Aktualności 01XII Niedziela Zwykła, 25.06.2023

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA BISKUPA W TĘGOBORZU

25 czerwca 2023 R                                               NR 759

1. Msz św. w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz czwartku. We czwartek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. w kościele parafialnym o godz. 900. Modlimy się za papieża Franciszka. Ofiara na tacę do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).
  2. W uroczystość św. Piotra i Pawła przypada odpust w parafii Łososina Dolna. Suma odpustowa o godz. 1100. Zapraszają duszpasterze
    i parafianie.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. o godz. 1800.
  4. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1745.
  5. Zakończenie nabożeństw czerwcowych w piątek po Mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota lipca. Modlitwa do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszach św. Modlimy się o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej ojczyźnie. W sobotę po Mszy św. o godz. 645 będzie możliwość spełnienia wszystkich warunków związanych z pierwszymi sobotami; odmówić różaniec z rozważaniami tajemnic różańcowych.
  7. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku. Po mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych.
  8. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc lipiec: Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.
  9. We wtorek przypadają imieniny ks. Bpa Władysława Bobowskiego, bp pomocniczego, seniora. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji na Msze św. Pamiętajmy także w naszych osobistych
    i rodzinnych modlitwach.
  10. Pomódlmy się także we wtorek za zmarłego ks. Prałata Władysława Sitko.
  11. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Rojówki: Grzegorz Sromek, Czesław Sromek, Kazimierz Blecheisen, Tadeusz Jaśkiewicz, Grzegorz Orzechowski, Grzegorz Pawłowski.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Edward Zelek – Tęgoborze - Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy: Krzysztof Jaśkiewicz – Skrzętla.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary na parking, na potrzeby parafii. Księża dziękują za dary. Parafia dziękuje rodzicom bierzmowanych oraz bierzmowanym za przygotowanie kościoła
    i otoczenia kościoła na bierzmowanie i wizytację kanoniczną. Parafia dziękuje wszystkim sprzątającym Dom Duszpasterski.
  2. Damian zaprasza i przypomina, że są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę rowerową do Częstochowy w terminie 5-6 lipca.
  3. W tą niedzielę jest czytany List Episkopatu Polski przygotowujący do beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej – Polaków ratujących Żydów. Z tej racji w Domu Duszpasterskim w Sali św. Jan Pawła II znajduje się wystawa poświęcona Polakom ratującym Żydów podczas II wojny światowej pod tytułem: „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych. Zachęcamy do obejrzenia wystawy i zapoznania się rodziną kandydatów na ołtarze. Wystawa będzie czynna do piątku włącznie godzinę przed i godzinę po Mszy św.
  4. Pogrzeb + Agaty Oleksy zamieszkałej na Świdniku w poniedziałek
    o godz. 1430 różaniec a o godz.1500 Msza św. Pamiętajmy
    w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK – 26 VI

645       1) † Janina i Aleksander Gródek w 2 rocz. śm. Aleksandra

2) †  Józef Kmiecik – od Marii i Józefa Gołąb ze Świdnika.

1800      † Dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK – 27 VI

645       1) † Janina i Włodzimierz Krzyżak z okazji imienin Janiny.

2) † Andrzej Pałka w 30 dzień po śm od syna Edwarda z żoną i córkami.

1800     † Władysław Krawczyk córka Elżbieta Peciak, Emilia i Janina Bisaga

ŚRODA – 28 VI

645       1) † Maria i Władysław Burnagiel z okazji imienin Władysława.

2) † Piotr Szkarłat od żony z okazji imienin

1800     † Jan Józefowski w 37 rocz. śm.

CZWARTEK – 29 VI

645       † Piotr i Anna Pałka, Joanna i Józef.

900       1) † Maria i Franciszek Kmiecik i zmarłe dzieci.

2) † Władysław Gołąb 13 rocz. śm.

1800     † Piotr Pająk z ok. imienin od żony z dziećmi i rodzinami.

PIĄTEK – 30 VI

645       1) † Piotr Bocheński z okazji imienin od córki Barbary z rodziną.

2) † Józef Orlecki od sąsiadów Marii i Kazimierza Szewczyk.

1800     †  Maria, Franciszek Kmiecik, córka Jadwiga Hajduga, synowie Józef, Feliks, Eugeniusz, Władysław w kolejną rocz. śm. Jadwigi.

SOBOTA – 01 VII

645       1) † Piotr Kmiecik z okazji imienin od zony i córek z rodzinami.

2) † Krzysztof Grzyb w 30 dzień po śmierci od żony i córek.

1800         † Janina, Władysław i Elżbieta Prusak z ok. imienin.

NIEDZIELA – 02 VII

700       Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie dla rodzin z róży św. Kingi i za dusze zmarłych z tej róży.

900       † Piotr Kmiecik z int. córki Marty z rodziną.

1100     † Stanisław Olchawa w 1 rocz. śm + Józef Olchawa.

1330     (Just) W int. Marii i Błażeja dz-błag z prośbą o zdrowie błog. Boże dla całej rodziny z okazji 59 rocz. ślubu.

1430     (Skrzętla) O łaski potrzebne dla naszych rodzin i dla wszystkich będących na wakacjach i urlopach z int. róż różańcowych.

1600     W int. Barbary i Łukasza w 3 rocz. ślubu oraz Filipa z okazji 2 rocz. urodzin /dz-błag/.