Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - Wniebowstąpienie Pańskie - Niedziela Synodalna

Wniebowstąpienie Pańskie - 29. 05. 2022 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 17.45.
  4. Nabożeństwo Majowe w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.oo. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca.
  6. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  7. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od środy przez cały miesiąc czerwiec po Mszy św. wieczornej. W pierwszy piątek także po Mszy św. o godz. 7.oo.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszach św.
  9. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 17.oo.
  10. Do chorych udamy się w piątek na prośbę chorego, przekazaną przez rodzinę w zakrystii.

Wt. – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

Śr. – wspomnienie Św. Justyna, męcz.;

Pt. – wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

1. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.oo Grupa Biblijna poprowadzi nabożeństwo w czasie którego będzie można spełnić pozostałe warunki związane z pierwszymi sobotami przekazane przez Maryję w czasie objawień fatimskich: odmówić różaniec z rozważaniem tajemnic różańcowych. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
  2. Nowenna do Ducha Świętego po Mszach św. wieczornych w dni powszednie, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.oo.
  3. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pw. Św. Justa.
  4. Intencja Modlitewna na miesiąc czerwiec: „Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.”
  5. Dnia 1 czerwca (środa) przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dzieci.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. Będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 14.oo przy kaplicy na Łyczance.
  7. W piątek przypadają imieniny Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Pamiętajmy w modlitwie.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I – Parafianie z Białejwody

II – Parafianie z Zawadki

III – Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy

IV – Parafianie z Tęgoborzy

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz.9.oo zapraszamy:

Wiesław  ŻELAZKO – ul. Sądecka

Stanisław KALARUS – ul. Sądecka

Marek WITOWSKI – Tęgoborze

Barbara BODZIONY – Tęgoborze

Tadeusz FEDKO – Tęgoborze

Krystian KRZYŻAK – Tęgoborze

Janusz BODZIONY – Tęgoborze

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Zbigniew WIECZOREK – Tęgoborze - Just;

Krzysztof  HAJDUGA– Tęgoborze - Just.

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Jan PAJOR – Skrzętla.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Paweł ŻELAZKO, Patryk ŻELAZKO, Łukasz ŻELAZKO, Tomasz OLSZEWSKI, Beata TOKARCZYK, Lucjan PRUSAK, Małgorzata ZMARLAK. Wykonali bardzo solidnie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Bożena JAROSZ zakupiła środki czystości. Parafia dziękuje także P. Czesławowi SROMKOWI z Rojówki za wykonaną pracę.

INTENCJE  MSZALNE  30 V 2022 – 05 VI 2022 r.

PONIEDZIAŁEK – 30 V

700       1) † Kazimierz Rosiek od brata Andrzeja z żoną

2) † Stanisław Filipek od siostrzenicy Joanny z rodziną

1800     1) † † Za Dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK – 31 V

700       1) † † Aniela, Fryderyk Biedroń; † syn Tadeusz oraz † † córki: Leonarda Ciechańska, Helena Grzyb z okazji imienin Anieli

1800     1) † Mieczysław Sołdra w kolejną roczn. śm.; † syn Jan Sołdra w 9 roczn. śm. od mamy z rodziną

ŚRODA – 01 VI

700       1) Za Parafian

2) † Jan Laskosz od Wiesławy i Franciszka Sołtys z rodziną

1800     1) † Dorota Kosakowska-Warzecha w 3 roczn. śm. od męża, syna Grzegorza i Ady Jaworskiej

CZWARTEK – 02 VI

700       1) † Mieczysław Sołdra, † syn Jan w kolejną roczn. śm. Mieczysława od żony i rodziny

2) † Weronika Respekta od sąsiadów Motaków

1800     1) † † Maria, Kazimierz Chełmecki w kolejne roczn. śm.

PIĄTEK – 03 VI

700      1) O błog. Boże, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego i bezpieczną podróż na Kubę dla Ks. Dariusza od Agaty i Edwarda Wiśniowskich ze Świdnika

2) † Jan Kosakowski od Haliny i Henryka Wolińskich z dziećmi

1800     1) † † Zofia, Janina, Czesław, Maria, Karol Popiela w roczn. śm. Zofii