Aktualności 01XX Niedziela Zwykła. 20 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Msza święta w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz soboty. W sobotę o 645 Msz święta w kościele parafialnym i o godz. 1600 w kościele na Skrzętli.
  3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy wieczornej.

- poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża

- wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

- czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła

- sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Msza św. w przyszłą niedziele we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.

1. W sobotę przypada odpust na Skrzętli suma odpustowa o godz. 1600. Tradycyjnie na odpust na Skrzętli uda się piesza pielgrzymka. Pielgrzymi wyruszą od kościoła parafialnego w Tęgoborzy o godz. 1300. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Na Skrzętli podziękujemy za szczęśliwie przeżyte wakacje i będziemy prosić także o szczęśliwy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania.
  2. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę p.w. św. Floriana.
  3. Do sprzątania kościoła parafialnego na piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy z Zawadki: Wojciech WAŚKO; Stanisław SERAFIN; Jakub SERAFIN; Andrzej SROMEK; Andrzej ZASADNY; Jacek WOLAK; Edward KOSECKI

Do sprzątania kościoła na Juście na piątek zapraszamy:

-Bogusław HAJDUGA – Tęgoborze Just

- Danuta PTAK – Tęgoborze Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na piątek zapraszamy:

- Kazimiera SROMEK – Skrzętla

- Marek SALAMON – Skrzętla

1. Parafia dziękuje wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Adam Gargula, Robert Krawczyk, Marian Urbańczyk, Renata i Tomasz Krawczyk.

Wykonali zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby parafii.

O ustrojenie Kościoła postarali się nowożeńcy oraz ich rodzice. Księża dziękują nowożeńcom i ich rodzicom za dary na stół plebański. Dziękują także innym osobom.

1. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Pielgrzymi, wejdą na Jasną Górę 25 sierpnia. Przypominamy, że jest organizowana autokarowa pielgrzymka na powitanie pielgrzymów dnia 25 sierpnia. Wyjazd z parkingu naprzeciw kościoła. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii do dzisiaj. Zachęcamy do uczestnictwa pielgrzymce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pielgrzymów i wypełnienie się intencji, z którymi pielgrzymują.
  2. Nasza parafia organizuje wyjazd na Beatyfikację Rodziny Ulmów do Markowej 10 września 2023. Program jest następujący. Wyjazd o godz. 430. W Markowej o godz:

- 800 występ Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej wprowadzający w tematykę uroczystości.

- 920 modlitwy i stosowne komentarze liturgiczne

- 1000 Msza święta beatyfikacyjna.

- 1200 Połączenie z Watykanem i modlitwa Anioł Pański. Po modlitwie powrót do Tęgoborzy. Zapisy w zakrystii do 3 września. Koszt 60 złotych.

1. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że do 31 sierpnia o ryczałt mogą ubiegać się rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok do ARiMR. Szczegóły na stronie internetowej ARiMR.
  2. Dzieło misyjne diecezji tarnowskiej organizuje Festyn Misyjny w Czchowie na Kozieńcu 9 września 2023 r. Więcej informacji na plakacie w przedsionku Kościoła.
  3. W poniedziałek o godz. 1430 różaniec i o godz. 1500 Msza święta pogrzebowa za † Kazimierza Jawora ze Skrzętli pamiętajmy w modlitwie.

INTENCJE MSZALNE  21VII i 2023 – 27 VIII 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 21 VIII

645      † Antoni Sromek od Rafała i Karoliny

1800    † Genowefa i Jan Wolak, Helena i Franciszek Szymczyk w r. śm. Jana

WTOREK – 22 VIII