Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2021 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 7.oo zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 7.oo i 17.oo.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość dla kapłanów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 16.45.
  6. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 15.3o.
  7. W tygodniu obchodzimy w Liturgii:
  • Pn. – wspomn. św. Franciszka z Asyżu, prezb;
  • Wt. – wspomn. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.;
  • Czw. – wspomn. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski w Polsce. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  3. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy Różę pod wezwaniem św. Rity.
  4. Od trzech lat pomagamy w budowie kościoła w parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu. W przyszłą niedzielę Ks. Proboszcz tej parafii będzie głosił Słowo Boże i zbierał na tacę na budowę kościoła.
  5. Intencja ewangelizacyjna na październik: „Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.”
  6. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy:

Wacław Smajdor – Zawadka

Marek Hornik – Zawadka

Stanisław Krawczyk – Zawadka

Agnieszka Katra – Zawadka

Izabela Baran – Zawadka

Stanisław Pacholarz – Zawadka

Kosakowski – Zawadka

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Mateusz Pławecki - Dzioły Szczołby

Tadeusz Gwiżdż - Dzioły Szczołby

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Rafał Pulit – Skrzętla

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Piotr Szczygieł, Jakub Szczygieł, Barbara Pietrzak, Franek Pietrzak, Jan Szymczyk, Piotr Wielgus, Janina Kuźma, Anna Kuźma, Karol Kuźma, Agnieszka Motak. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę. O ustrojenie kościoła postarali się wczorajsi nowożeńcy.
  2. Spotkania duszpasterskie:

- w środę na Mszę św. wieczorną i katechezę zapraszamy uczniów klas ósmych, przed sakramentem bierzmowania;

- w czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie dzieci klas trzecich szkoły podstawowej z rodzicami, przed pierwszą spowiedzią i Komunią św.;

- w piątek - na Mszę św. wieczorną i katechezę zapraszamy uczniów klas siódmych, przed sakramentem bierzmowania.

16. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Majoch, zam. na Juście. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  04 X 2021 – 10 X 2021 r.

PONIEDZIAŁEK –  04 X

700       1) † † Anna, Franciszek, Wincenty Dudek w kolejną roczn. śm. Franciszka

2) † Józef Olchawa w 30 dzień po śm. od brata Mariana z żoną i dziećmi

1700    1) † † Maria, Franciszek Salamon z okazji imienin Franciszka