Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - IV Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła - 30.01.2022 r.

1. Dziś Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 17.oo oraz w środę dodatkowa Msza św. o godz. 9.oo w kościele parafialnym.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 16.45.
  • Pn. – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.;
  • Śr. – Święto Ofiarowania Pańskiego ( Matki Bożej Gromnicznej); Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiara na tacę na zakony klauzurowe w diecezji;
  • Czw. – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.; Błogosławieństwo świec i gardła (owoców) ku czci św. Błażeja;
  • Sb – wspomnienie św. Agaty, dziew. i męcz.; Błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty;
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego.
  2. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  3. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach św.
  4. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę po Mszach św. modlimy się o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie.
  5. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw zaś w piątek od godz. 16.oo.
  6. Msze św. w przyszłą niedzielę w we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  7. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem Bł. Karoliny.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.oo zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.
  9. Miesiąc luty jest poświęcony modlitwie za konających. Będziemy modlić się „za wszystkich konających na świecie, aby Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów”.
  10. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc luty: „Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych, dziękując im za ich misję i odwagę, aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.”
  11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły. W kościele parafialnym pracowali: Mateusz Hajduk, Piotr Hajduk; Miłosz, Filip i Monika Went; Celina Szarek, Jerzy i Wojciech Bodziony, Elżbieta Baran, Józefa Bodziony. Wykonali bardzo solidnie zlecone prace, złożyli także ofiarę na potrzeby parafii.

Parafia dziękuje także za ofiarę na ołtarz Matki Bożej.

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Henryk Ryś – Świdnik,

Andrzej Hajduk – Świdnik,

Krzysztof Bryniak – Świdnik,

Krzysztof Sowa – Świdnik,

Dariusz Galara – Świdnik,

Mirosław Galara – Świdnik,

Jan Burnagiel – Świdnik.

1. Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Marek Gawlak – Świdnik

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Ryszard Jarosz – Skrzętla

20. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Olchawy, zam. Białawoda. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  31 I 2022 – 06 II 2022 r.

PONIEDZIAŁEK –  31 Iśw. Jana Bosko, prezb;

700     1) † Marian Sołtys od Heleny i Jana Joniec z Łyczanki

2) † Józef Olchawa w 7 dzień po śm. od rodziców

1700   1) † Za Dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK – 01 II

700     1) † Stanisław Waśko od sąsiadów Wolaków

2) † Józef Baran od Alicji Kuźma i Zofii Pławeckiej

1700   1) † †  Maria, Karol Popiela z okazji imienin Marii

ŚRODA – 02 IIOfiarowanie Pańskie - święto

700     1) † Z okazji urodzin Agaty; o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej od męża z córkami

2) † Piotr Tokarczyk od sąsiada Franciszka

900     1) † Wiesław Iwański z okazji roczn. śm.

1700   1) O Boże błog. oraz światło Ducha Świętego w dorosłym życiu z okazji 18 urodzin Bartłomieja

CZWARTEK – 03 II św. Błażeja, bpa i męcz.

700     1) † Ludwik Szkarłat od Grupy św. Ojca Pio i Grupy Biblijnej

2) † Zofia Czoch od Kazimierza i Barbary Kmak

1700   1) † † Jan, Aniela Waśko; † syn Kazimierz w kolejną roczn. śm. Jana

PIĄTEK – 04 II

700    1) † Kazimierz Rosiek od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy

2) † Stanisław Chełmecki od siostrzenicy Beaty i Jacka

1700   1) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. Juścieńskiej w rodzinach z int. Róży św. O. Pio

SOBOTA – 05 IIśw. Agaty, dziew. i męcz.

700     1) † Elżbieta Wójs od siostry z mężem

2) † Stanisław Gwiżdż w 30 dzień po śm. od siostry Haliny z mężem

1700   1) † Bronisława, Józef Janus w 22 roczn. śm. Bronisławy

NIEDZIELA – 06 II

700     Z podziękowaniem za otrzymane łaski; z prośbą o zdrowie, Boże błog. dla Członkiń Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz † † za zmarłych z tej Róży

900     Za Parafian

1100   W int. Wiesławy i Józefa w 30 roczn. ślubu; dziękczynna z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

1330   (Just) † Jan Hubert w roczn. śm.

1430   (Skrzętla) Róże: dziękują i modlą się za osoby konsekrowane oraz za chorych i cierpiących, aby ich cierpienie było siłą do dobra

1600   † Andrzej Romaniszyn od Lucyny i Marka Dziadeckich