Aktualności 01Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - XXXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła - 31.10.2021 r. - Rocznica Poświęcenia Kościoła - Synodalna

1. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.oo, 9.oo i 11.oo oraz około godz. 14.oo na cmentarzu parafialnym. Nabożeństwo na cmentarzu rozpocznie się o godz. 13.oo (Nieszpory za zmarłych i Różaniec).
  2. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.oo, 7,3o, 8.oo i 17.oo.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadzi młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w asyście rodziców. Ofiara na tacę zbierana w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie Mszy św. na cmentarzu, będzie przeznaczona na wykonanie chodnika. Bądźmy ofiarni na ten cel.
  4. Starajmy się pomagać zmarłym modlitwą, wypominkami, zyskiwanymi odpustami. Kto jeszcze nie przystąpił do spowiedzi, niech to uczyni dzisiaj lub w najbliższych dniach Stan łaski uświecającej jest konieczny do uzyskania odpustu zupełnego.
  5. Msze św. od środy do soboty. 7.oo i 17.oo.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  7. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i 16.15.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada.
  9. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  10. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach św.
  11. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W sobotę po Mszach św. modlimy się o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  12. Msze św. w przyszłą niedzielę w kościele parafialnym o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo, i 16.oo. Na Juście o godz. 13.3o i na Skrzętli o godz. 14.3o.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.oo zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca.
  14. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Faustyny.
  15. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw zaś w piątek od godz. 16.oo
  16. Do chorych udajemy się w piątek na prośbę chorego i rodziny.
  17. Wypominki i modlitwa za wiernych wypominanych od wtorku do soboty o godz. 16.3o
  18. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.oo zapraszamy:

Eugeniusz Bocheński - Zawadka,

Paweł Bocheński- Zawadka,

Dariusz Baran - Zawadka,

Sławomir Czup – Zawadka,

Stanisław Olchawa – Zawadka,

Władysław Kościelniak – Świdnik,

Genowefa Liptak – Świdnik.

Do sprzątania kościoła i otoczenia  na Juście na sobotę zapraszamy:

Dariusz Mucha – Świdnik

Jerzy Słaby – Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Zygmunt Joniec - Skrzętla

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Aneta Białek, Kazimiera Górowska, Maria Waśko, Aleksander Kosakowski, Jacek Boguszewski, Piotr Maziarz. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Chryzantemy dla ustrojenia kościoła ofiarowała rodzina ze Świdnika.

Parafia dziękuje za ofiary składane na potrzeby parafii oraz na wykonanie chodnika na cmentarzu.

1. Spotkania grup duszpasterskich:

Środa – godz. 16.00 i Msza św. wieczorna – DSM

Piątek –Msza św. wieczorna i spotkanie – MGA

20. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Piotra Bocheńskiego, zam. na Świdniku. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

INTENCJE  MSZALNE  1 XI 2021 – 7 XI 2021 r.

PONIEDZIAŁEK –  01 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych

700       1) † † Jan, Maria Pajor, † wnuk Piotr, † Marcin Poręba w 20 roczn. śm. Piotra

2) † Irena Ziółkowska od wnuka Sławka z rodziną

900       1) † Wiesława Szkarłat od syna Rafała

1100     1) † Julian Zapiór; † † jego rodzice

1400 (Cmentarz)

1) † † Zofia, Jan Pawłowski; † syn Jan; † † Urszula, Józef, Jan Grel; † † Dusze w czyśćcu cierpiące

2) † Stanisław Bocheński od córki Ewy z rodziną

WTOREK –  02 XI – Wspomnienie Wiernych Zmarłych

700       1) † Rafał Rojek; † † Zofia Stanisław Stochmal; † † z rodziny

2) † Piotr Bocheński w 7 dzień po śm. od żony

1700     1) † † Mieczysław, Jadwiga Giza; † † Cyprian, Maria Karkoszka; † Józefa Giza; † Marek Giza

ŚRODA – 03 XI

700       1) † Józef Kmiecik od wnuczki Eweliny z mężem i dziećmi

2) † † Antoni, Waleria Pala; † † z rodz. Palów, Jewiarzów; † † Antoni, Celestyna Kuźma; † † z rodz. Kuźmów, Śmiałków

1700     1) † Maciej Kiesiewicz od Aleksandry i Małgorzaty z rodzinami

CZWARTEK – 04 XI

700       1) † Ks. Prałat Władysław Sitko od Urszuli i Krzysztofa Koseckich z dziećmi

2) † Marian Gwiżdż w 30 dzień po śm. od córki Anity Gryboś z rodziną

1700     1) † † Anna, Feliks, Tadeusz Zelek

PIĄTEK – 05 XI

700      1) Za Parafian

2) † Anna Pawłowska w 30 dzień po śm. od brata Andrzeja

1700     1) † † Anna, Józef Broda; † wnuczka Marta

SOBOTA – 06 XI

700       1) † Stanisław Prusak od Łukasza i Marty Krusiec

2) † Wiesława Szkarłat w 30 dzień po śm. od syna Grzegorza z  rodziną

1700     1) W roczn. ślubu Katarzyny i Łukasza; z podziękowaniem za otrzymane łaski; z prośb. o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

NIEDZIELA – 07 XI

700       Z podziękowaniem za otrzymane łaski; z próśb. o zdrowie, Boże  błog. dla Członkiń Róży Św. Józefa oraz za † † z tej Róży

900       † † Bronisława, Stanisław Pawłowski; † syn Roman w 30 roczn.śm. Bronisławy

1100     † † Antoni, Józefa Szkarłat

1330     (Just) O przemianę serca i postepowania dla męża z int. żony i dzieci oraz o uratowanie małżeństwa

1430     (Skrzętla) † † z rodzin Członków i Członkiń Żywego Różańca z Róż ze Skrzętli

1600     † Józef Baran w 22 roczn. śm.