Aktualności 0113 Niedziela Zwykła, 30 czerwca 2024

30 czerwca 2024 R

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 630 i 1745.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca.
  5. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
  6. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach Św.
  7. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszach św. Modlimy się szczególnie o trzeźwość w rodzinach, parafii i całej Ojczyźnie. W sobotę po Mszy porannej będzie także możliwość spełnienia wszystkich warunków związanych z pierwszymi sobotami - odmówić różaniec z rozważaniami tajemnic różańcowych.
  8. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę pod wezwaniem Św. Stanisława Papczyńskiego.
  9. Msza Św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  10. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w każdy dzień przed nabożeństwami, a w piątek od godz. 1700. Prosimy o spowiadanie się wcześniej.
  11. Do chorych udamy się w piątek:

Ks. Proboszcz - 800

Ks. Stanisław – 1200

Ks. Damian -  800

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

Wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Wielki Odpust w Tuchowie.

Środa – święto Św. Tomasza, Apostoła.

Sobota – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew. Patronalne Święto Apostolstwa Chorych

1. Do sprzątania kościoła parafialnego w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy: Henryk Gwiżdż ul. Radosna, Konrad Ciechański ul. Radosna, Zbigniew Fałowski, ul. Spokojna, Marcin Pławecki ul. Spokojna, Marcin Burnagiel ul. Radosna, Przemysław Gargula ul. Radosna, Tomasz Olszewski, ul. Spokojna.

Do sprzątania Kościoła na Juście na sobotę zapraszamy:

Daniel Gawlak – Just, Janusz Pociecha _ Bilsko

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

Marian Sromek - Skrzętla

1. Parafia składa podziękowania wszystkim osobom, które w piątek sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Pociecha Marcin, Irena Pociecha, Sromek Elżbieta, Bożena Sromek, Sromek Edward, Kasprzak Zbigniew.

Wykonali solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili środki czystości.

O ustrojenie kościoła postarali się nowożeńcy.

Parafia dziękuje za składane ofiary, wykonywaną pracę.

Księża dziękują za dary.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych.
  2. Intencja modlitewna na miesiąc lipiec: Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będą zbierane ofiary na pomoc dla Mateuszka.

INTENCJE MSZALNE 1 VII 2024 – 7 VII 2024 r.

PONIEDZIAŁEK – 1 VII

645       1) † Piotr i Anna Pałka

2) † Alojzy Prusak od Danuty i Stanisława Kuźmów z córką Anetą

1800      † Maria, Franciszek Kmiecik córka Jadwiga Hajdo, synowie Józef, Feliks, Eugeniusz, Władysław w rocz. śm.

WTOREK – 2 VII

645       1)  za parafian

2) † Jan Pawłowski od siostrzenicy Justyny z Piątkowej

1800        † Stanisław, Józef Olchawa w rocz. śm. Stanisława.

ŚRODA – 3 VII

645       1) W 30 rocznicę ślubu Ewy i Pawła, dziękczynna i z prośbą o dalsze zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(z 6 VII)

2) † Janusz Szarek od Mamy i brata Wiesława

1800     † Katarzyna, Jan Toruńscy.

CZWARTEK – 4 VII

645       1) † Mikołaj Szewczyk w 11 rocznicę śmierci od córki Barbary z rodziną

2) † Agnieszka Kocoń od rodziny Zająców

1800     † Maria Opoka mąż Jan s. Józef w rocz. śm. Marii od córki Józefy.

PIĄTEK – 5 VII

645        † Mikołaj Szewczyk, Marcjanna, Franciszek Maśko, † Anna i Piotr Kmiecik, † Józefa, Wojciech Kołdras

1800     † Wanda, Jan Kosecki w rocz. śm. Wandy.

SOBOTA – 6 VII

645       1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Św. i opiekę Matki Bożej dla Mateusza z okazji 18 urodzin.

2) † Irena Baran od córki Czesławy z rodziną

1800     † Elżbieta, Janina, Władysław Prusak z. ok.. imienin.

NIEDZIELA – 7 VII

700       Z podziękowaniem i prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo dla członkini Róży św. Kingi i ich rodzin oraz za zmarłych z tej róży.

900       † Mikołaj Szewczyk w 11 rocznicę śmierci od córki Haliny z rodziną.

1100     W int. Pauliny i Krzysztofa w 15 rocz. ślubu /dz-błag/

1330     (Just) 1) † Elżbieta Peciak z ok. im. od męża i dzieci.

2) Msza dziękczynno błagalna w 60 tą rocz ślubu Marii i Błażeja.

1430     (Skrzętla) Róże dziękują i proszą o błog. w rodzinach a szczególnie za osoby chore, aby przez przyczynę Matki Bożej otrzymali łaskę zdrowia.

1600     † Elżbieta, Genowefa i Władysław Jacak