Aktualności 01Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.
  2. Msz św. w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz czwartku.
  3. W Czartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymać się od prac ciężkich. Msze św. w tym dniu będą o godzinie: 700, 1000 i 1600. Po Mszy
    o godz. 1000 procesja do czterech ołtarzy. Ofiara na tacę w Boże Ciało przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1745.
  6. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę i święta obowiązkowe
    o godz. 1530.
  7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

Środa – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.

1. Modlitwa prowadzona przez Grupę św. o. Pio w sobotę o godz. 1730.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa. Suma odpustowa o godz. 1100. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła i dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”.
  3. W Boże Ciało i uroczystość odpustową nie będzie Mszy św. na Juście i na Skrzętli. Wszystkich zapraszamy do kościoła parafialnego.
  4. Właściwie przeżyta Uroczystość Bożego Ciała i Odpustowa łączy się ze spowiedzią i Komunią św. Zapraszamy do spowiedzi przed Bożym Ciałem i Odpustem dla tych, którzy nie skorzystali za spowiedzi na pierwszy piątek. Po to jest organizowana uroczystość odpustowa, by uczestniczący w niej wierni zyskali odpust. By zyskać odpust zupełny trzeba być w stanie łaski uświęcającej.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na Mszę św.
    i procesję w Boże Ciało oraz sumę odpustową. Drodzy rodzice przyprowadźcie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Do udziału
    w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach pierwszokomunijnych, chór parafialny, orkiestrę OSP w Tęgoborzy. Zachęcamy do niesienia feretronów, sztandarów, figur i poduszek. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we Mszy św. i procesjach
    w Oktawie Bożego Ciała.
  6. Jeszcze raz prosimy o przygotowanie ołtarzy i ustrojenie drogi procesyjnej. Procesja pójdzie taką samą drogą jak w poprzednie lata.
  7. Msze św. w intencjach mieszkańców:

Tęgoborzy – czwartek godz. 1000

Świdnika – piątek godz. 645

Białejwody – sobota godz. 645

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Rojówki: Benedykt Peciak, Konrad Janus, Janusz Szarata, Maciej Oleksy, Tadeusz Sromek, Mieczysław Sromek, Andrzej Pawłowski.
  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Klaudia Rolka, Mirosław Śledź, Dawid Oleksy, Halina Kuźma, Jacek Kuźma. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Ofiarę złożył Tomasz Krowicki.
  3. Dnia 17 czerwca w Zabawie koło Radłowa odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Pomimo tego, że u nas odbędzie się ono 24 czerwca organizujemy dla klas VIII naszych szkół wspólny wyjazd by, przede wszystkim odwiedzić miejsca związane
    z patronką młodzieży naszej diecezji bł. Karoliną Kózka. Zapisy
    u księży katechetów w szkole.
  4. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Andrzeja Pałki, zam. Tęgoborze – Just. Pamiętajmy w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK – 5 VI

645       1) † Andrzej Pałka w 7 dzień po śmierci od żony.

2)  W int. o. Natanaela w 24 rocz. święceń o potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego.

1800      † Pius Maziarz, Zofia Władysław Szkarłat z ok. imienin Piusa
i Zofii.

WTOREK – 6 VI

645       1) † Elżbieta Peciak od Piotra Surówki.

2) † Maria Górowska od Anny Połomskiej.

1800             † Barbara Kmiecik 1 rocz. śm.

ŚRODA – 7 VI

645       1) † Antoni Sromek – brata Michała z rodziną.

2) † Teresa Jargut od Haliny i Józefa Pajor z Rąbkowej.

1800     1) † Wanda, Jan Kosecki w rocz. śm. od Wandy.

CZWARTEK – 8 VI

700       1) † Błażej i Helena Potoczek ich dzieci oraz zmarłych małżonków w 41 rocz. śm. Błażeja.

1000      1) O Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje oraz zachowanie od klęsk żywiołowych i nieszczęść dla mieszkańców Tęgoborzy.

2) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla ks. Wiesława; Władysława Stosura z ok. urodzin.

1600     † Anna i Jan Kościelniak

PIĄTEK – 9 VI

645       1) O szczęśliwe urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych dla mieszkańców Świdnika.

2) † Józef Kmiecik od Bożeny i Zbigniewa Gołąb.

1800         Z okazji 50 – tej rocz. ślubu Elżbiety i Jana z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie prosząc o dalsze błog. Boże.

SOBOTA – 10 VI

645       1) Dziękczynno – błagalna. Z prośbą o Boże błogosławieństwo
i potrzebna łaski dla mieszkańców Białejwody.

2) † Józef Orlecki – od Urszuli i Józefa Kądziołka z Brzeska
z rodziny.

1800         † Stanisława, Stanisław, Jan Pacholarz.

NIEDZIELA – 11 VI

700       1) W 18 rocznicę ślubu Włodzimierza i Joanny, dziękczynna za otrzymane łaski i z prośba o zdrowie, Boże błogosławieństwo
i potrzebne łaski dla całej rodziny.

2) W rocz. urodzin Marii z podziękowaniem za otrzymane łaski
z prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej

900       1) † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula, Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i za dusze w czyśćcu cierpiące.

2) † Maria Pulit, Stefania Jan Oleksy.

1100     1) za parafian i wszystkich uczestników odpustu.

2) w rocznicę ślubu Urszuli i Łukasza Wąchała i ich dzieci
o zdrowie Boże błog.

1600     † Michał Mazurek w 1 rocz. śm. od rodziców i rodzeństwa.