Aktualności 01XIII Niedziela Zwykła, 2 lipca 2023 r.

PARAFIA ŚW. STANISŁAWA BISKUPA W TĘGOBORZU

XIII Niedziela Zwykła

2 lipca 2023 r.

1. Msza święta w tygodniu o godz. 645 i 18
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i 1745.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek lipca.
  5. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
  6. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszach świętych.
  7. Modlitwa prowadzona przez grupę św. Ojca Pio w sobotę o godz. 1730.
  8. Msza święta w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.

- poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła

- czwartek – bł.  Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy. Patronalne święto Apostolstwa Chorych

- sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

1. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed i w czasie nabożeństw, zaś w piątek od godz. 1700.
  2. Do chorych udamy się z posługą w piątek: Ks. Proboszcz i ks. Damian od godz. 800 a ks. Stanisław od godz. 1200
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900zapraszamy

z Łyczanki: Adam SERUGA, Andrzej KOŚCIELNIAK, Krzysztof KOŚCIELNIAK, Paweł PŁAWECKI, Józef MAZUREK, Piotr CZOP, Łukasz ROGÓŻ, Zbigniew BUKOWSKI, Elżbieta BUKOWSKA

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

- Karol OSIERDA – Tęgoborze Just

- Władysław Szkarłat – Tęgoborze Just

- Dorota RÓŻYCKA – Tęgoborze Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

- Zygmunt JONIEC – Skrzętla

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele parafialnym bardzo ofiarnie pracowali: Grzegorz Sromek, Czesław Sromek, Kazimierz Blecheisen, Tadeusz Jaśkiewicz, Grzegorz Pawłowski. Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii. O ustrojenie kościoła postarali się nowożeńcy oraz ich rodzice. Parafia dziękuje za składane ofiary, za ustrojenie kościoła. Księża dziękują nowożeńcom za dary.
  2. Lipiec jest poświęcony w Kościele Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Po Mszach świętych porannych i wieczornych przez cały miesiąc będzie odmawiana Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie oazy parafialnej w Rytrze. Ks. Damian zaprasza rodziców zapisanych dzieci. W czasie spotkania możliwość uregulowania płatności 650 zł oraz kwestii formalnych.
  4. Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca br. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisu można dokonać przez stronę internetową tam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce".

INTENCJE MSZALNE  3 VII 2023 – 9 VII 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 3 VII

645       1) O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Zofii z okazji urodzin i imienin (z 15.05)

2) w int. Henryka Waśko o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata

1800     † Julia Teofil Popiół syn Ignacy w r. śm. Ignacego

WTOREK – 4 VII

645        † Franciszek Kuźma w 1 r. śm. od żony i dzieci

1800      † Mikołaj Szewczyk w 10 r. śm. od żony i dzieci

ŚRODA – 5 VII

645       W int. Bożeny i Krzysztofa w kolejną r. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

1800     † Anna, Władysław Mazurek, Zofia Ignacy Kmiecik, córka Julia Kmiecik wnuk Michał Mazurek

CZWARTEK – 6 VII

645       † Elżbieta Peciak od Anny i Zdzisława Michalik

1800       † Celestyna, Antoni Kuźma oraz zmarli z rodziny Kuźmów i Śmiałków

PIĄTEK – 7 VII

645       † Paweł Dudek

1800         † Stanisław Krystyna Gołąb w kolejną r. śm. Stanisława

SOBOTA – 8 VII

645       1) † Jan i Stefania Prusak i ich dzieci: Andrzej, Helena, Irena, Maria i wnuczka Renata

2) † Antonina Bukowska w 30 dz. po śm. od córki Anny z córką Magali

1800       † Piotr, Zofia, Józef Jarosz

NIEDZIELA –9 VII

700       † Piotr Kmiecik z int. córki Marty z rodziną

900       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula i Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i dusze w czyśćcu cierpiące

1100     1) † Józef Jungiewicz z ok. r. śm.

2) W int. Wojciecha z ok. 18 r. urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha św. i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu

1330 (Just) † Elżbieta Peciak z ok. imienin od męża i dzieci

1430 (Skrzętla) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Częstochowskiej dla Wiesławy i syna Piotra

1600     † Elżbieta Jacak z ok. imienin