Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 17.oo.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy św. wieczornej.
  4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.3o i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.oo.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.oo. Po Gorzkich Żalach Msza św.
  6. W czwartek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czterech takich męczenników: bł. O. Zbigniew Strzałkowski, Ks. Jan Czuba, kleryk Robert Gucwa i siostra Czesława Lorek.
  7. W czwartek przypada także Narodowy Dzień Życia oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
  8. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od 19 marca do 25 marca trwamy na modlitwie o ochronę życia. W piątek przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspieramy Ukrainę modląc się o zachowanie życia i zdrowia ludności Ukrainy. W tym dniu podejmowana jest inicjatywa „24 godzin dla Pana”. Łącząc się z Papieżem Franciszkiem w modlitwie dokonamy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W sobotę przypada Dzień Modlitw za Więźniów.
  10. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  11. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  12. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Andrzej Kalarus – Tęgoborze,

Danuta Delekta – Tęgoborze,

Adam Śmietana – Tęgoborze,

Bogdan Kubica  – Tęgoborze,

Marcin Kubica – Tęgoborze,

Wojciech Berdychowski – Tęgoborze,

Józef Berdychowski – Tęgoborze.

1. Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Krzysztof Bochenek – Świdnik

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Grzegorz Joniec - Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Marcin Michalik, Tadeusz Szkarłat, Marian Pociecha, Ewa Pociecha, Józef Pawłowski, Agnieszka Opoka. Wykonali  solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

1. Spotkanie dzieci klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. w poniedziałek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.oo.
  2. Ojciec Natanael i jego parafianie dziękują za ofiarowaną pomoc.
  3. W przyszłą niedzielę Caritas Szkolny po Mszach św. będzie rozprowadzał baranki i paschaliki. Baranki małe - 7 zł., średnie – 12 zł, paschaliki – 7 zł.
  4. Spotkania duszpasterskie:
  • Wtorek – Msza św. wieczorna, a po spotkanie z ASPIRANTAMI
  • Środa – Msza św. wieczorna, a po spotkanie z DSM
  • Czwartek - Msza św. wieczorna, a po spotkanie z LEKTORAMI
  • Piątek – Droga Krzyżowa, Msza św. wieczorna, a po spotkanie MGA.

INTENCJE  MSZALNE  21 III 2022 – 27 III 2022 r.

PONIEDZIAŁEK –  21 III

700       1) † Ludwik Szkarłat od bratanka Tomasza z rodziną

2) † Jan Laskosz od Antoniego Laskosza z rodziną

1700    1) † Józef Olchawa z okazji imienin od koleżanek i kolegów mamy i brata z rynku

WTOREK – 22 III

700       1) † Maria Gwiżdż od Bożeny i Arkadiusza Królów z rodziną

2) † Weronika Respekta od córki Anny z mężem i córką Natalią

1700     1) † † Franciszek, Franciszka Zieliński; † syn Stanisław w roczn. śm. Franciszki

ŚRODA – 23 III

700       1) † Kazimierz Rosiek od teściowej Janiny Mróz

2) † Zofia Czoch od Anny i Józefa Pawłowskich

1700    1) † Stanisław Prusak w 1 roczn. śm. od żony i dzieci

2) O zakończenie wojny na Ukrainie oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla O. Natanaela

CZWARTEK – 24 III

700       1) † Elżbieta Wójs od kuzynki Bogumiły Gawlik z rodziną

2) † Stanisław Chełmecki od sąsiadów Świdrów

1700    1) † † Józef, Stanisław Sowa

PIĄTEK – 25 III

700      1) Za Parafian

2) † Jan Kosakowski od syna Jana z żoną

1700    1) † † Jan, Maria, Józef Opoka w roczn. śm. Jana z int. córki Józefy

SOBOTA – 26 III

700       1) † Józef Olchawa od Członków Róży Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

2) † Stanisław Kmiecik w 30 dzień po śm. od syna Józefa z rodziną

1700    1) † † Piotr, Maria Duda; † † Józefa, Jan Pasionek; † Krzysztof Zając od Krystyny i Piotra Duda

NIEDZIELA – 27 III

700       † Józef Baran z okazji imienin z int. żony

900       Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Członków Róży św. Alberta

1100    Z podziękowaniem za otrzymane łaski; z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej i zdrowie dla Zofii z okazji 80 roczn. urodzin od dzieci z rodzinami

1330    (Just) † Kazimiera Biernacka w 41 roczn. śm.

1430    (Skrzętla) † † Maria, Stanisław Mikulski w kolejną roczn. śm. od córki Zofii z rodziną

1600    † † Anna, Franciszek, Wincenty Dudek