Aktualności 01OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I INTNECJE MSZY ŚWIETYCH 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje Mszy św. - 21 Niedziela Zwykła

1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Św. Józefa
    w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota września.
  5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach Świętych.
  6. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
    w sobotę po Mszach św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość
    w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. W sobotę po Mszy o godz. 7.00 Grupa Biblijna poprowadzi nabożeństwo w czasie, którego będzie można spełnić dalsze warunki związane z pierwszymi sobotami przekazane przez Maryję w czasie objawień fatimskich: odmówić różaniec z rozważaniami tajemnic różańcowych. Zapraszamy na to nabożeństwo.
  7. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 6.45 i o godz. 17.45.
  8. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 17.00. Rodziców prosimy
    o przypomnienie dzieciom i młodzieży o pierwszym piątku.
  9. Do chorych udamy się w piątek na prośbą chorego i rodziny zgłoszoną w zakrystii. W związku ze zmianą księży trzeba na nowo zapisach chorych na pierwsze piątki.

Pn. – męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Sb. – wspomn. św. Grzegorza Wielkiego, pap. i doktora Kościoła

1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek o godz. 8.00.
  1. W czwartek przypada Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej (1939) modlimy się w intencji poległych za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Msze święte w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. Ofiara na tacę przeznaczona na cele diecezjalne.
  1. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawie wszystkich państw świata.
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 9.oo zapraszamy rodziny z Białejwody: Beata SOŁDRA, Jacek SOŁDRA, Lucyna SERAFIN, Piotr NOWAK, Krzysztof JARGUT, Zbigniew GAWLIK, Grzegorz GAWLIK

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Małgorzata SZEWCZYK, Edward PAŁKA - Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę, zapraszamy: Grzegorz JANUS- Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Dariusz KOSECKI, Joanna, Beata, Łucja, Marcin, Lucyna ZNAMIROWSCY, Maria STOSUR. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty i ustroili kościół.

Parafia dziękuje za ofiary składane na ołtarz Matki Bożej. Księża dziękują za dary.

1. Gmina Łososina Dolna zaprasza na dziękczynienie za plony, które odbędzie się 4 września 2022 r. w Łososinie Dolnej. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Łososinie Dolnej.
  2. Uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców Oddziału “Żandarmeria” oraz Kapelana Polski Podziemnej ks. Władysława Gurgacza TJ w sobotę 3 września 2022r. o godz. 12.00 na Hali Łabowskiej.
  3. Pogrzeb zmarłego Piotra Kazimierza Barana zam. Białawoda odbędzie się w poniedziałek. Godz. 14.30 Różaniec, godz. 15.00 Msza św. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE  29 VIII 2022 - 4 IX 2022

PONIEDZIAŁEK – 29 VIII

700       1) † Anna Kuźma od Jana i Doroty Połomskich z rodziną

2) † Irena Stosur w 30 dzień po śm. od wnuczki Marzeny, wnuka Rafała i prawnuka Tymoteusza

1800     1) † † Dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK – 30 VIII

700       1) † Aleksander Zawiślan od wnuka Dawida

2) † Wiesław Świerczek w 30 dzień po śm. od żony Teresy

1800     1) † † Elżbieta, Genowefa, Władysław Jacak w roczn. śm. Elżbiety

ŚRODA – 31 VIII

700       1) † Maria Kmiecik mąż Franciszek, córka Jadwiga, synów: Józef, Feliks, Eugeniusz, Władysław w kol. r. śm. Marii

2) † † Genowefa, Jan Wolak w roczn. śm. Jana

1800     1) † Ryszard Ruchała w kolejną roczn. śm.

2) † Józef Kmiecik w 4 roczn. śm. z int. żony i dzieci z rodzinami

CZWARTEK – 01 IX

700       1) † † Stanisław, Helena Grzyb z okazji roczn. śm. Stanisława

2) † Jan Kosakowski od Janiny i Eugeniusza Serafin

3) † Piotr Kazimierz Baran w 7 dz. po śm. od żony

1800    1) † † Jadwiga, Bronisław Wolak; † † ich rodzice

PIĄTEK – 02 IX

700      1) † Zofia Stosur od szwagierki Ewy Długopolskiej

2) † Michalina Krawczyk od wnuczki Urszuli z mężem

1800     1) † † Rozalia, Piotr Kmiecik; † † synowie: Sebastian, Stefan; † † córki: Bronisława, Józefa

SOBOTA – 03 IX

700       1) W kolejna roczn. ślubu Bożeny i Wiesława; z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośba o Boże błog. dla całej rodziny

2) † Józef Pabiś od Ludwika

1800     1) Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w rodzinie Marii i Bronisława w kolejną roczn. ślubu

NIEDZIELA – 04 IX

700       † Tadeusz Pawlik w kol. roczn. śm.

900       † † Antoni, Jan, Józef Olchawa w roczn. śm. Józefa

1100     † Ludwik Szkarłat w 5 roczn. śm. od córki Marceliny z rodziną

1330     (Just) Dziękczynna za otrzymane łaski; z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Moniki i Pawła oraz ich dzieci w kolejną roczn. sakramentu małżeństwa

1430     (Skrzętla) Róże: Dziękują Bogu za spędzone wakacje i odpoczynek, prosząc o mądrość i roztropność dla rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów w wychowaniu dzieci i młodzieży