wczytywanie strony

AktualnościV Niedziela Wielkanocna, 7.05.2023

 

 1. Dziś nabożeństwo majowe i nowenna do św. Stanisława o godz. 1530.
 2. Msz św. w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz soboty.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1745.
 5. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś
  w niedzielę i święta obowiązkowe o godz. 1530.
 6. Msze św. w przyszłą niedziele we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
 7. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, Bp i mecz., głównego patrona Polski i diecezji oraz naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. aby za przyczyną św. Stanisława Bpa i Męcz. wypraszać potrzebne łaski. Po Mszach św. możliwość ucałowania relikwii św. Stanisława.
 8. Dnia 8 maja przypada Rocznica zakończenia II wojny światowej. Modlimy się za wszystkich, którzy zostali zamordowani w czasie
  II wojny światowej oraz o pokój na świecie.
 9. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. św. Jadwigi.
 10. W sobotę przypada 13 dzień miesiące maja, wspomnienie dowolne NMP z Fatimy. W tym dniu Msze św. będą o godz. 645 w kościele parafialnym
  i o 2000 na Juście. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800 w kościele parafialnym. Po Mszy św. na Juście będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do niesienia figury Matki Bożej (mogą się zgłaszać wioski, grupy apostolskie, stowarzyszenia itp.). grupy zgłaszają się dzisiaj lub jutro.
 11. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Tęgoborzy: Krzysztof Porada; oraz z Rojówki: Krawczyk Stanisław, Pawłowski Paweł (nr.45), Pawłowski Paweł (nr.52), Pałka Adam, Janus Piotr, Janus Stanisława.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Cebula Małgorzata, Gwiżdż Jerzy, Jarzębak Barbara, Jarzębak Daniel - Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Marian Sromek – Skrzętla.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. W kościele parafialnym pracowali: Katarzyna Bodziony, Tomasz Połomski, Maria Połomska, Krzysztof Wideł, Emilia i Monika Potoczek, Artur, Mateusz i Marek Weber. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili potrzebne rzeczy, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Parafia dziękuje za ofiary na parking. Księża dziękują za dary.
 2. Spotkania w tym tygodniu:

Środa po Mszy św. wieczornej dzieci komunijne klas III wraz
z rodzicami

Piątek o 1900 MGA

 1. W przyszłą diecezjalną niedzielę misyjną 10 min. przed wszystkimi Mszami św. oglądniemy prezentację multimedialną dotyczącą 50- lecia działalności misyjnej naszych diecezjalnych księży misjonarzy. Zapraszamy.
 2. Zmarł Eugeniusz Lepiarczyk. Od 1995r. mieszkał z rodziną córki Anny Zając (os. Nad kościołem). Pogrzeb odbędzie się 8 maja na cmentarzu rakowieckim w Krakowie. Pamiętajmy w modlitwie.

Pielgrzymowali po relikwie św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona parafii.

Dnia 1 maja 2023r. odbyła się autokarowa pielgrzymka z Tęgoborzy do Krakowa w liczbie 116 osób. W pielgrzymce brali udział wszyscy księża pracujący w parafii. Pielgrzymowali także kandydaci do sakramentu bierzmowania – uczniowie klas VIII z SP w Tęgoborzy
i Rojówce. Pielgrzymi po dotarciu do Krakowa zatrzymali się w Centrum św. Jan Pawła II na Białych Morzach. Modlili się w kaplicy przy relikwiach św. Jana Pawła II. Modlitwę prowadził ks. Stanisław Stachoń odmawiając litanię do św. Jana Pawła II. Pielgrzymi modlili się prywatnie w innych kaplicach i w górnym kościele.

Po modlitwie i zwiedzaniu Centrum św. Jana Pawła II pielgrzymi pieszo udali się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W kościele klasztornym o godz. 1500 uczestniczyli w koronce do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie udali się pod Wawel.
W katedrze na Wawelu o godz. 1700 uczestniczyli w nabożeństwie majowym, o godz. 1730 we Mszy św. przy konfesji św. Stanisława Bp.
i Męcz., oraz w nowennie do św. Stanisława. Mszy św. i nowennie przewodniczył biskup senior Jan Kopiec z Gliwic, który przybył na nowennę po raz 51. Mszę św. koncelebrowali kanonicy Kapituły Metropolitarnej – Wawelskiej. Ks. biskupowi asystowali ks. Dziekan Kapituły ks. prof. Jacek Urban oraz ks. proboszcz Stanisław Berdzik, dzięki życzliwości ks. kanonika Jana Kobzińskiego, który odstąpił miejsce. Czytanie w liturgii słowa wykonał parafianin parafii Tęgoborze student prawa Marcin Gajda. Płomienne kazanie o św. Stanisławie wygłosił ks. Biskup Jan.

Po Mszy św. z rąk ks. Biskupa Jana ks. proboszcz parafii Tęgoborze odebrał relikwie św. Stanisława Bp. Męcz., które zostaną umieszczone w kościele parafialnym w Tęgoborzy w odpowiednio przygotowanym relikwiarzu. Po Mszy św. księża i parafianie parafii Tęgoborze wraz z ks. proboszczem katedry na Wawelu oraz kanclerzem Kurii Krakowskiej stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Księża pracujący w parafii oraz parafianie wyrażają wdzięczność Ks. Abp. Metropolicie Krakowskiemu Markowi Jędraszewskiemu za przychylenie się do prośby o zgodę na przekazanie relikwii pierwszego stopnia, ks. Kanclerzowi Kurii Krakowskiej ks. Grzegorzowi Kotali oraz  ks. proboszczowi Katedry Wawelskiej ks. kan. dr. Pawłowi Baranowi, który jest kustoszem relikwii, ks. wikariuszowi Katedry ks. Łukaszowi Jachymiakowi oraz całej Kapitule Metropolitarnej.

Na schodach katedry wawelskiej księża i parafianie podjęli postanowienie, że co roku 1 maja będziemy pielgrzymować do Katedry na Wawelu, aby tam przy konfesji św. Stanisława sprawować
i uczestniczyć we Mszy św. i nowennie do św. Stanisława, wypraszać za przyczyną tego świętego potrzebne łaski.

Na Wawelu do pielgrzymów autokarowych dołączyło się kilka rodzin, które przyjechały własnymi samochodami. Dziękujemy. Zdjęcia z tej pielgrzymki i Mszy św. na Wawelu można znaleźć na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej oraz stronie internetowej naszej parafii.
W powrotnej drodze pielgrzymi nawiedzili kościół pw. św. Floriana
w Uszwi na zaproszenie ks. Karola Kuźmy naszego rodaka. Ks. Karol przybliżył parafianom parafii Tęgoborze historię parafii i kościoła.

 

 

PONIEDZIAŁEK – 8 V

645       1) † Elżbieta Peciak od Stanisławy i Romana Majsterek.

            2) † Teresa Król od Anny i Karola Osierda

1800            † Stefania i Stanisław Sromek z ok. im. Stanisława

 

 

WTOREK – 9 V

645       1) † Antoni Sromek od chrzestnej Matki.

            2) † Maria Górowska od Barbary i Janusza Kuźma.

1800             W int. Stanisławy w 70 rocz. urodzin.       

 

ŚRODA – 10 V

645       1) † Eugenia Bocheńska w 30 dzień po śmierci od dzieci z rodzinami.

2) † Teresa Jargut od Stanisławy Sołtys.

1800     1) † Franciszek Obrzud w kolejną rocz. śm.

            2) † Jadwiga, Jan Staszak, Grzegorz Staszak, Jadwiga i Jan Połomscy w rocz. śm. Grzegorza.

CZWARTEK – 11 V

645       1) † Jadwiga Krawczyk od sąsiadów Janusów i Rolków.

2) † Józef Kmiecik od córki Małgorzaty z rodziną.

1800          †Jan i Genowefa Wolak w rocz. śm.

PIĄTEK – 12 V

645       1) † Jan Eugeniusz Grzegorzek w 30 dzień po śmierci od dzieci z rodzinami.

2) † Józef Orlecki od Michaliny i Mieczysława Burnagiel.

1800         † Maria i Tadeusz Bocheńscy i zmarli z rodziny.

SOBOTA – 13 V

645       1) za parafian

2) † Janina Rosiek od wnuka Marka.

2000     (Just) 1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę matki Najświętszej z okazji 25 rocz. ślubu Celiny i Stefana oraz ich dzieci.

              2) † Maria, Bronisława, Marian Marchacz, Józef Prusak.

NIEDZIELA – 14 V

700       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula i Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i za dusze w czyśćcu cierpiące.

900       † Zofia Ruchała - z okazji imienin.

1100     † Władysława i Teofil Urbańczyk,, córka Maria, w rocz. śm. Teofila

1330     (Just) † Wincenty Baran w rocz. śm.

1430      (Skrzętla) †  Zofia Potoczek od męża z rodziną.

1600    † Helena i Franciszek Saczka, Janina, Włodek int. od córki i wnuków.

 

 

Msze święte

Kościół parafialny

 • Niedziela i święta : 7.00, 9.00, 11.00, 16.00
 • Dni powszednie: 6.45 , 18:00 (okres zimowy 17:00)

Kościół pomocniczy na Juście

 • Niedziele  i święta : 13:30

Kościół pomocniczy na Skrzętli

 • Niedziele  i święta : 14:30

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godzinach:
7.30 – 8.00 (oprócz I czwartków i I piątków)
18.30 – 19.30 (w okresie zimowym 17.30 – 18.30)
Do chorego i w sprawie pogrzebu o każdej porze.

Konto Parafialne: 

BS w Łososinie Dolnej      50 8818 0009 2001 0010 3176 0001

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzu, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.