Aktualności 01XX Niedziela Zwykła, 18 sierpnia 2024

18 SIERPNIA 2024 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz środy. Środę będzie Msza św. tylko o 645 ze względu na pielgrzymkę do Markowej i Leżajska.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. o 645.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- wtorek – wspomnienie św. Bernarda opata o doktora Kościoła

- środa– wspomnienie św. Piusa X papieża

- czwartek – wspomnienie NMP Królowej

- sobota – święto św. Bartłomieja Apostoła

1. Msza święta w przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy róże pod wezwaniem św. Jadwigi.
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy:

Dariusz Cięciwa ul. Leśna; Paweł Nowak ul. Leśna; Krzysztof Zapiór ul. Leśna; Piotr Babicz ul. Leśna; Marek Gwiżdż ul. Leśna; Bogusława Giza ul. Wrzosowa; Łukasz Jurczak ul. Wrzosowa.

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę zapraszamy: Andrzej Woliński ul . Św. Justa; Renata Brard z Justu

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy ze Skrzętli: Zygmunt Joniec ze Skrzętli.

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w piątek i sobotę sprzątały kościoły oraz ich otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Krystyna Gwiżdż, Anna i Zofia Płachta, Andrzej i Anna Lach, Maciej i Adrianna Seruga, Lucyna Maciuszek, Emilia i Paulina Nowak, Angelika Rosiek. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, zakupili kwiaty, ustroili kościół, złożyli ofiarę.
  2. Parafia składa serdeczne podziękowania za składane ofiary, wykonane prace. Księża dziękują za dary.
  3. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Markowej. Wyjazd w środę o godz. 730 z parkingu przy jeziorze.
  4. Zapraszamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę o godz. 815 z parkingu przy jeziorze. Zapisy do środy do Mszy św. porannej.
  5. Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą z KUL-u. Spotkanie odbędzie się dnia 21.08.2024 w siedzibie KIK pl. Św. Kazimierza 3 w Nowym Sączu, po Mszy św. za Ojczyznę i Prezydenta RP Andrzeja Dudę o godz. 1800 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu
  6. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb † Stanisława Pociechy zam. w Tęgoborzy. Pamiętajmy w modlitwie.

PONIEDZIAŁEK –19 VIII

645   1) † Jadwiga i Mieczysław Giza w kolejną rocznicę śmierci Jadwigi

2) † Stanisław Pociecha w 7 dz. po śm. od córki Jolanty

1800   † Ludwik Koncewicz

WTOREK –20 VIII

645     1) † Bolesław Surówka z ok. imienin (z 19 sierpnia)

2) † Aleksandra Mrzygłód od wnuków Jana, Małgorzaty, Marii, Karola, Filipa z rodzinami

1800   † Maria i Franciszek Kmiecik, córka Jadwiga s. Józef, Feliks, Eugeniusz, Władysław w r. śm. Marii

ŚRODA –21 VIII

645   1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Juścieńskiej dla Piotra w 75 r. urodzin od żony

2) † Stanisław Józefowski w 30 dz. po śm. od żony

3) † Jakub, Zofia Połomscy córka Jadwiga i Bronisław w r. śm. Jakuba

CZWARTEK –22 VIII

645    1) Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny w r. ślubu Celiny i Tadeusza

2) † Janina Zwolińska od wnuczki Klaudii z rodziną

1800 †   Kamila i Władysław Połomscy oraz ich dzieci: Maria i Stanisław w r. śm. Władysława

PIĄTEK – 23 VIII

645    1) † Piotr Kmiecik w 13 r. śm. od żony Haliny z rodziną

2) † Dorota Kosakowska od Mariusza Kosakowskiego z żoną i córką

1800   O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla małej siostry Jezusa Justyny Sary z ok. rocznicy złożenia ślubów zakonnych

SOBOTA – 24 VIII

645      1) † Genowefa i Jan Wolak, Helena i Franciszek Szymczyk w r. śmierci Jana

2) † Agnieszka Kocoń od koleżanki Bogusłąwy Gawlak

1800   † Maria i Tadeusz Bocheński w 50 r. śm. Tadeusza

NIEDZIELA –25 VIII

700       † Maria i Tadeusz Bocheński córka Janina, mąż Jan w 50 r. śm. Tadeusza

900       W rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej dla całej rodziny: Sebastiana i Pauliny, Beaty i Szymona, Doroty i Rafała

1100     † Józef Tokarz w r. śm.

1330 (Just) † Ludwik Peciak żona Antonina synowa Elżbieta z ok. imienin Ludwika

1430 (Skrzętla) W kolejną rocznicę ślubu Teresy i Kazimierza w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

1600   † Elżbieta, Genowefa i Władysław Jacak w r. śm. Elżbiety.