Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 7.oo i 17.oo oprócz czwartku.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo i 17.oo w kościele parafialnym oraz o godz. 13.3o na Juście i 14.3o na Skrzętli. W czasie Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Ofiara na tacę na cele misyjne.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 16.45.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i miesiąca stycznia.
  6. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. o godz. 17.oo.
  7. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach św.
  8. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw zaś w piątek od godz. 16.oo
  9. Do chorych udajemy się w piątek na prośbę chorego i rodziny.
  10. W przyszłą niedzielę Msze św. we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  11. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pod wezwaniem św. Stanisława Bpa i Męcz.
  12. Modlitwa prowadzona przez Grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 16.3o.
  13. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.oo zapraszamy:

Jan Józefowski – Świdnik,

Sławomir Pulit – Świdnik,

Tadeusz Bryniak – Świdnik,

Wiesław Bodziony – Świdnik,

Tomasz Biernacki – Świdnik,

Marek Józefowski – Świdnik’

Ireneusz Bodziony – Świdnik

1. Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Wojciech Cebula – Świdnik

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Mariusz Mrozek – Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w czwartek sprzątały kościoły. W kościele parafialnym pracowali: Jan i Maria Cięciwa, Krzysztof Tabaszewski, Dawid i Andrzej Peciak, Ryszard Mierzwa, Maria i Kacper Forczek, Oliwia i Małgorzata Oleksy, Lucyna Dziadecka. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli także ofiarę na potrzeby parafii.

1. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie kolędy po domach. Zapraszamy na Mszę św. i wspólne kolędowanie do kościoła parafialnego na godz. 17.oo:

Pon. – parafian z Białejwody

Wt. – parafian z Łyczanki

Śr. – parafian z Rojówki

Czw. – parafian ze Świdnika

Pt. – parafian ze Skrzętli

Sb. – parafian z Tęgoborzy

Pon. (10.I) – parafian z Tęgoborzy – Just

Wt. (11.I) – parafian z Zawadki

Prosimy zabrać ze sobą do kościoła wodę w swoich naczyniach do poświęcenia, którą potem pokropicie wasze domy. Będzie również do zabrania z kościoła obrzęd błogosławieństwa domu

1. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc styczeń: „Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.”
  2. Młodzieżowa Grupa Apostolska będzie 6 stycznia rozprowadzać kadzidełka do poświęcenia.

19. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby: Tadeusza Oleksego – zam. Rojówka i Krystyny Kubica – zam. Tęgoborze. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  03 I 2022 – 09 I 2022 r.

PONIEDZIAŁEK –  03 I

700       1) † Ks. Prałat Władysław Sitko w roczn. śm. (2017) z int. Stowarzyszenia Najdroższej Krwi Pana Jezusa

2) † Józef Sromek w 30 dzień po śm. od syna Tadeusza z rodziną

1700     1) W int. mieszkańców i wszystkich rodzin z Białejwody; O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

2) † Genowefa Sromek z okazji imienin

WTOREK – 04 I

700       1) † Ks. Prałat Władysław Sitko od Marii Wszołek wraz z córkami i ich rodzinami (ostatnia z pogrzebowych przyjętych przez Ks. Proboszcza – 50 poza parafią)

2) † † Stefania, Józef Kosakowski

1700     1) W int. mieszkańców i wszystkich rodzin z Łyczanki; O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

2) Za konających – z int. Róży św. Ojca Pio

ŚRODA – 05 I

700       1) † Marian Sołtys od sąsiadów Zarębów

2) † Edward Sołtys w 30 dzień po śm. od dzieci i wnuków

1700     1) W int. mieszkańców i wszystkich rodzin z Rojówki; O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

2) † † Agnieszka, Franciszek Hajduk; † † z rodziny

CZWARTEK – 06 I – Objawienie Pańskie

700       † Stanisław Waśko od sąsiadów Gwiżdżów

900       Za Parafian

1100     † Pius Maziarz; † † Zofia, Władysław Szkarłat w 25 roczn. śm. Zofii

1330     (Just) † † Franciszek, Zofia Stosur; † Ryszard Długopolski od Jacka z rodziną

1430     (Skrzętla) † † Tomasz, Kunegunda Pawlik; † † Józef, Piotr Pawlik; † † Jan, Rozalia Piwowar; † Stanisław Piwowar; † † Józef, Maria Kądziołka † † z tej rodziny

1700     1) W int. mieszkańców i wszystkich rodzin ze Świdnika; O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

2) W int. Krystyny i Piotra w 39 roczn. ślubu; dziękczynna za otrzymane łaski, z prośb. o zdrowie, Boże błog. dla całej rodziny

PIĄTEK – 07 I

700      1) † Ludwik Szkarłat od brata Franciszka z rodziną z Krakowa

2) † Jadwiga Szkarłat w 30 dzień po śm. od siostrzenicy Bogumiły z rodziną

1700     1) W int. mieszkańców i wszystkich rodzin ze Skrzętli; O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

2) † † Rozalia, Jan Głąb; † † z tej rodziny

SOBOTA – 08 I

700       1) † Kazimierz Rosiek od Ewy i Łukasza Pustułka 2) † Józef Baran od brata Marka z rodziną

1700     1) W int. mieszkańców i wszystkich rodzin z Tęgoborzy; O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

2) † † Anna, Stanisław Stosur w roczn. śm. Stanisława

NIEDZIELA – 09 I

700       † Elżbieta Wójs od brata Zbigniewa z rodziną

900       † Anna Kuźma od siostry Heleny Bocheńskiej