Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 4 Niedziela Wielkanocy - Dobrego Pasterza

4 Niedziela Wielkanocy - 08. 05. 2022 r.

1. Dziś Światowy dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie) Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Rocznica zakończenia II wojny światowej (1945 r.)
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo oprócz piątku.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 17.45.
  5. Nabożeństwo prowadzone przez Grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 17.3o.

Pon. – uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męcz., głównego Patrona Polski, naszej diecezji i parafii. Zapraszamy na Msze św. by polecić siebie, rodziny i cała parafię;

Pt – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;

Sb. – święto św. Macieja, Apostoła.

1. Nabożeństwo majowe w niedziele i święta o godz. 15.3o, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  2. Msze św. w przyszła niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  3. W piątek przypada 13 maja. W tym dniu Msza św. o godz. 7.oo w kościele parafialnym i o 20.oo na Juście. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
  4. W piątek o godz. 16.oo spowiedź dzieci z klas III przed I Komunią Świętą. Do spowiedzi powinni przystąpić także rodzice, rodzeństwo, chrzestni i cała rodzina tak, aby wszyscy mogli ofiarować Komunię św. w intencji dziecka przystępującego do I Komunii Świętej.
  5. Pierwsza Komunia Święta w przyszłą niedzielę o godz. 9.oo.
  6. Przez cały tydzień w czasie Mszy św. modlimy się za dzieci przystępujące do I Komunii św., aby dobrze przeżyły spowiedź i godnie przyjęły Pana Jezusa w Komunii św.
  7. Pragnę przypomnieć, że uroczystość I Komunii św. przygotowują rodzice klas trzecich wraz z księżmi katechetami. Sprzątanie przed pierwszą Komunią odbędzie się w czwartek od. godz. 14.oo. Do sprzątania przychodzi jedna osoba z każdej rodziny, która ma dziecko do I Komunii św.. Obecność obowiązkowa.
  8. Prosimy rodziców, aby dopilnowali, by dzieci właściwie przeżyły ten dzień. Najważniejszym wydarzeniem jest przyjęcie Pana Jezusa do serca. Prosimy także, aby dzieci otrzymanymi ofiarami podzieliły się z biednymi dziećmi w krajach misyjnych.
  9. Do sprzątania kościoła i otoczenia na Juście na piątek zapraszamy:

Janusz WIECZOREK – Tęgoborze;

Eugeniusz HAJDUGA – Tęgoborze.

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Krzysztof POCIECHA – Skrzętla.

Kościół parafialny i otoczenie sprzątają rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Anna Grzegorzek, Karol Pławecki, Tadeusz Biedroń, Hubert Biedroń, Marek Baran, Iwona Fałowska, Paweł Dudek, Magdalena Dudek. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

1. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił Ks. Dariusz Pawłowski – misjonarz na Kubie. Po Mszach św. będzie możliwość spotkania się z Ks. Dariuszem. Ks. Dariusz postanowił, że otrzymanymi ofiarami podzieli się z O. Natanaelem.
  2. Spotkania duszpasterskie:
  • Poniedziałek – Msza św. wieczorna i spotkanie – dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.;
  • Wtorek – Msza św. wieczorna i spotkanie – MINISTRANCI
  • Środa - Msza św. wieczorna i spotkanie – DSM;
  • Środa - Msza św. wieczorna i spotkanie – kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas ósmych z rodzicami;
  • Czwartek – Msza św. wieczorna i spotkanie – LEKTORZY
  • Piątek – Msza św. o godz. 20.oo na Juście, Nabożeństwo Fatimskie – uczniowie klas siódmych, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

INTENCJE  MSZALNE  09 V 2022 – 15 V 2022 r.

PONIEDZIAŁEK –  09 V

700       1) † Adam Sołtys w 14 roczn. śm. z int. żony i dzieci (z 4 V)

2) † Stanisław Chełmecki od Agaty i Janusza Bodziony (ostatnia z pogrzebowych – 29 poza parafią)

1800    1) † Stanisław Musiał

2) † † Wanda, Jan Kosecki w roczn. śm. Wandy

WTOREK – 10 V

700       1) † Kazimierz Rosiek od siostry Anny z rodziną

2) † Jan Laskosz od bratowej Marii z dziećmi

1800     1) † Stanisława Solarz z okazji imienin

2) (Ks. Dariusz) W int. Ks. Karola Kuźmy z okazji urodzin od  rodziny

ŚRODA – 11 V

700       1) † Elżbieta Wójs od Adama Zelka z rodziną

2) † Kazimiera Tomasiak w 30 dzień po śm. od dzieci

1800    1) † Franciszek Obrzud w kolejną roczn. śm.

2) † † Józef, Janina Kmiecik w 8 roczn. śm. Janiny

CZWARTEK – 12 V

700       1) † Anna Kuźma od kuzynki Celiny z rodziną

2) † Weronika Respekta od wnuczki Moniki z mężem i dziećmi