Aktualności 01V Niedziela Zwykła 04.02.2024

1. Msza św. w ciągu tygodnia o 645 i 1700.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  4. Modlitwa prowadzona przez grupę św. Pio w sobotę o godz. 1630.
  5. Msza św. we wszystkich kościołach parafii w przyszłą niedzielę według stałego porządku.

Pon. – wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

Wt. – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

Sb. – wspomnienie św. Scholastyki, dziew.

1. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem św. Justa.
  2. Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek – na Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci z klas III w ramach przygotowania do I spowiedzi i Komunii św.

Środa – po Mszy św. wieczornej DSM

Piątek – po Mszy św. wieczornej MGA

1. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy ze Świdnika: Krzysztof Bryniak, Krzysztof Sowa, Jan Burnagiel, Wojciech Burnagiel, Rafał Gołąb, Bartłomiej Bodziony, Monika Bodziony.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Wojciech Kmiecik - Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Jan Pierzga– Skrzętla.

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Monika i Filip Went, Piotr i Mateusz Hajduk, Andrzej
    i Łucja Hajduk, Jerzy Bodziony, Elżbieta Baran, Teresa Ryś, Mariusz Szarek. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.
  2. Parafia dziękuje za ofiary na ogrzewanie. Księża dziękują za dary.
  3. Pani Anna Sumara i jej rodzina dziękuje wszystkim ofiarodawcom
    i ks. proboszczowi za ofiary złożone do puszek w dniu 7.I.2024 na rzecz chorego Marcina Sumary z Brzeska. Zebrano 5.120zł.
  4. Parafia dziękuje Grupie Dekoratorskiej za zdeponowanie dekoracji po okresie Bożego Narodzenia, Rodzinie Prusaków, Olchawów
    i Dominikowi za obsługę stajenki betlejemskiej i posprzątanie.
  5. Informacja o sczepieniu psów dla Tęgoborzy, Świdnika i Łyczanki znajduje się w gablocie.
  6. We wtorek o godz. 1430 różaniec a o godz. 1500 Msza św. pogrzebowa za + Krzysztofa Słowińskiego. Pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE 05 II 2024 – 11 II 2024 r.

PONIEDZIAŁEK – 5 II

645       1) † Aleksander Drogoś w 18 rocz. śm (5.X) i + Małgorzata córka

2) † Zofia Grzegorzek od Koła Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy.

1700  O błog. Boże i opiekę dla rodzin przyjmujących Matkę Bożą Pielgrzymującą.

WTOREK – 6 II

645       1) O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Zosi w 10 rocz. urodzin

2) † Józefa Kuźma od Wiesława i Weroniki Kuźma.

1700       1) † Stefan, Władysława Sromek w rocz. śm. Stefana od synowej Barbary z rodziną.

ŚRODA – 7 II

645       1) † Wanda Joniec od syna Szymona.

2) † Marian Kmiecik od Sołtysa i Mieszkańców Zawadki.

1700     1) W 84 urodziny śp. Mariana Gwiżdża z Nowego Sącza od kuzynki Barbary Grzegorczyk.

CZWARTEK – 8 II

645       1) † Michał Bukowiec od Marty i Jacka Liber .

2) † Danuta Kmiecik od siostry Zofii

1700     1) † Irena Pajor w rocz. urodzin z int. męża.

PIĄTEK – 9 II

645       1) Za parafian

2) † Franciszek Chochorowski od siostry Anny z rodziną.

1700     1) W int. Alicji z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

SOBOTA – 10 II

645       1) † Genowefa, Tomasz, Stanisław Cebula w kolejną rocz. śm. Stanisława.

2) † Zofia Jarosz  od wnuka Jakuba z żoną i córką.

1700     1) † Piotr Pająk w 4 rocz. śm od żony i dzieci z rodzinami.

NIEDZIELA – 11 II

700       † Aleksander Ptak w 1 rocz. śm z int. żony Danuty i córek Magdaleny i Ewy.

900       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan Urszula i Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i za dusze w czyśćcu cierpiące.

1100     Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Jana z ok. 65 rocz. urodzin od żony i dzieci z wnukami.

1330     (Just) † Jan Hubert w 5 rocz. śm.

1430      (Skrzętla) † Stefan Pociecha od siostry Danuty.

1600     W podziękowaniu za łaski z prośbą o zdrowie Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Adasia.