Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - III Niedziela Zwykła

III Niedziela Zwykła - 23.01.2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 17.oo.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy św. wieczorem.
  4. Msze św. w przyszłą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo, i 16.oo. Na Juście o godz. 13.3o i na Skrzętli o godz. 14.3o.

Pn. – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. kościoła

Wt. – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Śr. – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

Czw. – wspomnienie dowolne św. Anieli Merici, dziew. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Pt. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prez. i dokt. Kościoła

Sb – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych na trąd.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Józefa.
  3. We wtorek przypada 8 rocznic święceń biskupich ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, a w niedzielę 1 rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Artura Ważnego. Pamiętajmy w modlitwie, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Marian Bodziony - Świdnik,

Jerzy Bodziony- Świdnik,

Grzegorz Bodziony - Świdnik,

Zbigniew Baran – Świdnik,

Mariusz Went – Świdnik,

Piotr Hajduk – Świdnik,

Celina Szarek – Świdnik.

1. Do sprzątania kościoła i otoczenia na Juście na sobotę zapraszamy:

Piotr Wójcik – Świdnik

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Jan Jarosz - Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Krystyna Dadał, Lidia i Paweł Kuźma, Mariusz Krawczyk, Grzegorz Pławecki, Jan Kuźma, Dariusz Duda. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace. Dariusz Duda i Grzegorz Pławecki złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

12. Zmarła: † Stanisława Bodziony zam. na Juście. Pogrzeb w poniedziałek. Różaniec godz. 14.oo. Msza św. o godz. 14.3o. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE  MSZALNE  24 I 2022 – 30 I 2022 r.

PONIEDZIAŁEK –  24 Iśw. Franciszka Salezego, bpa

700     1) † Marian Sołtys od rodziny Olchawów z Zawadki

1700   1) w intencji wnuków i prawnuków; o zdrowie i Boże błogosławieństwo od babci i dziadka

WTOREK – 25 I -  Nawrócenie św. Pawła - święto.

700     1) † Rozalia i Piotr Kmiecik i syn Stefan

1700   1) † Maria, Józef, Bogusław Popiela

ŚRODA – 26 I św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.

700     1) † Stanisław Waśko od sąsiadów Koseckich z Zawadki

1700   1) † Helena, Franciszek Szymczyk w rocznicę śmierci Heleny

CZWARTEK – 27 I

700     1) † Jakub i Maria Giza i ich dzieci: Franciszek, Mieczysław, Leon, Władysław, Jan i Józef

1700   1) † Bronisława, Józef, Ryszard

PIĄTEK – 28 I – św. Tomasza z Akwinu

700    1) Za parafian

1700   1) Dziękcz. Za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Juścieńskiej dla Janiny

SOBOTA – 29 I Roczn. pośw. Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

700     1) † Janina i Aleksander Gródek w 8 rocznicę śmierci Janiny

1400    Z okazji 50-lecia małżeństwa Marii i Mariana, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

1700   1) † Józef, Józefa, Władysław Krawczyk † Elżbieta Peciak

NIEDZIELA – 30 I

700     † Jan Stefania Prusak ich dzieci: † † Andrzej, Helena, Irena, Maria, wnuczka Renata – z intencji syna Stanisława z rodziną

900     † Zofia, Jan Pawłowscy; syn Jan, Urszula i Józef Baran; Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł i za dusze w czyśćcu cierpiące.

1100   O powrót do zdrowia dla mamy Grażyny

1330   (Just) † Zbigniew Stosur z int. Bożeny i Piotra Janus z rodziną

1430   (Skrzętla) † Stefan Pociecha od siostry Danuty

1600   Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski i opiekę Bożą dla rodziny Ireny Pałka