Aktualności 01Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023

1. Dziś 1) Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej 2) Światowy Dzień Młodzieży.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia.
  6. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach Św. Po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież i zespół Fidelis.
  7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
    w sobotę po Mszach Św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość
    w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Środa – święto św. Andrzeja Apostoła

1. Msza Św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. Przyszła niedziela jest pierwszą Adwentu.
  2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 1600. Rodziców prosimy  o przypomnienie dzieciom i młodzieży o pierwszym piątku.
  3. Do chorych udamy się w piątek.

Ks. Proboszcz i ks. Damian od godz. 800

Ks. Stanisław od godz. 1200

1. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Módlmy się, aby osoby
    z niepełno sprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa,
    a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
  3. We wtorek 28 listopada przypada Rocznica Święceń Biskupich Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża. Zapraszamy na Mszę Św. do wspólnej modlitwy oraz pamiętajmy w modlitwach rodzinnych i prywatnych. Módlmy się za naszego Biskupa Andrzeja. Niech Go Pan strzeże, zachowa przy życiu, darzy szczęściem na ziemi i broni przed Jego nieprzyjaciółmi.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 700
  5. Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek - po Mszy św. wieczornej Aspiranci.

Środa – DSM

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Białejwody:

Robert Znamirowski, Stanisław Kmiecik, Paweł Znamirowski, Czesław Pajor, Dariusz Kosecki, Marek Znamirowski, Stanisław Znamirowski.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę na godz. 900 zapraszamy ze Świdnika – Dzioły Szczołby: Jacek Kmiecik, Stanisław Prusak.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Jacek Pawłowski – Skrzętla.

1. Parafia dziękuje wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły
    i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Agata Gaj, Czesław Marchacz, Paulina Marchacz, Jerzy Schneider. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Ofiarę zamiast sprzątania  złożyli Aldona Łagosz zd. Kuźma, Jan Połomski i Karol Połomski.
  2. Księża dziękują za dary.

PONIEDZIAŁEK – 27 XI

645       1) † Jadwiga Waśko w 15 rocz. śm.

2) † Janina Wolak w 30 dzień po śmierci od bratanicy Urszuli z rodziną.

1700      † Elżbieta Peciak w kolejną rocz. śm. od męża i dzieci.

WTOREK –28 XI

645       1)  Za parafian.

2) †Janina Rosiek od Jadwigi i Wiesława Czyżyckich.

1700     † Teofil i Władysława Urbańczyk, c. Maria w 30 rocz. śm. Władysławy.

ŚRODA – 29 XI

700       1) † Józefa i Tomasz Pawłowscy w 1 rocz. śm. Józefy.

2) † Maria Stosur od sąsiadki Janiny Cebula.

1700     † Władysława i Teofil Urbańczyk, c. Maria w rocz. śm. Władysławy.

CZWARTEK – 30 XI

645       1) † Ks. Władysław Cebula w 30 dzień po śm. od rodziny Migaczów, Cebulów, Pociechów, Fałowskich, Połomskich, Górów i Klimków..

2) Za konających z róży św. Pio.

1700     Dziękczynna w intencji okazujących pomoc, życzliwość i modlitwę pewnej rodzinie.

PIĄTEK – 1 XII

645       1) † Michalina, Wojciech, Eugeniusz, Józefa i Władysław Wolińscy.

2) † Maria Popiela od swatowej Górnej oraz rodziny Mrowców z Żywca.

1700     † Jadwiga, Bronisław Wolak i ich rodzice.

SOBOTA – 2 XII

645       1) † Stanisław, Władysława, Edward i Leszek w rocz. śm. Stanisława i Edwarda

2) † Paweł Szkarłat w 30 dni po śmierci od rodziców.

1700     Józefa Pawłowska w 1 rocz. śm. z intencji córki Marii

NIEDZIELA – 3 XII

700       † Bronisław Czyżycki, córka Maria w rocz. śm. Bronisława.

900       † Wanda Joniec, syn Rafał Joniec w rocz. śm. od męża i ojca
z rodziną.

1100     † Lucyna Grzyb z intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników Obsługi Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy.

† Józef Sromek 2 rocz. śm.

1330     (Just) W inten. Marii i Mieczysława w 50 rocznicę ślubu
z podziękowaniem za łaski, z prośbą o Boże błog.

1430     (Skrzętla) O godne przeżycie Adwentu i radosne oczekiwanie na Narodzenie Pana Jezusa.

1600     † Kazimierz Słowiński w rocz. śm.