Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo oprócz czwartku. W czwartek Msza św. w kościele parafialnym o godz. 7.oo.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu o godz. 16.oo suma odpustowa w kościele na Skrzętli. Na uroczystość odpustową na Skrzętli udamy się także w pieszej pielgrzymce. Piesza pielgrzymka wyruszy w czwartek o godz. 13.oo z kościoła parafialnego w Tęgoborzy. Na uroczystość odpustową na Skrzętli zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie pielgrzymów na Jasną Górę. Zapraszamy również społeczności szkolne. W czasie uroczystości odpustowej zachowajmy przepisy związane z pandemią. W kościele obowiązują maseczki.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i po Mszy św. wieczornej.
  • Wt. – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła;
  • Czw. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • Pt. – wspomn. Św. Moniki.;
  • Sb – Św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc..;
  1. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi misjonarz – Ks. Karol Kuźma. Po Mszach św. spotka się z Wami przed kościołem. Starajmy się wesprzeć Ks. Karola i wspólnotę parafialną, w której pracuje. Prosimy o ofiarność.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pod wezwaniem Św. Józefa.
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Maciej Mróz

Piotr Nowak

Czesław Grzegorzek

Józef Kosecki

Stanisław Kulak

Władysław Słowik

Eugeniusz Oleś.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Tomasz Kosecki – Tęgoborze 333

Stanisław Kosecki – Świdnik 104

Do sprzątania kościoła na Skrzętli przed odpustem zapraszamy:

Kazimierz Rosiek – Skrzętla

Łukasz Rosiek – Skrzętla

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Grzegorz Joniec - Skrzętla

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Zdzisław Staszak, Gabriela Mróz, Szymon Joniec, Maria Janczyk, Klaudia Bochenek, Maria Kosecka, Stanisława Górowska. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

10. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Irena Ziółkowska zam. w Tęgoborzy. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Godz. 13.oo – Różaniec, godz. 13.30 – Msza św. pogrzebowa. Polecajmy jej nieśmiertelna duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  23 VIII 2021 – 29 VIII 2021 r.

PONIEDZIAŁEK –  23 VIII

700     1) † Tadeusz Burnagiel od Marii Orłowskiej z rodziną

1800   1) † † Elżbieta, Genowefa, Władysław Jacak; †  Karol Ruchałowski w roczn. śm. Elżbiety

WTOREK – 24 VIII

700     1) † Maria Głąb od syna Marka z żoną

1800   1) † Piotr Kmiecik w 10 roczn. śm. z int. żony z rodziną

ŚRODA – 25 VIII

700     1) † Józef Kmiecik od wnuczki Agnieszki z rodziną

1800   1) † † Bronisława, Józef, Ryszard Berdychowski

CZWARTEK – 26 VIII

700     1) Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Cecylii i Stanisława oraz całej rodziny w kolejną roczn. ślubu

1600 (Skrzętla)  1) Za Parafian

2) Dziękczynna za zbiory, z prośbą o opiekę Matki Bożej Częstochowskiej dla mieszkańców Skrzętli

PIĄTEK – 27 VIII

700    1) † Irena Pajor w 2 roczn. śm. z int. męża

1800   1) † † Anna, Franciszek, Wincenty Dudek

SOBOTA – 28 VIII

700     1) W int. Marii i Zygmunta w kolejną roczn. ślubu; dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o dalsze błogosławieństwo

1800   1) † Tadeusz Krawczyk od kolegów i koleżanek z pracy córki Barbary

NIEDZIELA – 29 VIII

700     † Tadeusz Pawlik w kolejną roczn. śm.

900     † Ryszard Ruchała w kolejną roczn. śm.

1100   W int. Barbary w 70 roczn. urodzin; dziękczynna z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej z int. męża i dzieci z rodzinami

1330   (Just) Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Doroty z okazji 19 urodzin

1430   (Skrzętla) † Elżbieta Kosakowska od wnuczki Moniki

1600   † Kazimierz Kałużny od rodziny Jaśkiewicz