Aktualności 01Pielgrzymka do Ziemi Świętej 10-17.02.2024

TERMIN:10.02- 17.02.2024

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1 (Sobota) /10.02.2024/

Msza Św. w Tęgoborzy. Wyjazd na lotnisko w Katowicach-Pyrzowice. Odprawa paszportowa i przelot do Tel Awiwu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (Niedziela) /11.02.2024/

Śniadanie. Wyjazd do Ain Karem- Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, Pole Pasterzy, Betlejem- nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej.Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (Poniedziałek) /12.02.2024/

Śniadanie.Przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną- nawiedzenie m. in. Betfage- miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy, Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster- Ojcze Nasz, Dominus Flevit- Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani, Bazylika Agonii Jezusa, Kościół św. Piotra- in Gallicantu, przejazd na Górę Syjon- chrześcijański Wieczernik, Bazylika zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (Wtorek) /13.02.2024/

Śniadanie.Przejazd do Hajfy- nawiedzenie sanktuarium Maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz). Kana Galilejska- odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Nazaret- nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Kościół Św. Józefa. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 5 (Środa) /14.02.2024/

Śniadanie i wykwaterowanie.Wyjazd na Górę Tabor- nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego.Wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, obiad - ryba; przejazd do domu św. Piotra, Tabga- miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum.Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (Czwartek) /15.022024/

Śniadanie.Przejazd do świętego miasta Jerozolimy.Wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny- Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa- Golgota. Wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu.Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (Piątek) /16.02.2024/

Śniadanie.Następnie Betania, wyjazd do Jerycha- najstarsze miasto świata- Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza), rzeka Jordan- odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd nad Morze Martwe- pobyt z kąpielą, powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (Sobota) /17.02.2024/

Śniadanie.Przejazd na lotnisko do Tel Awiwu, przylot do Katowic. Transfer do Tęgoborzy. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 350 PLN + 1050 $

/przy min. 50 osobach pełnopłatnych + 1 opiekun duchowy/

CENA ZAWIERA: Transfer autokarem Tęgoborze-Katowice/Pyrzowice Transfer: Katowice/Pyrzowice-Tęgoborze; transport autokarem na terytorium Izraela, Przelot samolotem Kraków- Tel Awiw; Tel Awiw- Kraków/Koszyce,Opiekę pilota- przewodnika, Ubezpieczenie KL/NNW, Noclegi w hotelach w pokojach 2-, 3-, osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, Śniadania i obiadokolacje wg programu,

CENA NIE ZAWIERA: Kosztów realizacji programu turystycznego (+190 $) tj: Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, Koszty przewodników lokalnych, Użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE, opłaty wjazdowe do miast,Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+180 $),Świadczeń nie wymienionych w ofercie, Napoi do obiadokolacji

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji programu turystycznego. Organizator zastrzega sobie prawo do niepełnej realizacji w/w programu z przyczyn od niego niezależnych (tj. remont obiektu, strajk, przerwa w działalności, zmiana godzin lub dni funkcjonowania oraz innych przypadków losowych) uniemożliwiających wizytę w danym obiekcie, a o zaistnieniu których nie posiadał wiedzy w dniu przygotowywania w/w programu. Wstępy do obiektów sakralnych możliwe będą wyłącznie w przypadku, kiedy nie będą odbywać się nabożeństwa.