Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021 r.

1. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 18.oo.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 16.45.
  4. W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września.
  5. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  6. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach św.
  7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszach św. Modlimy się o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie.
  8. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. Zmiana tajemnic dla Róż różańcowych po Mszy św. o godz. 7.oo.
  9. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pod wezwaniem bł. Karoliny.
  10. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w środę o godz. 8.oo.
  11. W środę obchodzimy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. W tym dniu przypada rocznica wybuchu II Wojny Światowej (1939 r.). zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji poległych za Ojczyznę.
  • Pt. – wspomn. Św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc.;
  1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Łukasz Gródek – Świdnik - Koszary

Wiesław Klimek – Świdnik

Celina Pławecka – Świdnik

Marek Głąb – Świdnik

Michał Powroźnik – Świdnik

Czesław Świder – Świdnik

Paweł Michalik – Świdnik

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Rokosz Ryszard – Tęgoborze 282

Sławomir Kosecki – Tęgoborze 408

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Walenty Kądziołka – Skrzętla

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Agata Nowak, Maria Grzegorzek, Wanda i Józef Kosecki, Stanisław Kulak. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół. Złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Ofiarę złożył również Piotr Jarosz. Dziękujemy także P. Pawłowi Żelazko za pracę wykonaną przy kościele na Juście.
  2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 17.oo. będzie to także spowiedź przed odpustem na Juście.
  3. Do chorych udajemy się na prośbę rodziny i chorego.
  4. W związku z darami ofiarnymi składanymi w czasie odpustu na Juście prosimy, aby do końca tego tygodnia podać na kartce, składając ją w zakrystii, kto składa dar ofiarny i co jest składane w darze.. Można podać tę informację przez telefon: 880 324 818. Prosimy, aby dary miały charakter misyjny. Można zapytać ks. Karola, co jest potrzebne. Suma odpustowa na Juście  - 8 września – będzie o godz. 17.oo.
  5. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Helena Kiesiewicz zam. na Juście, ostatnio w Domu Opieki. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  30 VIII 2021 – 05 IX 2021 r.

PONIEDZIAŁEK –  30 VIII

700       1) † Tadeusz Burnagiel od Kazimiery Orłowskiej z rodziną

2) † Helena Kiesiewicz w 7 dzień po śm. od dzieci

1800    1) † † Za Dusze w czyśćcu cierpiące

2) † † Maria, Franciszek Kmiecik, † córka Jadwiga, † syn Józef, Władysław, Eugeniusz, Feliks w roczn. śm. Marii

WTOREK – 31 VIII

700       1) † † Wanda, Jan Kosecki; † † ich rodzice

1800     1) † † Marian, Józefa, Wiesław, Teresa Gargula w roczn. śm. Mariana

ŚRODA – 01 IX

700       1) † Maria Głąb od wnuka Piotra z żoną i dziećmi

2) † Wojciech Biernacki od Joanny i Pawła Orzeł z dziećmi (ostatnia z pogrzebowych – 69 poza parafią)

800       W int. dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkół, rodziców i dzieci – z int. księży

1800    1) † † Bronisław, Józefa Kosecki, † † córki: Rozalia, Elżbieta, Janina, Irena

CZWARTEK – 02 IX

700       1) † Józef Kmiecik od Danuty i Stanisława Kuźma

2) † Janina Olchawa od sąsiada Bogdana Hajduga z rodziną

1800    1) † † Jadwiga, Bronisław Wolak; † † ich rodzice

PIĄTEK – 03 IX

700      1) † Ks. Prałat Władysław Sitko od rodziny Koseckich i Maziarz

2) † Zdzisław Janus od Działu Magazynu Nabiałowego (ostatnia z pogrzebowych – 55 poza parafią)

1800    1) † † Maria, Bronisława, Marian Marchacz; † † Maria, Franciszek Kołacz; † Józef Prusak; † Maria Sęk

SOBOTA – 04 IX

700       1) Z okazji 40 urodzin Agnieszki; z podziękowaniem za otrzymane łaski; z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu od męża z dziećmi

2) † Jan Stosur w 30 dzień po śm. od kuzynki Marii

1800    1) † † Zofia, Józef, Jacek Grzegorzek w kolejną roczn. śm. Zofii

NIEDZIELA – 05 IX

700       Dziękczynno-błagalna z prośbą o dalszą opiekę, wstawiennictwo Matki Bożej i Patronki -  z int. Członkiń Róży św. Siostry Faustyny.

900       Za Parafian

1100    † Stanisław Grzyb w 6 roczn. śm. od dzieci

1330    (Just) Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Moniki i Pawła oraz ich dzieci w kolejną roczn. ślubu

1430    (Skrzętla)  Róże: Za dzieci i młodzież; o błog. Boże w rozpoczynającym się roku szkolnym, aby Bóg chronił ich od chorób i zła tego świata