Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 3 Niedziela Wielkanocy - Biblijna

3 Niedziela Wielkanocy - 01. 05. 2022 r.

1. Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Święto Pracy. Składka na cele diecezjalne.
  2. Msze św. w poniedziałek o godz. 7.oo i 18.oo.
  3. W poniedziałek Dzień Flagi, Dzień modlitw za Polonię i Polaków za granicą.
  4. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. O godz. 13.oo będzie dodatkowa Msza św. w starej kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski za Zawadce-Rozdzielu. Dnia 3 maja przypada Rocznica uchwalenia Konstytucja 3 maja (1791).
  5. Msze św. od środy do soboty o godz. 7.oo i 18.oo
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja.
  8. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach św.
  9. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszach św. wieczornej.
  10. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 17.45.
  11. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość w rodzinach, parafii i ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  12. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo Grupa Biblijna poprowadzi nabożeństwo w czasie którego będzie można spełnić pozostałe warunki związane z pierwszymi sobotami od maja do października; odmówić różaniec z rozważaniem tajemnic różańcowych. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
  13. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca w każdy dzień przed w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 17.oo. prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o pierwszym piątku.
  14. Do chorych udamy się w piątek na życzenie chorego przekazane przez rodzinę chorego księżom w zakrystii.
  15. Przyszła niedziela nazwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Msze św. we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  16. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem Królowej Różańca Świętego.

Pon. – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok Kościoła

Wt – uroczystość NMP Królowej Polski

Śr. – wspomnienie św. Floriana, męcz. Święto patronalne Strażaków

Pt. – Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

1. Nabożeństwo majowe w niedziele i święta o godz. 15.3o, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele, przy kapliczkach oraz odmawiana Litanii Loretańskiej w domach.
  2. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc maj: „Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębie rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.”
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Anna GRZEGORZEK – ul. Radosna,

Zbigniew FAŁOWSKI –ul. Spokojna,

Marcin PŁAWECKI – ul. Spokojna,

Aniela BIEDROŃ– ul. Spokojna,

Tadeusz BIEDROŃ –  ul. Spokojna,

Łukasz DUDEK – ul. Spokojna,

Marek BARAN – ul. Radosna.

1. Do sprzątania kościoła i otoczenia na Juście na sobotę zapraszamy:

Janusz AUGUSTYN – Świdnik;

Janusz JÓZEFOWSKI – Świdnik

Urszula SROMEK – Świdnik

Joanna STRÓŻAK – Świdnik

Janusz POCIECHA - BILSKO

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Władysław OLEKSY - Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Krystyna GARGULA, Władysława CIECHAŃSKA, Elżbieta SROMEK, Zbigniew BURNAGIEL, Mirosława KASPRZAK, Bożena GWIŻDŻ. Wykonali bardzo  solidnie wszystkie zlecone prace, dostroili kościół.

Parafia dziękuje za składane ofiary. Księża dziękują nowożeńcom za dary.

1. Sołtysi Sołectw Świdnik i Zawadki zawiadamiają, że w dn. 8 maja 2022r. odbędzie się zebranie wiejskie .

Sołectwo Świdnik o godz. 10.oo w domu strażaka w Tęgoborzy. Sołectwa Zawadka o godz. 13.oo w SP w Rojówce.

1. W przyszła niedzielę po Mszach św. strażacy z OSP w Tęgoborzy będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby straży.
  2. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeb śp. Mariusza Bodzionego zam. na Świdniku. Pamiętajmy w modlitwie.
  3. Przywracamy składkę inwestycyjną w drugą niedzielę miesiąca. Przeznaczona na inwestycje prowadzone w parafii.
    Spotkania duszpasterskie:
  • Poniedziałek (2 maja) – dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.
  • Czwartek - Msza św. wieczorna, a po spotkanie z LEKTORAMI
  • Środa – Msza św. wieczorna, a po spotkanie z DSM
  • Piątek –Msza św. wieczorna, a po spotkanie MGA.

INTENCJE  MSZALNE  02 V 2022 – 08 V 2022 r.

PONIEDZIAŁEK –  02 V

700       1) † Kazimierz Rosiek od Małgorzaty i Tomasza Mółka

2) † Mariusz Bodziony w 7 dzień po śm. od brata Krzysztofa Gołębia

1800     1) † Stanisław Prusak z okazji imienin i urodzin z int. żony i dzieci

WTOREK – 03 V

700       1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej i Patrona dla Członków Róży św. Floriana i ich rodzin

900         † Zofia Obrzud w kolejną rocz. śm.

1100     † Jan Kosakowski od córki Marii i wnuczki Joanny

1300     (Zawadka- Rozdziele)  O błogosł. Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców Zawadki

1330     (Just) † Stanisław Chełmecki od Marii i Józefa Zygadło ze Szczereża

1430     (Skrzętla) † Jan Laskosz od rodziny Gargulów