Aktualności 01XXIII Niedziela zwykła, 10 września 2023 r.

1. Msza święta w tygodniu o godz. 645 i 1800 oprócz środy.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (10-16 września) modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę po Mszy św. porannej.
  4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 630 i po Mszy św. wieczornej.
  5. Msza św. w przyszłą niedziele we wszystkich kościołach parafii według stałego porządku.

- środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i dra Kościoła

- czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- sobota – wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana bpa męczenników

1. Do odmawiania różańca w przyszłą niedzielę zapraszamy różę p.w. św. Anny
  2. W przyszłą niedzielę przypada światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W przyszłą niedzielę w Kościele Parafialnym o godz. 900 będzie Msza św.za + ks. Władysława Gurgacza SJ kapelana działającego w Beskidzie Sądeckim Oddziału Żandarmeria Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców zamordowanego przez komunistów 14 września 1949 roku w więzieniu przy ulicy Montelupich w Krakowie. Ks. Władysław Gurgacz od lipca do września 1947 posługiwał w tej parafii. Po Mszy św. zostanie poświęcona i odsłonięta pamiątkowa tablica. O zamieszczenie takiej tablicy postarała się Fundacja „ Osądź mnie Boże” im. ks. Władysława Gurgacza oraz Instytut Pamięci Narodowej. Mszę św. będzie celebrował ks. Prałat dr Tadeusz Bieniek, emerytowany kapelan Wojska Polskiego.
  5. Pielgrzymka Piesza do Limanowej w piątek. Spotkanie pielgrzymów przy kościele na Skrzętli o godz. 1200. Msza św. w bazylice limanowskiej o godz. 1730. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  6. W środę przypada 13 dzień września. W tym dniu o godz. 1900 Msza św. na Juście a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 1800 w kościele parafialnym. Zapraszamy na Just na godz. 1900.
  7. Do sprzątania kościoła parafialnego na sobotę na godz. 900 zapraszamy z Zawadki osiedla Baranów: Bartłomiej BARAN, Józef BIAŁEK, Piotr BIAŁEK, Wojciech ŁOJEK, z Zawadki Koszar: Szymon MAZIARZ, Andrzej SZABLA, Mirosław MAZIARZ

Do sprzątania kościoła na Juście na sobotę na godz. 900 zapraszamy:

-Edward PAŁKA– Tęgoborze Just

- Piotr WIECZOREK– Tęgoborze Just

Do sprzątania kościoła na Skrzętli na sobotę zapraszamy:

- Jan KALARUS– Skrzętla

1. Parafia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w sobotę sprzątały kościoły i otoczenie. Tu w kościele bardzo ofiarnie pracowali: Kinga Wawro, Halina Kmiecik, Andrzej Baran, Stanisław Baran, Konrad Leśniak i Piotr Gawroński. Wykonali bardzo solidnie wszystkie zlecone prace, złożyli ofiarę na potrzeby kościoła.

Parafia dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżyciu uroczystości odpustowej na Juście. Księża dziękują za dary.

1. W sobotę przypada 16 dzień września. W tym dniu o godz. 2000 modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwę zakończymy śpiewem Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy.
  2. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- wtorek o godz. 17.00 chłopcy, którzy chcą zostać ministrantami od klasy 3 a po Mszy św. spotkanie aspirantów.

- czwartek po Mszy św. - MGA

INTENCJE MSZALNE  11 IX 2023 – 17 IX 2023 r.

PONIEDZIAŁEK – 11 IX

645      1) † Antoni Sromek od bratanicy Wioletty z mężem

2) † Józef Orlecki od Urszuli Sromek z rodziną

3) w int. ks. Łukasza Serafina o potrzebne łaski i Boże błog. w życiu kapłańskim

1800    † ks. Antoni Waśko i zmarli z rodziny Waśko i Dudek

WTOREK – 12 IX

645      1) † Jadwiga Krawczyk od Marii i Jana Sromek

2) † Janina Rosiek od rodziny Kuryłów z Czchowa

3) † Wojciech Augustyn żona Genowefa w 11 r. śm. Genowefy

1800      w 1 r. urodzin Antoniego o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej

ŚRODA – 13 IX

645       1) w int. Parafian

2) † Maria Stosur od Katarzyny i Piotra Gołąb

1900 Just 1) † Piotr i Zofia Zelek z Bilska

2) w r. ślubu Urszuli i Krzysztofa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej

CZWARTEK – 14 IX

645       1) † Roman Świder od członków róży św. Wojciecha

2) † Maria Popiela od wnuka Marcina

3) † Irena Kmiecik w r. śm.

1800       W int. Barbary i Janusza w 40 r. ślubu dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze.

PIĄTEK – 15 IX

645       1) W int. Haliny i Stanisława w kolejną rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą, opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowią

2) † Józef i Jolanta Sikora od Agnieszki i Łukasza Gomółka

1800      1) † Józef Kochanek w kolejną rocznicę śmierci

2) † Tomasz Grzyb w r. śm.

3) w int. Zofii i Jana w 38 r. ślubu dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsz

SOBOTA – 16 IX

645       1) † Andrzej Pławecki w 10 r. śm. (15.IX)

2) †Józefa Kuźma od rodziny Janczura z Tylmanowej

1800      † Elżbieta Prusak, Janina i Władysław Prusak, Zuzanna i Grzegorz Bodziony w r. śm. Elżbiety

NIEDZIELA –17 IX

700       † Genowefa Mida, mąż Stanisław syn Roman w r. śm. Romana

900        Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą i Matki Najświętszej dla Jadwigi w 80 r. urodzin od dzieci rodzinami

1100     W int. dzieci ochrzczonych

1330 (Just) † Józef Orlecki, Dorota Jerzy Greszel w r. śm.

1430 (Skrzętla) † Maria Pulit w 2 r. śm. oraz jej rodziców Stefanię i Jana Oleksych

1600    W int. Joanny i Józefa w r. ślubu dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla całej rodziny