Pt. – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Sb. – wspomn. św. Moniki;

 1. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
 2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę p.w. bł. Karoliny Kózkówny.
 3. W piątek w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przypada uroczystość odpustowa na Skrzętli. Suma odpustowa o godz. 16.oo. Na uroczystość odpustową zapraszamy wszystkich parafian parafii Tęgoborze oraz sąsiednich parafii sąsiadujących ze Skrzętlą: Chomranice, Męcina, Żbikowice. Zapraszamy także chór parafialny. Na uroczystość odpustową pójdzie także pielgrzymka piesza od kościoła parafialnego w Tęgoborzy. Wyjście o godz. 13.oo. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce dzieci, młodzież i starszych, zwłaszcza członków grup i stowarzyszeń działających w parafii. Prosimy o pomoc w organizacji pielgrzymki. Chętni do niesienia tub i do pełnienia posługi porządkowego zgłaszają się do zakrystii w tygodniu. Pielgrzymkę poprowadzi Ks. Stanisław Stachoń, skierowany do pracy w naszej parafii. On też wygłosi słowo Boże i będzie celebrował sumę odpustową. W czasie Mszy św. podziękujemy za szczęśliwie przeżyte wakacje, opiekę Matki Bożej Częstochowskiej nad nami i polecimy Bogu zwłaszcza dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców oraz rodziców na nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do spowiedzi przed odpustem. Spowiadamy przed i w czasie nabożeństw.
 4. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.oo zapraszamy rodziny z Białejwody: Robert ZNAMIROWSKI, Paweł ZNAMIROWSKI, Stanisław KMIECIK, Czesław PAJOR, Marek ZNAMIROWSKI, Stanisław ZNAMIROWSKI, Władysław STOSUR.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Karol OSIERDA, Edward ZELEK – Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na czwartek, przed odpustem zapraszamy: Jan JAROSZ , Ryszard JAROSZ – Skrzętla.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Rafał SZKARŁAT – Skrzętla;

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Kinga BORUTA, Diana ESPINOZA, Jolanta, Aleksander DROGOŚ, Ewa DROGOŚ, Joanna PRUSAK, Łukasz KOSECKI, Antoni KOSECKI. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół.

Parafia dziękuje za ofiary składane na ołtarz Matki Bożej. Księża dziękują za dary.

 1. W piątek uroczystość odpustowa w kaplicy w Rąbkowej. Suma odpustowa o godz. 11.oo.
 2. Ojcowie Jezuici zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu. Program odpustu zamieszczony w przedsionku kościoła.
 3. Parafia Pasierbiec zaprasza na odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Program odpustu wywieszony w przedsionku kościoła.
 4. Z dniem 27 sierpnia 2022 r kończą pracę w naszej parafii wikariusze: Ks. Stanisław Stręk i Ks. Łukasz Kita.

Ks. Stanisławowi dziękujemy za piękne kazania, celebrę Mszy św., posługę w konfesjonale, solidne prowadzenie katechezy, pięknie celebrowane nabożeństwa, troskę o kościoły, troskę o liturgię, troskę o kandydatów na ministrantów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, troskę o DSM i Młodzieżową Grupę Apostolską, prowadzenie ksiąg z intencjami mszalnymi, redakcję gazetki parafialnej, prowadzenie strony internetowej parafii, pomoc okazywaną ks. Proboszczowi oraz wiele innych zadań, których nie sposób wymienić. Było to 7 lat ofiarnej pracy dla parafii i dla Kościoła.

Ks. Łukaszowi dziękujemy za 3-letnia pracę duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy za solidna posługę w konfesjonale, pracę w grupach apostolskich, logo parafii, plecaki, kurtki, teczki z logo parafii dla ministrantów, lektorów, Grupy Młodzieżowej, stroje dla DSM, troskę o zespół muzyczny, pomoc dla Ukrainy, wyjazdy na Ukrainę, pomoc okazywaną tym, którzy cierpieli w wyniku zdarzeń losowych, wyjazdy na wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży, pomoc organizowaną dla Kuby, Peru itd., organizowanie pielgrzymek i wędrówek po górach, pomoc okazywaną ks. Proboszczowi i parafianom, troska o ukwiecenie  otoczenia kościoła, wiele innych akcji, których nie sposób wymienić.

Odchodzącym kapłanom dziękujemy i życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask oraz światła Ducha Świętego w dalszej pracy duszpasterskiej. Odchodzicie, ale pozostajecie w sercach, wdzięcznej pamięci, w modlitwie. Przekazujemy stałe zaproszenie do naszej parafii.

 1. Do pracy duszpasterskiej w naszej parafii zostali skierowani Ks. Stanisław Stachoń, który przejmie obowiązki Ks. Stanisława Stręka i Ks. Damian Pitwor, który przejmie obowiązki Ks. Łukasza Kity. Wszystkie dzieła i inicjatywy podejmowane przez odchodzących księży będą kontynuowane przez ich następców. Przychodzącym księżom życzymy wielu sukcesów duszpasterskich. Polecamy ich Bogu i Matce Najświętszej w naszych modlitwach.

16. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alicji Baran, zam. w Tęgoborzy. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  22 VIII 2022 – 28 VIII 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 22 VIII

700       † Anna Kuźma od Sławomira i Małgorzaty Bochenek z dziećmi

1800     † † Kamila, Władysław, Stanisław Połomski; † Maria Bocheńska w roczn. śm. Stanisława

 

WTOREK – 23 VIII

700       1) † Aleksander Zawiślan od wnuczki Klaudii z rodziną

            2) † Alicja Baran w 7 dzień po śm. od męża

1800      1) † † Kamila, Józef w roczn. śm. Kamili

 

ŚRODA – 24 VIII

700       1) Piotr Kmiecik w 11 roczn. sm. od żony i córek z rodzinami

1800     1) O zdrowie, Boże błog. i potrzebne łaski dla Małej Siostry Jezusa – Justyny-Sary z okazji roczn. złożenia ślubów zakonnych

 

CZWARTEK – 25 VIII

700       1) † Zofia Stosur od syna Grzegorza

1800     1) † † Ludwik, Antonina Peciak; † Elżbieta Peciak z okazji imienin Ludwika

 

PIĄTEK – 26 VIII

700      1) † Adam Koncewicz od babci Wiesławy

1600 Skrzętla   1) Dziękczynna za plony i Boże błog.; z prośbą o potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Częstochowskiej dla mieszkańców Skrzętli

 

SOBOTA – 27 VIII

700       1) † W 60 roczn. urodzin Marii; z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błog. od syna Piotra z żona Haliną

1800     1) † Irena Pajor w 3 roczn. śm. od męża

 

NIEDZIELA – 28 VIII

700       Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. w kolejną roczn. ślubu Marii i Zygmunta

900       † † Zofia, Jan Pawłowski, syn Jan; Urszula, Józef Baran; Wojciech Tarkowski; Jan Pawłowski; Julia Krawczykówna; Julian Orzeł; Maria Gwiżdż; Dusze w czyśćcu cierpiące

1100     † Władysław Stosur w kolejną roczn. śm.

1330     (Just) W int. Elżbiety i Stanisława w 35 roczn. ślubu; dziękczynna z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej

1430      (Skrzętla) W 10 roczn. ślubu Eweliny i Marcina; dziękczynna za łaski; z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla siebie i dzieci

1600     † Amelia Cebula w 10 roczn. śm. od rodziców i brata

 

Msze święte

Kościół parafialny

 • Niedziela i święta : 7.00, 9.00, 11.00, 16.00
 • Dni powszednie: 6.45 , 18:00 (okres zimowy 17:00)

Kościół pomocniczy na Juście

 • Niedziele  i święta : 13:30

Kościół pomocniczy na Skrzętli

 • Niedziele  i święta : 14:30

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godzinach:
7.30 – 8.00 (oprócz I czwartków i I piątków)
18.30 – 19.30 (w okresie zimowym 17.30 – 18.30)
Do chorego i w sprawie pogrzebu o każdej porze.

Konto Parafialne: 

BS w Łososinie Dolnej      50 8818 0009 2001 0010 3176 0001

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzu, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.