Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - Odpust Parafialny

Odpust Parafialny - 06.06.2021 r.

1. Dziś w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Suma odpustowa o godz. 11.oo. Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo, 13.3o, 14.3o, i 16.oo. Po Mszy św. o godz. 16.oo nabożeństwo czerwcowe.
  2. Dziś także Dzień Dziękczynienia w Polsce.
  3. Składka na cele diecezjalne
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  6. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 17.45.
  • Pn. – wspomn. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.;
  • Wt. – wspomn. św. Jadwigi Królowej;
  • Pt. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • Sb. – wspomn. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  1. Msze św. w przyszłą niedzielę tylko w kościele parafialnym o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo, 13.3o, 14.3o, i 16.oo.
  2. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo.
  3. Procesja eucharystyczna wokół kościoła od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 7.oo i 18.oo.
  4. W czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszach św. i procesji błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci (ogólne, bez nakładania rąk). Nie będzie również rozdawania cukierków. W piątek procesja ze względu na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek dokonamy publicznego odnowienia Aktu Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100. rocznicę Poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Jezusa.
  6. Msza św. w Rocznicę I Komunii Świętej dla dzieci klas 4 z Tęgoborzy i Rojówki w piątek o godz. 16.3o.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 20.oo na Juście, w 13 dniu miesiąca czerwca, nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. W sobotę o godz. 17.3o modlitwa prowadzona przez Grupę św. O. Pio.
  10. Do sprzątania kościoła parafialnego w sobotę na godz. 9.oo zapraszamy:

- Stanisław Filipek – Łyczanka

- Łukasz Salamon – Łyczanka

- Józef Kmiecik – Łyczanka

- Arkadiusz Wrona – Łyczanka

- Jan Joniec – Łyczanka

- Adam Joniec – Łyczanka

- Maciej Dwornik ­ Łyczanka

Do sprzątania na Juście na sobotę zapraszamy:

- Irena Pałka – ul. Św. Justa

- Elżbieta Orzeł - ul. Św. Justa

- Renata Brard - ul. Św. Justa

- Wacław Lis - ul. Św. Justa

- Andrzej Woliński - ul. Św. Justa

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w czwartek i piątek sprzątały kościół i otoczenie. Pracowali bardzo solidnie kandydaci do Bierzmowania i rodzice kandydatów.

Składamy również serdeczne podziękowanie za dary dla księży – piekarni Tęgoborze, za ofiary dla parafii składane osobiście lub na konto parafialne.

19. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Konara, zam. w Tęgoborzy. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  07 VI 2021 – 13 VI 2021 r.

PONIEDZIAŁEK –  07 VI

700       1) Z podziękowaniem i prośbą o zdrowie, Boże błog., potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ks. Wiesława z okazji imienin

2) † Aniela Kmiecik w 7 dniu po śm. z int. rodziny

1800     1) Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej w 70 roczn. urodzin

WTOREK – 08 VI

700       1) † Jan Krawczyk od sąsiadów Domagałów i Koncewiczów

2) † Janina Olchawa od Barbary i Adama Halaś z dziećmi

1800     1) Dziękczynna za 25 lat małżeństwa Jolanty i Zygmunta Wolak; z prośbą o opiekę dla całej rodziny, dzieci i wnuków, rodziców i teściów

ŚRODA – 09 VI

700       1) † Lucjan Drogoś od Roberta i Ireny Espinoza z rodziną

2) † Zdzisław Janus od Anny i Tomasza Studzińskich z córkami

1800     1) † Marek Giza od rodziny Jaśkiewicz i Krawczyk

CZWARTEK – 10 VI

700       1) † Tadeusz Burnagiel od chrześnicy Anny Szewczyk

2) † Antoni Konar w 7 dzień po śm. od żony

1800     1) † Adam Koncewicz od cioci Basi z rodziną

PIĄTEK – 11 VI

700      1) † Maria Głąb od Wioletty i Pawła Leśniaków

2) † Elżbieta Kosakowska od wnuczki Ilony z rodziną

1630     1) Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas 4

1800     1) † Krystian Mrozek od żony w 21 roczn. śm.

SOBOTA – 12 VI

700       1) † Piotr Wolak i zmarli z tej rodziny

2) † Stefan Majewski od Mikołaja Sołtysa z rodziną z Nowego Sącza (ostatnia z pogrzebowych – 31 poza parafią)

1800     1) Dziękczynna za łaski w 85 roczn. urodzin Marii; z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej na dalsze lata