wczytywanie strony

AktualnościVI Niedziela Wielkanocna, 14.05.2023 Dziękczynna za 50 lat posługi misyjnej tarnowskich fideidonistów.

 

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA BISKUPA W TĘGOBORZU

6 Niedziela Wielkanocna

                                          14 maja 2023 r.                                                     

 1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i 1745.
 4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zaś
  w niedzielę i święta obowiązkowe o 1530.
 5. Modlitwa prowadzona przez Stowarzyszanie Najdroższej Krwi Pana Jezusa
  w czwartek o godz. 1730.
 6. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii wg. stałego porządku.
 7. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje, dawne dni krzyżowe. Modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszamy na Mszę św. do wspólnej modlitwy. W tym tygodniu odbędą się Mszy święte na Juście o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych zamówione przez mieszkańców poszczególnych wiosek.

- Poniedziałek – 1900 – Zawadka

- Wtorek – 1800 – Świdnik

- Środa 1800– Białawoda

- Czwartek – 1800 – Rojówka

- Piątek – 1800 – Just i Głoze

- Sobota – 1800 – Bilsko Dział i Murowaniec

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

Pon. – wspomnienie św. Zofii wdowy i męczennicy

Wt. – święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, patrona Polski

Cz. – wspomnienie dowolne, zalecane jako obowiązujące św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

 1. We wtorek przypadają imieniny biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego pasterza. Zapraszamy na Mszę św. do wspólnej modlitwy oraz pamiętajmy
  w modlitwach osobistych.
 2. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (19-27 maja).
 3. We wtorek przypada 16 dzień maja w tym dniu o godz. 2000 w kościele parafialnym modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II w różnych intencjach. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 900 spowiedź dzieci z klas III przed pierwszą Komunią św. Do spowiedzi powinni przystąpić także rodzice, rodzeństwo, chrzestni i cała rodzina, tak by wszyscy mogli ofiarować Komunię św. w intencji dziecka przystępującego do pierwszej Komunii świętej.
 5. Pierwsza Komunia św. w przyszłą niedzielę o godz. 900.
 6. Przez cały tydzień w czasie Mszy św. modlimy się za dzieci z klas III, aby dobrze przeżyły spowiedź i godnie przyjęły spowiedź i godnie przyjęły Komunię św.
 7. Przypominamy, że uroczystość I Komunii św. przygotowują rodzice klas III wraz z księżmi katechetami. Sprzątanie przed Pierwszą Komunią św. odbędzie się we czwartek i piątek. Do sprzątania przychodzi jedna osoba z każdej rodziny, która ma dziecko do I Komunii św.
 8. Bardzo prosimy rodziców, by dopilnowali, aby dzieci właściwe przeżyły dzień Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej. Najważniejszym wydarzeniem jest przyjęcie Pana Jezusa do serca. Prosimy także, aby dzieci otrzymanymi ofiarami pieniężnymi podzieliły się z biedniejszymi dziećmi w krajach misyjnych.
 9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w sobotę sprzątały kościoły oraz ich otoczenia. W kościele parafialnym ofiarnie pracowali: Małgorzata Krawczyk, Wiktoria Szot, Patryk i Krzysztof Porada, Adam Pałka, Bożena Janus, Dorota Pawłowska, Janus Stanisława. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

Parafia dziękuje za składane ofiary na parking przed domem parafialnym
i inne.

 1. Do sprzątania kościoła na Juście zapraszamy: Krzysztof GONDEK, Krzysztof BOCHENEK - Świdnik

Do sprzątania kościoła na Skrzętli zapraszamy: Wiesława GONDEK– Skrzętla

 1. Odpust w Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu od 19 do 22 maja 2023 roku. Program odpustu na plakacie w przedsionku kościoła.

Jechali dla Maryi i Polski

Dnia 3 maja w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski od kościoła parafialnego w Tęgoborzy wyruszyła pielgrzymka konna, motorowa, samochodowa do kaplicy Matki Bożej Królowej Polski na Zawadce-Rozdzielu.

Na rozpoczęcie pielgrzymki ks. Proboszcz odmówił stosowne modlitwy, ks. wikariusz Stanisław Stachoń włączył dzwony, gdy pielgrzymi wyjeżdżali od kościoła. Pielgrzymkę zabezpieczali strażacy OSP Tęgoborze.

Po dotarciu na Zawadkę-Rozdziele o godz. 1400 Mszę św. celebrował ks. Proboszcz i wygłosił kazanie. W czasie kazania przypomniał rolę Matki Bożej
w Kościele Chrystusowym oraz co Polacy zawdzięczają Maryi i wezwał do wierności Chrystusowi. Do Komunii św. przystąpiło ok 80 osób. Pielgrzymów było ponad 200 osób.

Po Mszy św. pielgrzymi uczestniczyli w poświeceniu obrazu Matki Bożej umieszczonego we froncie kapliczki oraz kapliczki po odnowieniu. Po poświeceniu pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie majowym. Po zakończeniu nabożeństwa pielgrzymi spotkali się przy ognisku i pieczonej kiełbasie. Ognisko
i poczęstunek przygotował sołtys Zawadki Andrzej Sromek i jego rodzina. Po pielgrzymce pielgrzymi indywidualnie powrócili do swoich domów. Pogoda przez cały dzień była deszczowa. Chwała tym, którzy nie przestraszyli się i brali udział w pielgrzymce. Pielgrzymce przewodził ks. Proboszcz a księża wikariusze celebrowali Msze św. na Skrzętli i Juści.

Uczcili swego Patrona

Dnia 4 maja 2023 roku na Mszę św. o godz. 1800 do Kościoła Parafialnego przybyli Strażacy OSP w Tęgoborzy.

Ks. Proboszcz ofiarował za nich Mszę św. Na jej zakoczenie poświęcił figurę św. Floriana przyniesioną do kościoła przez strażaków. Po Mszy św. strażacy uczestniczyli w nabożeństwie majowym, w nowennie do św. Stanisława Biskupa oraz modlili się o powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo nowennowe poprowadził wikariusz ks. Stanisław Stachoń. Po zakończeniu nabożeństwa na schodach kościoła zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Figura św. Floriana w asyście strażaków została zaniesiona do remizy OSP w Tęgoborzy. Strażacy podjęli postanowienie, że będą nosić figurę św. Floriana w czasie procesji. Chwała im za to.

Diecezjalna pielgrzymka DSM do Pasierbca

W dniu 13 maja 2023 odbyła się diecezjalna pielgrzymka DSM do Pasierbca. W sanktuarium zgromadziło ponad 2000 dziewczynek należących do DSM. Z naszej parafii pod opieką ks. Damiana udało się 15 dziewczynek. Głównym wydarzeniem była Msza św. o godz. 1100 pod przewodnictwem ks. Bp. Leszka Leszkiewicza, którą koncelebrowało ponad 40 kapłanów. Po kazaniu nastąpił obrzęd przyjęcia nowych przewodniczek DSM. Po zakończeniu Eucharystii miała miejsce agapa a po niej wspólny różaniec i tańce przy dobrej chrześcijańskiej muzyce.

 

 

INTENCJE MSZALNE  15 V 2023 – 21V 2023 r.

 

PONIEDZIAŁEK – 15 V

645       1) † Zofia Czoch z okazji imienin i dnia Matki od córek

            2) † Teresa Król od koleżanek i kolegów z ZUS-u w wydziału umów międzynarodowych

1800      1) † Zofia Obrzud z okazji imienin

2) † Zofia i Jakub Połomscy c. Jadwiga i Bronisława z ok. imienin Zofii

1900 (Just) O dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych dla mieszkańców   Zawadki

WTOREK – 16 V

645       1) † Elżbieta Peciak od Marcina i Bożeny Dutka

             2) † Maria Górowska od rodziny Głodów

1800      † Jakub Świerczek w 17 r. śm. od córki z mężem i dziećmi.

1800 (Just) O szczęśliwe urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych dla mieszkańców Świdnika

ŚRODA – 17 V

645       1) W 9 rocznicę ślubu Anny i Łukasza Podkopał z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

             2) † Teresa Jargut od Lucjany i Jana Dobosz

1800     † Teofil i Władysława Urbańczyk c. Maria w r. śm. Teofila

1800 (Just) O szczęśliwe urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych oraz błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców Białejwody

CZWARTEK – 18 V

645       1) †Antoni Sromek od mamy Rozali

             2) † Józef Kmiecik od rodziny Dziedzina

1800     W int. Krystiana z okazji 18 r. urodzin o zdrowie, Boże błog. i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu z int. rodziców i rodzeństwa

1800 (Just) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Juścieńskiej, o miłość, zgodę, zdrowie o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych dla mieszkańców Rojówki

PIĄTEK – 19 V

645       1) † Józef i Bronisława Dutka, synowie Adam i Marian, wnuk Grzegorz

              2) † Józef Orlecki od Barbary i Jana Klimek z Brzeska

1800     † Stanisław Bobrowski w kolejną r. śm. od żony

1800 (Just) O szczęśliwe urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych dla mieszkańców Justu i Głoza

SOBOTA – 20 V

645       1) Za Parafian

             2) † Janina Rosiek od Danuty i Stanisława Kuźma

1800       † Kunegudna, Adam Schneider synowie Fryderyk, Tadeusz, Filip, Adam

1800 (Just) O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść i kląsk żywiołowych dla mieszkańców Bilsko-Dział i Murowaniec

NIEDZIELA –21 V

700       W int. wszystkich osób, które wspierały modlitwą śp. Adama Domagałę od żony i dzieci

900       W int. dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii św.

1100      W int. dzieci ochrzczonych

1330 (Just) † Jan Pacholarz w r. śm. zm. Rodzice Stanisława i Stanisław

1430 (Skrzętla) † Michalina, Józef Fecko w r. śm. Józefa

1600     † Stanisław Długopolski rodzice Maria, Tadeusz, Maria, Stefan Nowak syn Czesław

Msze święte

Kościół parafialny

 • Niedziela i święta : 7.00, 9.00, 11.00, 16.00
 • Dni powszednie: 6.45 , 18:00 (okres zimowy 17:00)

Kościół pomocniczy na Juście

 • Niedziele  i święta : 13:30

Kościół pomocniczy na Skrzętli

 • Niedziele  i święta : 14:30

Kancelaria parafialna

Czynna w dni powszednie w godzinach:
7.30 – 8.00 (oprócz I czwartków i I piątków)
18.30 – 19.30 (w okresie zimowym 17.30 – 18.30)
Do chorego i w sprawie pogrzebu o każdej porze.

Konto Parafialne: 

BS w Łososinie Dolnej      50 8818 0009 2001 0010 3176 0001

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Tęgoborzu, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.