Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - XV Niedziela Zwykła

XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo, oprócz wtorku. We wtorek Msza św. o godz. 7.oo w kościele parafialnym i o godz. 20.oo na Juście.
  2. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca lipca. W tym dniu przypada na naszą parafię adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach ogólnodiecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji.

Porządek adoracji jest następujący:

- po Mszy św. o godz. 7.oo Grupa św. Ojca Pio;

– godz. 9.oo – róże różańcowe niewiast;

– godz. 10.oo – róże różańcowe mężczyzn;

– godz. 11.oo – DSM

– godz. 12.oo – Grupa Młodzieżowa

– godz. 13.00 – Ministranci i Lektorzy;

– godz. 14.oo – Członkowie Rycerstwa Niepokalanej, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

– godz. 15.oo – Dzieci i Młodzież ze SP w Tęgoborzy i Rojówce;

– godz. 16.oo – Caritas Parafialny, Chór Parafialny;

– godz. 17.oo – Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

Pozostali parafianie w wybranym przez siebie czasie.

1. We wtorek o godz. 20.oo Msza św. na Juście, a po Mszy św. modlitwa różańcowa przy figurze MB Fatimskiej.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy świętej wieczornej.
  4. Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana w dni powszednie po Mszach świętych, zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.oo i 16.oo
  5. Msze św. w przyszłą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo, i 16.oo. Na Juście o godz. 13.3o i na Skrzętli o godz. 14.3o. Ofiara na tacę przeznaczona na WSD w Tarnowie.
  • Pn. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz.
  • Wt. – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji
  • Czw. – wspomnienie św. Bonawentury, bp. i dok. Kościoła.
  • Pt.– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  1. Modlitwa Stowarzyszenia Najdroższej Krwi Pana Jezusa w czwartek o godz. 17.3o.
  2. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Artur Urbański,

Agata Zasadny,

Stanisław Wieczorek,

Tomasz Kęsek,

Andrzej Długopolski,

Marek Nieć,

Rafał Kulig.

Wszyscy z Tęgoborzy – Osiedle nad kościołem.

1. Do sprzątania kościoła i otoczenia na Juście na wtorek zapraszamy:

Małgorzata Szewczyk – ul. Św. Justa

Władysław Szkarłat – ul. Św. Świerada

Do sprzątania kościoła i otoczenia  na Juście na sobotę zapraszamy:

Dorota Różycka – ul. Św. Świerada

Hubert Wanda – ul. Św. Justa

1. Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Jan Jarosz - Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Maria Kwit, Czesława Zielińska, Piotr Zieliński, Jadwiga i Zbigniew Feluś, Mateusz Sromek, Marcelina Gruca, Czesława Gwiżdż. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę. Dziękujemy także za wykonane prace polowe oraz każdą inna pomoc i życzliwość.

INTENCJE  MSZALNE  12 VII 2021 – 18 VII 2021 r.

PONIEDZIAŁEK –  12 VII

700     1) † Stefan Kaup

1800   1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o Boże bł., zdrowie oraz opiekę MB dla Janiny i Pawła oraz ich dzieci

WTOREK – 13 VII