Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 5 Niedziela Wielkiego Postu

5 Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 17.oo.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy św. wieczornej.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 15.oo, po niej Komunia św. oraz Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.3o, a po Drodze Krzyżowej Msza święta.
  5. Droga Krzyżowa dla Stowarzyszenia Najdroższej Krwi Pana Jezusa w piątek o godz. 13.45.
  6. W czwartek przypada Dzień Świętości Życia.
  7. W tym tygodniu w środę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czworo takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i
    Czesława Lorek.
  8. W piątek przypada Dzień modlitw za więźniów.
  9. Msze św. w przyszłą niedzielę tylko w kościele parafialnym o godz. oo, 9.oo, 11.oo, 13.3o, 14.3o, i 16.oo. Gorzkie Żale o godz. 15.3o. Przyszła Niedziela jest Palmową. Poświęcenie palm tylko w czasie Mszy św. o godz. 11.oo. Ofiara na tacę z Niedzieli Palmowej przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  10. Spowiedź święta przed Wielkanocą od wtorku do soboty godzinę przed Mszą św. wieczorną dla parafian.

Wtorek – Skrzętla-Rojówka

Środa – Białawoda

Czwartek – Świdnik

Piątek – Tęgoborze i Just

Sobota – Zawadka i Łyczanka

Poza tym możliwość spowiedzi przed i w czasie wszystkich nabożeństw. Wyspowiadajmy się w tym tygodniu. W związku z narastającą pandemią w Wielkim Tygodniu może być niemożliwe. Trzymajmy się porządku, spowiadając się wioskami, aby było małe mieszanie się ludzi. Zachowajmy obowiązujące przepisy: maseczki, dystans, dezynfekcja.

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę, na godz. 9.oo zapraszamy: Krawczyk Stanisław, Pawłowski Paweł, Pawłowski Paweł, Pałka Adam, Janus Piotr, Kuzak Kamil, Janus Stanisław. Wszyscy z Rojówki.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które  wczoraj sprzątały kościół parafialny. Pracowali: Katarzyna Potoczek, Gabriela Potoczek, Bartłomiej Potoczek, Maria Potoczek, Sławomir Potoczek, Małgorzata Krężel. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace. Jedna z rodzin złożyła ofiarę na potrzeby kościoła. Dziękujemy także za:

Ornat ku czci św. Józefa, ufundowanie ubezpieczenia kościołów i budynków parafialnych (OC i NW), ofiary na utrzymanie kościołów i dary dla księży.

1. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Henryka Burnagla zam. na Świdniku. Pamiętajmy w modlitwie.
  2. Spotkania Grup parafialnych:

Wtorek – na Mszę świętą, a po Mszy św. spotkanie – Aspiranci i Ministranci

Środa – na Mszę świętą, a po Mszy św. spotkanie - Lektorzy

Piątek – na Mszę św., a po Mszy  św. spotkanie – Młodzieżowa Grupa Apostolska (MGA)

1. Spotkanie dzieci wraz z rodzicami przed I-wszą Komunią Świętą:

Poniedziałek godz. 18.oo– dzieci SP z Tęgoborzy kl. 3a oraz kl. 3 z SP w Rojówce

Czwartek godz. 18.oo – dzieci z SP Tęgoborzy kl. 3b

INTENCJE  MSZALNE  22 III 2021 – 28 III 2021 r.

PONIEDZIAŁEK – 22 III

700     1) † Jadwiga Gródek od Marii Gawlak z rodziną

2) † Henryk Burnagiel w 7 dzień po śm. od syna Jana z  rodziną

1700   1) † † Franciszek, Franciszka Zieliński; † syn Stanisław w roczn. śm. Franciszki

WTOREK – 23 III

1100   † † Ignacy, Maria Kalarus w 8 roczn. śm. Marii

1330   † Józefa Kościelniak od rodziny Pławeckich

1430    † Elżbieta Kosakowska od sąsiadów z bloku Szkolna 11

1600   † Kazimiera Biernacka w 40 roczn. śm.