Aktualności 01XIV Niedziela Zwykła, 7 lipca 2024

7 lipca 2024 r.

1. Dziś wspomnienie liturgiczne bł. Rodziny Ulmów, przez ich wstawiennictwo powierzamy Bogu wszystkie rodziny naszej parafii.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz wtorku i soboty. We wtorek tylko rano o godz. 645. W sobotę o godz. 645 w kościele parafialnym i o godz. 2000 na Juście.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  5. Msza św. w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

- czwartek – święto św. Benedykta Opata, patrona Europy

- piątek – wspomnienie św. Brunona, Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męcz.

- sobota – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.

1. W sobotę 13 lipca przypada na naszą parafię adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach ogólnodiecezjalnej adoracji. Po Mszy świętej porannej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 1200. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w adoracji. W tym dniu na godz. 2000 zapraszamy na Just na Mszę świętą na nabożeństwo różańcowe i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Figurę poniesie Stowarzyszenie Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  2. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy:

Wiesław Żelazko ul. Sądecka

Marek Baran ul. Radosna

Paweł Żelazko ul. Spokojna

Jacek Żelazko ul. Spokojna

Tadeusz Bierdoń ul. Spokojna

Beata Tokarczyk ul. Spokojna

Łukasz Dudek ul. Spokojna

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Tomasz Bochenek, Edward Zelek, Karol Osierda – Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Wiesława Gondek – Skrzętla

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w piątek sprzątały kościoły ora ich otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Krystyna, Julia, Alicja Gargula, Blanka Basta, Tomasz Olszewski, Marcin Burnagiel, Marcin Pławecki, Zbigniew Fałowski, Krzysztof Ciechański. Parafia składa serdeczne podziękowania za składane ofiary, wykonane prace. Księża dziękują za dary.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę p.w. św. Mikołaja.
  3. Modlitwa prowadzona przez Grupę św. Pio w sobotę na Juście o godz. 1930.
  4. We wtorek parafialna pielgrzymka do Markowej. Wyjazd o godz. 730 z parkingu od strony jeziora. O godz. 1000 Msza święta w kościele św. Doroty w Markowej, następnie zwiedzanie Skansenu Zagroda; Muzeum Polaków Ratujących Żydów, przejazd do Łańcuta i zwiedzane Zamku po zwiedzaniu przejazd do Cmolasu i modlitwa przy grobie księdza Władysława Sitki. Następnie powrót do Tęgoborzy.
  5. Można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej włącznie płaci tylko 75,00 zł, a resztę dopłaca Caritas. Zapisy w Zakrystii.

INTENCJE MSZALNE  8 VII 2024 – 14 VII 2024 r.

PONIEDZIAŁEK –8 VI

645   1) † Wanda Joniec od Koła Gospodyń Wiejskich z Tęgoborzy

2) † Alojzy Prusak od bratowej Ludwiki z rodziną z Sycowa (ostatnia z pogrzebowych 33 intnecje poza parafią)

1800 † Paweł Wolak w kolejną rocznicę śmierci od mamy

WTOREK –9 VI

645     1) † Stanisław Aniela Cięciwa; Kazimierz Wójs, Stefan Chmielewski

2) † Władysław Gołąb w r. śm.

ŚRODA –10 VI

645   1) † Stefania Sołtys od Zofii Jungiewicz

2) † Jan Smajdor w 30 dz. po śm. od córki Agnieszki z rodziną

1800 W int. Józefy Salamon z ok. 87 rocznicy urodzin o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej i św. Józefa

CZWARTEK –11 VI

645    1) † Zofia Szkarłat od wnuczki Małgorzaty z mężem

2) † Jan Pawłowski od siostrzenicy Anny z synem Mikołajem z Piątkowej

1800 † Marek Giza z ok. imienin

PIĄTEK – 12 VI

645    1) † Sławomir Tokarczyk od Firmy Rolbud

2) † Jan Hubert od sąsiadów Doroty i Zbigniewa Gnylewicz

1800   † Franciszek Gawlak

SOBOTA – 13 VI

645      1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże, orędownictwo bł. Karoliny Kuzkówny i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu z okazji 18 r. urodzin Karoliny od rodziców i rodzeństwa

2) † Janusz Szarek od szwagra Janusza Hajduk z rodziną

2000 (Just) 1) za parafian

2) † Antoni Sołdra i jego rodzice: Zofia i Jan oraz Władysław i Marian Smoła w 3 r. śm. Antoniego

NIEDZIELA –14 VI

700       Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej w 40 rocznicę ślubu Bogusławy i Kazimierza

900       † Zofia i Jan Pawłowscy, syn Jan, Urszula, Józef Baran, Wojciech Tarkowski, Jan Pawłowski, Julia Krawczykówna, Jan Grel, Julian Orzeł, Maria Gwiżdż i za dusze w czyśćcu cierpiące

1100     † Józef Jungiewicz w r. śm.

1330 (Just) † Paweł Wolak

1430 (Skrzętla) † Elżbieta Jacak z okazji imienin

1600   W int. rodziny Elżbiety i Wiesława z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej w 25 r. ślubu