Aktualności 01V Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1700.
  3. Modlitwa prowadzona przez Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Pana Jezusa w czwartek o godz. 1630.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy świętej wieczornej.
  5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 1630 i 1900 droga krzyżowa Ślad Losu w wykonaniu Chóru Parafialnego i zespołu Fidelis.
  6. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  7. Przyszła niedziela jest Palmową, czyli Męki Pańskiej. O godz. 1100 procesja z palmami wokół kościoła.
  8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1600.
  9. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę p.w. św. Gianny Beretty Molla.
  10. Przypominamy, że w dni powszednie po Mszach św. nowenna przed Uroczystością św. Józefa oraz nowenna w intencjach ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Dziś nowenna po Mszy świętej po Gorzkich Żalach.
  11. Spotkania formacyjne w przyszłym tygodniu:

- środa po Mszy świętej wieczornej DSM

- piątek po Mszy świętej wieczornej lektorzy oraz MGA

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 800 zapraszamy ze Świdnika: Sławomir Bodziony; Michał Bedrychowski; Kazimierz Sowa; Stanisław Kosecki; Tadeusz Kosecki; Filipowski Stanisław; Paweł Oleksy.
  2. Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Józef Rosiek – Świdnik.

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Paweł Śliwa– Skrzętla.

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele ofiarnie pracowały: Urszula Wąchała, Agnieszka Piotrowska, Lidia Głód; Joanna Trojanowicz. Wykonały solidnie wszystkie zlecone prace, złożyły ofiarę na potrzeby parafii. Zamiast sprzątania ofiarę złożyła Agnieszka Baran. Parafia dziękuje za składane ofiary i za każda pomoc.  Księża dziękują za dary.
  2. Przypominamy, że w sobotę uroczystość węgiersko-polska. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200 w kościele parafialnym. W związku z obecnymi gośćmi prosimy parafian, aby parking przed kościołem zostawić gościom. U ministrantów można nabyć flagi na szyby do samochodu. Ofiara przy nabyciu flagi 8 złotych. Jeszcze raz wszystkich zapraszamy. Dziękujemy wszystkim, którzy reklamują uroczystości i wiele czynią by ona miała właściwą oprawę i przebieg. Pod chórem są do odebrania ulotki na ten temat przygotowane przez Sołtysa Zawadki. Ulotki są darmowe, każdy może zabrać.
  3. Są do nabycia paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabycia ofiara na potrzebujących pomocy. W sklepach zostały wyłożone kosze na produkty żywnościowe, z których będą przygotowane paczki dla osób i rodzin biedniejszych.
  4. Spowiedź dodatkowa przed Wielkanocą będzie we wtorek 26 marca 2024 od godz. 1500 – 1900. Spowiadajmy się także wcześniej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada 80 rocznica zamordowania w Markowej rodziny Ulmów. Brutalnego mordu dokonała żandarmeria niemiecka w odwecie za ukrywanie 3 rodzin żydowskich. W związku z dużym zainteresowaniem zostały domówione książki pt. Markowskie Bociany autorstwa Marii Elżbiety Szulikowskiej i będzie je można nabyć w przyszłą niedziele pod chórem u ministrantów.
  6. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Tadeusza Olchawy zam. Białawoda. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE  18 III 2024 – 24 III 2024 r.

PONIEDZIAŁEK –18 III

645      1) † Józef i Józefa, Konstanty, Maria Gródek z ok. imienin

2) † Tadeusz Olchawa w 7 dz. po śm. od żony

1700    † Maria i Józef Fecko w r. śm. Józefa

WTOREK –19 III

645      1) O zdrowie, Boże błog. dla Józefa Kmiecika z okazji imienin

2)  † Józefa Kuźma od koleżanek i kolegów synowej Małgorzaty z pracy

(ostatnia z pogrzebowych

1700    † Maria i Jan Połomscy oraz syn Józef i Antoni

ŚRODA –20 III

645      1) † Barbara Strójwąs w 14 r. śm.

2) † Danuta Kmiecik od szwagra Eugeniusza z rodziną

1700    † Franciszek i Franciszka Zielińscy s. Stanisław w r. śm. Franciszki

CZWARTEK –21 III

645     1) † Józef Liptak z okazji imienin od żony i córek z rodzinami

2) † Franciszek Chochorowski od sąsiadów Mrozów

1700   † Adam Koncewicz od cioci Barbary z rodziną

PIĄTEK – 22 III

645     1) † Anna i Franciszek Dudek o ok. r. śm. Anny

2) † Zofia Jarosz od wnuczki Anny z rodziną

1700    † Zofia i Józef Burnagiel w 28 r. śm.  Józefa od synów z rodzinami

SOBOTA – 23 III

645      1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży św. Jadwigi oraz zmarłe z tej róży

2) † Józef Wróbel od córki Anny

1200    † Kazimierz Połomski i mieszkańcy Zawadki, którzy okazali pomoc huzarom Węgierskim

1700     † Piotr Pająk z ok. urodzin od żony i dzieci z rodzinami

NIEDZIELA –24 III

700       † Józef Fedko w 5 r. śm. od żony i dzieci

900       † Ignacy i Maria Kalarus w 11 r. śm. Marii.

1100     † Adam Domagała w 1 r. śm.

1330 (Just) Dz. bł. z prośbą o zdrowie, Boże błog w 1 r. ślubu Agnieszki i Dawida

1400 (Skrzętla) † Józefa Staszak w r. śm. od córki Heleny

1600   O zdrowie dla Piotra i Agaty