Aktualności 01Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1.01.2023

1. Msza św. w ciągu tygodnia o 645 i 1700 oprócz piątku.
  2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św.
    w tym dniu we wszystkich kościołach w parafii według porządku niedzielnego. Ofiara na tace przeznaczona na cele misyjne.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 645 i 1545.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, i sobota miesiąca stycznia.
  6. Nabożeństwo o powołania kapłański i zakonne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  7. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 700i 1600.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. Modlimy się o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Msze św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  10. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Wojciecha
  11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc styczeń 2023 r.; Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym i młodym ludziom.
  12. W Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Kadzidło i kredę można nabyć przed Mszami św.
    u Młodzieżowej Grupy Apostolskiej. Ofiara składana przy tej okazji przeznaczona jest na działalność MGA.
  13. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborzy: Marcin Kruczek, Mieczysław Pierzchała, Tomasz Burdek, Antoni Gwóźdź, Kazimierz Kurcz, Wiesław Baran, Czesław Wolak.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Wojciech Kmiecik – Świdnik.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Rafał Pierzga – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Robert i Anna Ignacyk, Marian Zwolenik, Marek Piotrowski, Patrycja Piotrowska, Ewa Burnagiel, Andrzej Burnagiel, Mateusz Sołtys, Paulina Hajduk. Wykonali wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.
  2. Do chorych udamy się: ks. Stanisław w poniedziałek od 815, ks. Damian i ks. Proboszcz w czwartek od 815.
  3. Spowiedź z racji I piątku przed i w czasie nabożeństw.
  4. Parafia dziękuje za ofiary na ołtarz Matki Bożej,
    i za każdą inną pomoc i życzliwość, za produkty żywnościowe składane w sklepach na rzecz Ukrainy. Księża dziękują za dary.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek - godz. 1500

• Tęgoborze Just od. P. Marka Pajora (309) do P. Zelek (91)
  • Domy na Juście od P. Pociecha (Bilsko) do P. Jarzębak (Świdnik 21)

Wtorek - godz. 1500

• Domy pod Justem od P. Kołodziej(Świdnik 30) do P. Gwiżdż(Świdnik 111)
  • Świdnik od strony Rojówki od P. Pławeckich do P. Jana Burnagla.

Środa - godz. 1500

• Świdnik od strony Rojówki od P. Gołąb (120) do P. Kuźmy (84)
  • Świdnik od strony Rojówki od P. Liptak (113) do P. Dutka

Czwartek – godz. 1500

• Świdnik od strony Rojówki od P. Hajduk (101) do P. Józefa Orłowskiego
  • Świdnik od strony Rojówki od P. Berdychowskich (85) do P. Dziadeckich

Sobota – godz. 830

• Świdnik Dzioły – Szczołby od P. Mirosława Szkarłata do końca
  • Świdnik Koszary od strony Rojówki

INTENCJE MSZALNE 2 I 2023 – 8 I 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 2 I

645       1) † Ewa Rejowska.

2) † Maria Kołacz od Marii Zarzeka z rodziną

1700      1) † Jacenty Romualda Sołdrowie, synowie: Emil Mieczysław i Jan w rocz. śm Jana od rodziny.

WTOREK – 3 I

645       1) † Ks. Prałat Władysław Sitko w rocznicę śmierci od członków Stowarzyszenia Najdroższej Krwi Chrystusa i Grupy Ojca Pio.

2) † Jan Uryga od rodziny Jaskiewiczów.

1700       1) † Genowefa  Sromek z ok. imienin

ŚRODA – 4 I

645       1) † Zofia Stosur od członków róży św. Justa

2) † Marian Stosur od siostrzeńca Grzegorza z rodziną.

1700     1) †Edward i Kazimiera Płachta.

CZWARTEK – 5 I

645       1) † Adam Koncewicz od kuzyna Karola i Łucji

2) † Jan Krężel od rodziny Mordarskich ze Skrzetli.

1700     1) O zdrowie i potrzebne łaski w 15 rocz. ślubu Agnieszki
i Mieczysława od synów.

PIĄTEK – 6 I

700       Z Roży Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary (Żywy Różaniec) o zdrowie i błog. Boże i opiekę Matki Bożej oraz potrzebne łaski dla członkiń i ich rodzin.

900        Z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku z prośbą o błog. Boże w 2023 roku dla pracowników, ich rodzin, klientów
i współpracowników Spółdzielni Handlowo – Produkcyjnej „Rolnik” w Łososinie Dolnej.

1100     † Pius Maziarz, Zofia, Władysław, Szkarłat w kolejną rocz. śm. Zofii

1330     (Just) Dziękczynna za dar macierzyństwa, szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o zdrowie dla Stasia.

1430      (Skrzętla) W intencji Genowefy Woźniak w 85 rocz. urodzin – od dzieci, wnuków i prawnuków.

1700     † Eugeniusz, Honorata Michalik w 11 rocz. śm. Eugeniusza od syna z żoną.

SOBOTA – 7 I

645       1) O zdrowie, błog. Boże dla Magdaleny, Juliana i Mateusza.

2) † Rozalia Pławecka od Czesława Gródka z rodziną

1700       † Janina Zwolińska, Józef Zwoliński w kolejną rocz. śm. Józefa.

NIEDZIELA – 8 I

700       † Józef Wróbel w 4 rocz. śm. od żony i dzieci.

900       † Maria, Ferdynand Grzyb oraz syn Stanisław.

1100     † Andrzej Romaniszyn w 1 rocz. śm

1330     (Just) †  Stefan Serafin od sąsiadów Prusaków

1430      (Skrzętla)† Barbara Olchawa, Katarzyna i Franciszek Bednarek

1600     † Tadeusz Kosecki, , Maria; Władysław, Józefa, Zdzisław Fedko.